Пиянски

Вицове за почитателите на алкохола

  • 1084

    – Мамо, мамо! Не се притеснявай повече! Намерих татко! – Колко пъти съм ти казвала – не се рови в боклука!

  • 7005

    …събуждам се сутринта след страшен запой, и гледам – нищо ми няма! Лежа си кротко в канавката, якето ми го няма, дънките ми ги няма, портмонето ми го няма, часовника ми го няма… Абе изобщо – нищо ми няма!

  • 4151

    На междуградски път – кола се е врязала в крайпътно дърво. От нея един по един се изнизват пияни младежи. Катаджията ги строява и пита: – Сега кажете – кой кара колата! След кратко мълчание един от младежите казва: – Никой – ние всички бяхме на задната седалка…

  • 4377

    Двама наркомани отишли във Австралия и като видяли кенгуру единия казал: – Абе, я виж какви скакалци имат тия бе! – Ти пък си представи каква пък ще им е тревата…

  • 9770

    Двама са в командировка и са в една стая. На последната вечер имало много къркане. На сутринта единия:– Един на нула!– Какво един на нула?– Снощи като се напи – ти заспа, а аз те опънах…След време пак заминали в командировка. Последния ден, подобно на предишния път, но другия:– Един на един!– Какво един на един?– Ми снощи ти след като се напи, заспа като пън и аз те опънах и сега сме един на един…– Абе идиот, аз предишния път само се пошегувах!!!– Ами тогава: един на нула!

  • 7619

    – Тате, уморих се да нося бебето! Дай да понося бутилките? – Как пък не! Като те знам какъв си хилав, ще вземеш да ги изпуснеш!

  • 6346

    – Скъпи, вчера оставих две бутилки водка в хладилника, а сега е само една. Защо? – Ами… защото не съм я видял.

  • 3711

    Пиян мъж се опитва да влезе в метрото в Москва. На входа го спира полицай: – Не може! Пияни не пускаме! – Добре де, поне ми кажи – вярно ли е, че всички спирки били облицовани с мрамор, че било чудно красиво… – Ама ти не си ли от Москва, не си ли влизал досега? – От Москва съм. Ама ето – все не ме пускате!

  • 8079

    След дълъг запой някакъв пияница се обажда на "точно време" по телефона. Слуша го известно време и изкрещява: – А месеца? Кой месец бе?

  • 7626

    Пияница се събужда със страшен махмурлук в компанията на двама "другари". Опипва се по джобовете и ужасен казва: – Момчета! Вчера взех заплата! А сега нямам и стотинка… Другите пияници му казват: – Ами не помниш ли, снощи ги изпихме. – Уф, слава богу, бях се изплашил да не съм ги изгубил.

  • 2141

    В Холандия са намерили кардинално решение на въпроса как да се накарат децата да си мият редовно зъбите. Малко коноп в пастата за зъби – и дечицата по цял ден се търкат с удоволствие!

  • 4261

    – Как прекара новогодишната нощ? – Като подарък. – Как така? – Цяла нощ се търкалях под елхата.

  • 4716

    Пияница се прибира в къщи, но не може да пъхне ключа в ключалката. След половин час почва да звъни на домофона. Жена му се подава сънена от прозореца и пита: – Що звъниш, бе? Ключ нямаш ли си? – Аз ключ имам ама дупка да ми пуснеш, добре ще е! – отговаря пияндето.

  • 10393

    Влиза в бара един мъж и казва на бармана: – 10 чаши уиски от най-хубавото. Барманът налива, човекът ги нарежда на бара и започва бързо да ги пие една по една. Барманът: – Господине, ама защо пиете така? – И ти да имаше толкова пари, колкото аз – и ти щеше да пиеш така…– Колко пари имате, ако не е тайна? – 50 цента…

  • 7833

    Жена се връща от продължително гостуване при родителите си и заварва мъжа си сред купчина празни бутилки. – Откъде се взеха толкова бутилки?! – възмущава се тя. – Не знам! – чуди се мъжът. – Никога не съм купувал празни бутилки.

  • 9426

    Апартамент в краен столичен комплекс. Голи стени. На голия под са постлани вестници. На вестниците седи наркоман и преглежда стари билети от лотарията. В ъгъла е поставена табуретка. На нея седи бабичка и гледа телевизор, който седи на земята. Наркоманът: – Мамичката му и късмет! Бабката: – Какво се е случило, синко? Наркоманът: – Пак сме загубили от лотарията. Този път телевизора!