• 8965

    Габровка разказва на приятелката си: – Десет години живях в Търново и не станах болярка. Като ходех да пазарувам, все търсех по-пълна бутилка с олио и компот от плодове без костилки…

  • 10757

    Един габровец вика на минаващ работник: – Хей, приятел в двора ми има заровено имане, ако го изровиш ще го поделим по равно. – Ааа.. Не искам, на един друг цял кладенец направих без да открия друго освен вода.

  • 4850

    Габровец развежда приятелите си в новата си къща и казва: -Това е столовата и не дай си Боже в нея да могат да се поберат 15 души.

  • 5373

    На пазара, близо един до друг, трима търговци разположили сергиите си. Първият продавал краставици, вторият – домати, а третият – дини. На първата сергия се спрял клиент и попитал: – Ти какво продаваш? – Краставици, не виждаш ли? – Това краставици ли са? Да знаеш в нашето село какви краставици има… Отминал и спрял на следващата сергия: – Какво продавате тук? – Домати. – Това домати ли са? Да знаете в нашето село какви домати има… Когато клиентът наближил до третата сергия, където дини продавал бил стар габровец, продавачът се провикнал: – Грах продавам, грах!

  • 5353

    Един габровец пътувал с влак от София към Габрово, но на всяка гара слизал да си купи билет. Попитали го: – Защо слизате на всяка гара и си купувате билети, a не си купите билет направо эа Габрово? Той отвърнал: – Ами, докторът ми каза, че съм тежко болен и сигурно няма да оживея до там, заради това реших да спестя малко пари.

  • 4044

    Габровец се вози в такси. Таксито започва да се изкачва по стръмна планина. Пътят е много тесен. И така на един завой колата изхвръква от пътя и почва да пада от много високо. Шофьора: – Господи! Ще умрем! Габровеца: – Абе, ти не се обяснявай, а вземи да изключиш километража!

  • 385

    Габровче в магазина: – Чичо, колко струва дупката на геврека? – Нищо. – Добре, дай един геврек с по-голяма дупка.

  • 9873

    – Тате, дай ми пари за тетрадка! – моли габровче. – А досега къде си писал? – Върху чина, но го изписах!

  • 8121

    Мъж отива при шивач с детето си и казва: – Моля, ушийте ми официален костюм, но вземете мярка и от сина ми! – Защо? – учудено пита шивачът. – Ами защото после той ще го доизносва!

  • 5451

    Двама габровци разговарят: – Защо досега не си съобщил в полицията за открадната ти кола? – Чакам крадците да я пребоядисат и тогава.

  • 65

    Едно габровче се похвалило на баща си: – Тате, тате, днес не се качих в автобуса, а бягах след него от училище до вкъщи и така спестих 40 ст. Баща му вместо да се зарадва му теглил един бой, като нареждал: – Цял живот ли ще те уча! Другият път да бягаш след някое такси да спестиш повече!

  • 3203

    Габровец тръгнал на излет, но скоро се върнал. – Не дойде ли колегата ти? – посрещнала го жена му. – Яви се, но и той не носеше нищо за ядене.

  • 5182

    На едни габровци им дошли гости, обаче им сервирали само хляб и домакина казал. – Яжте хляба, че да донесем кокошката после. Така ги подканял няколко пъти. Яли гостите хляба и когато го изяли домакинът се провикнал: – Жена, донеси кокошката да изкълве трохите.

  • 1622

    Полицай задържа трима много пияни габровци на една софийска улица и ги води в полицейския участък. Началникът на участъка пита: – Къде е четвъртият човек? – Какъв четвърти? – Човекът, който им е платил сметката…

  • 5640

    Събрали се хора от различни градове на България и всеки донесъл нещо за ядене от неговия край. Бургазлията донесъл паламуд. Горнооряховецът донесъл суджук. Софиянецът донесъл печено пиле. Троянецът донесъл сливова. Разградчанинът донесъл кисело мляко. Габровецът довел брат си.

  • 3608

    Габровец занесъл телевизора си на ремонт, защото бил без звук. След седмица отишъл да си го вземе, но техникът не намерил повреда. – Господине, как точно се повреди телевизора ви? – пита техникът. – Ами, гледам си мача и си бъркам с един пирон в ухото и изведнъж звукът изчезна…