Лежи пиян на улицата – ама толкова пиян, че чак като умрял. Прибират го в моргата. На сутринта се събужда и не може да се осъзнае къде е – наоколо голи тела, студ, и някаква баба мие пода. Пита я: – Какво е това тук? – Морга. – Е, тогава Gut Morgen.
Късно вечерта жената пристига в кръчмата да прибира мъжа си. Мъжът е възмутен: – Защо като ме няма, все идваш да ме търсиш в кръчмата? Защо не идеш да ме потърсиш в музея примерно?
Един човек отива на бар. Пие набързо по две, три питиета на крак. Забелязвайки това сервитьорът го попитал: – Господине, защо не сядате? – Защото съм се заклел на жена ми вече да не сядам в бар.
В ресторанта: – Донесете ми, моля, девет големи коняка… Благодаря ви. А сега махнете първия и последния. – Защо? – Първия трудно влиза, а от последния оглупявам.
Мъж се прибира мъртво пиян и казва на жена си: – Жена, аз си лягам, а като ми се допие ти ме събуди. Тя веднага се развикала: – Абе пияницо, абе алкохолик, свиня такава, аз откъде ще знам кога ще ти се допие? – Ти само ме събуди бе жена… – едва отворил уста той.
Лекар казва на пациента си: И запомнете, алкохола е най-лошия ви враг! Избягвайте го! – Докторе, какъв мъж ще съм аз ако се покажа страхливец в лицето на врага?
Приятели пили цяла нощ, започнали да забравят за какво си говорят. Единият попитал: – Абе, за какво си говорихме преди малко? Другият след известен размисъл отговорил: – Дай жокер.