• 6079

    Едно габровче загубило един лев. Започнало да плаче. Срещнал го друг габровец и запитал: – Защо плачеш, детенце? – Загубих един лев. Габровецът съжалил детето и му дал един лев. Габровчето пак заплакало. – Какво има сега? – запитал учуден габровецът. – Ако не бях загубил единия лев сега щях да имам два.

  • 9873

    – Тате, дай ми пари за тетрадка! – моли габровче. – А досега къде си писал? – Върху чина, но го изписах!

  • 11197

    Един габровец отива до съседа и му казва: – Комшу, голям проблем. Имам 15 гости ама само 10 стола, ти имаш ли свободни столове. – Да. – Идеално, значи ще ти ги пратя ония петимата.

  • 5208

    Габровец показва апартамента си на своите гости и казва: – Това е стаята ни за музика. – Но тук няма никакъв музикален инструмент? – Вярно е, но оттук най-добре се чува радиото на съседите.

  • 10385

    Габровец пита малкия си син: – Помниш ли, сине, какво ти подари Дядо Коледа точно преди една година? – Да, тате! Един бонбон! Не виждаш ли, че аз още го смуча? – Дай, сине, да му махна целофана.

  • 4919

    Един човек взел, че паднал в реката и започнал да се дави. Минава друг наблизо и му казва: – Подай ми ръката си! Подай ми ръката си! Обаче от страна на удавника никаква реакция. Спасителят се огледал наляво-надясно за помощ и видял табелка, на която пише: "Габрово 5 км". Досетил се каква е работата и казал: – Дръж ми ръката! Дръж ми ръката! И удавникът тутакси се хванал за ръката на помагащия човек.

  • 5451

    Двама габровци разговарят: – Защо досега не си съобщил в полицията за открадната ти кола? – Чакам крадците да я пребоядисат и тогава.

  • 8894

    – Иванчо, отиди до съседа да вземеш теслата че ми трябва. Връща се след малко Иванчо : – Тате, съседа каза че няма да я даде. – Остави го, скръндза, ходи донеси нашата.

  • 9425

    Един габровец се качил на покрива на къщата си за да го поправи защото била се счупила една керемида. По едно време се подхлъзнал и взел да пада надолу. Прелитайки обаче до прозореца той извикал на жена си: "Женоо, днес готви за един по малко!"

  • 5640

    Събрали се хора от различни градове на България и всеки донесъл нещо за ядене от неговия край. Бургазлията донесъл паламуд. Горнооряховецът донесъл суджук. Софиянецът донесъл печено пиле. Троянецът донесъл сливова. Разградчанинът донесъл кисело мляко. Габровецът довел брат си.

  • 12099

    Габровка пише писмо на сина си, който е на лагер; Скъпи синко,вчера сестра ти Ана роди бебе- не знаем пола му и затова не е ясно дали си леля или чичо. Имаме нова къща с нова пералня- оня ден натъпках 100000000 ризи в нея и незнайно защо те не се изпраха. Миналата седмица валя само веднъж- продължи точно 7 дни. От погребалната агенция казаха, че ако не платим за баба ти скоро тя излиза. С обич Елена Еленова П.П.Щях да ти изпратя пари- ама хайде- вече запечатах плика.Освен това писах бавно, защото знам, че не можеш да четеш бързо.

  • 385

    Габровче в магазина: – Чичо, колко струва дупката на геврека? – Нищо. – Добре, дай един геврек с по-голяма дупка.

  • 5182

    На едни габровци им дошли гости, обаче им сервирали само хляб и домакина казал. – Яжте хляба, че да донесем кокошката после. Така ги подканял няколко пъти. Яли гостите хляба и когато го изяли домакинът се провикнал: – Жена, донеси кокошката да изкълве трохите.

  • 65

    Едно габровче се похвалило на баща си: – Тате, тате, днес не се качих в автобуса, а бягах след него от училище до вкъщи и така спестих 40 ст. Баща му вместо да се зарадва му теглил един бой, като нареждал: – Цял живот ли ще те уча! Другият път да бягаш след някое такси да спестиш повече!

  • 3203

    Габровец тръгнал на излет, но скоро се върнал. – Не дойде ли колегата ти? – посрещнала го жена му. – Яви се, но и той не носеше нищо за ядене.

  • 8710

    Едно габровче отишло с баща си на гости у леля си. Като пристигнали тя му казала: "Дай си моето момче шепите да ти сложи леля малко орешки". То казало: " А-а сложи в на тате шепите". Тя го попитала:"Защо?", а момчето казало:"Неговите са по големи".