• 3059

    Габровец си избира плат за костюм. – Извинете, защо толкова дълго оглеждате опакото? – запитал продавачът. – За да видя как ще ми стои след няколко години…

  • 5353

    Един габровец пътувал с влак от София към Габрово, но на всяка гара слизал да си купи билет. Попитали го: – Защо слизате на всяка гара и си купувате билети, a не си купите билет направо эа Габрово? Той отвърнал: – Ами, докторът ми каза, че съм тежко болен и сигурно няма да оживея до там, заради това реших да спестя малко пари.

  • 1461

    Срещат се няколко габровци и питат техен съгражданин защо носи траурна лента. – Вчера почина баща ми. – Ама ние тази сутрин го видяхме на портата! – Да, поставихме го там, за да го види пощальонът, който раздава пенсиите.

  • 5373

    На пазара, близо един до друг, трима търговци разположили сергиите си. Първият продавал краставици, вторият – домати, а третият – дини. На първата сергия се спрял клиент и попитал: – Ти какво продаваш? – Краставици, не виждаш ли? – Това краставици ли са? Да знаеш в нашето село какви краставици има… Отминал и спрял на следващата сергия: – Какво продавате тук? – Домати. – Това домати ли са? Да знаете в нашето село какви домати има… Когато клиентът наближил до третата сергия, където дини продавал бил стар габровец, продавачът се провикнал: – Грах продавам, грах!

  • 3203

    Габровец тръгнал на излет, но скоро се върнал. – Не дойде ли колегата ти? – посрещнала го жена му. – Яви се, но и той не носеше нищо за ядене.

  • 385

    Габровче в магазина: – Чичо, колко струва дупката на геврека? – Нищо. – Добре, дай един геврек с по-голяма дупка.

  • 4850

    Габровец развежда приятелите си в новата си къща и казва: -Това е столовата и не дай си Боже в нея да могат да се поберат 15 души.

  • 10385

    Габровец пита малкия си син: – Помниш ли, сине, какво ти подари Дядо Коледа точно преди една година? – Да, тате! Един бонбон! Не виждаш ли, че аз още го смуча? – Дай, сине, да му махна целофана.

  • 8520

    Габровец и търновец чупели орехи и си говорели. Търновецът попитал: – А бе, вие габровците нали сте голяма работа, какво правите с черупките от орехи? Габровецът го изгледал и казал: – Продаваме ги на търновци да си варят чорба от тях.

  • 4919

    Един човек взел, че паднал в реката и започнал да се дави. Минава друг наблизо и му казва: – Подай ми ръката си! Подай ми ръката си! Обаче от страна на удавника никаква реакция. Спасителят се огледал наляво-надясно за помощ и видял табелка, на която пише: "Габрово 5 км". Досетил се каква е работата и казал: – Дръж ми ръката! Дръж ми ръката! И удавникът тутакси се хванал за ръката на помагащия човек.

  • 8121

    Мъж отива при шивач с детето си и казва: – Моля, ушийте ми официален костюм, но вземете мярка и от сина ми! – Защо? – учудено пита шивачът. – Ами защото после той ще го доизносва!

  • 5770

    – Защо габровците не си купуват хладилници? – Защото не знаят дали като затворят вратата лампата ще изгасне…

  • 11865

    – Знаеш ли, като те видя – все се сещам за Стоян – казал един габровец на друг. – Защо? – И той има да ми дава пет лева!

  • 3695

    Габровка замесила тесто – гости да посреща с питка със сиренце. Опекла една – гостите я изяли. Сложила втора – и нея изяли… Досвидяло й за трета и плеснала с ръце: – Ама как съм ги премерила! Тъкмо гостите се наядоха и питките свършиха!

  • 8710

    Едно габровче отишло с баща си на гости у леля си. Като пристигнали тя му казала: "Дай си моето момче шепите да ти сложи леля малко орешки". То казало: " А-а сложи в на тате шепите". Тя го попитала:"Защо?", а момчето казало:"Неговите са по големи".

  • 5451

    Двама габровци разговарят: – Защо досега не си съобщил в полицията за открадната ти кола? – Чакам крадците да я пребоядисат и тогава.