Пиянски

Вицове за почитателите на алкохола

  • 936

    Майка на ученик се кара на учителката му по математика: – Как можахте да му дадете такава задача за домашно! "Ако една бутилка бира струва 32 стотинки…" Баща му цяла нощ не е спал!

  • 1235

    – Сине, кажи "не" на наркотиците! – На наркотиците? Не!

  • 7991

    Погребват наркоман. Майка му върви след ковчега и нарежда: – Къде те носят, сине? На влажно, на тъмно, на студено… Няма кой да те нахрани, няма кой да те напои… Отзад вървят приятелите му. Единият бута приятеля си: – Ей, кви ги разправя тая? Да не го носят у нас?

  • 9675

    – Толкова много четох за вредата от алкохола и никотина, че от новата година реших да се откажа. – От какво: от алкохола или от цигарите? – От четенето! Да не съм глупак!

  • 8693

    Двама пияници си говорят: – Снощи се скарахме със жената! – И защо? – Ами как защо! Ние в къщи ракия нямаме, тя хляб купила!

  • 1423

    Пиян се прибира вкъщи и учтиво се извинява на всеки стълб, в който се блъска, вземайки го за минувач. Накрая сяда на бордюра и мъдро заключава: – Ще почина, докато премине манифестацията…

  • 1800

    Отива наркоман при зъболекаря: – Докторе, искам да ми извадите зъб! – Добре, с упойка ли? – Да, с пълна наркоза. И така 32 пъти!

  • 4311

    Пиян мъж седи на бара и изведнъж се провиква: – Всички, които са от ляво, са скапаняци! И всички от дясно са боклуци! От тълпата излязлиза възмутен господин и казва: – Извинете, но аз не съм никакъв боклук! Учуден, пияният отговаря: – Ами какво правиш там, бе! Мини от ляво!

  • 73

    Един дебелак се напил и излезнал от кръчмата да пикае. В същото време една жена минава по улицата и почва да му крещи: – Абе тебе не те ли е срам, пред мене да извадиш това нещо, простак такъв ти срам нямаш ли? Пияният казва: – Щом го виждаш прати му много поздрави, че не съм го виждал отдавна.

  • 782

    – Значи, докторе, вчера пихме водка с едни приятели. Като свърши, почнахме да пием вино. Като изпихме виното – намерихме един коняк и него го изпихме. После дойде един приятел и донесе каса бира. А после се натрових от някакви бисквити.

  • 9779

    Гостенин от града отива на село и го черпят с местна люта ракия. Удря една глътка и му изскачат искри от очите. – Какво е това чудо бе! Колко градуса е? – Не знаем. – отговарят селяните. – Ама една бутилка стига за десет сбивания и едно убийство.

  • 8976

    Някакъв наркоман се прибира вкъщи яко дрогиран. Без да каже и дума, сяда на масата и почва да яде. Майка му го гледа как разсипва половината ядене навън с треперещи ръце и казва: – Синко, ако искаш легни да поспиш и после ела да хапнеш? – Кой е дрогиран? Аз – дрогиран? Нищо такова няма!

  • 152

    Разговор между наркомани: – Виждаш ли онова там? – Къде? – Ей онова там! – Къде, бе? – Ей там! – А, там ли бе? – Къде, бе?

  • 10682

    Един се събужда на сутринта на първи януари 2001, поглежда се в огледалото – кръвясали очи, подпухнала физиономия, пиянско треперене; и си вика: – Да-а-а, значи ето какъв бил човекът на третото хилядолетие!

  • 12017

    Полицай спира пиян мъж с кола: Полицаят: – Моля излезте от автомобила. Мъжът отговаря: – Доообре господин полицай. Полицаят: – Вие пили ли сте господине ? Мъжът казва гордо: – Кво пили бе господин полицай аз съм ЛЪВ.

  • 8361

    Мъж пита шофьора на автобуса: – Извинете, вчера да сте намерили в автобуса една дамаджана с ракия? – Не, но намерихме, този, който я е намерил!