Компютърджийски

Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти

  • 5510

    Возят се двама приятели в тролей и си говорят: – Ще трябва да си купя килимче на мишката, защото старото на нищо не прилича. Случайно дочула ги пенсионерка възмутено се намесва в разговора: – Хората пари за хляб нямат, а те килимче за мишката ще си купуват!

  • 1260

    По какво приличат жените на компютрите? 1. Винаги имаш приятел, при който е по-добро, отколкото при тебе 2. В повечето случаи правят това, което искат, а не това което желаеш. 3. Винаги помним за първата която сме имали. 4. Както в жената, така и в компютъра трябва да вложиш доста пари. 5. Ако имаш нещо добро – ще ти завидят. 6. След кратък промеждутък то време, вече искаш нещо друго – по-добро. 7. Както жената, така и компютъра говорят на друг език 8. Както жената, така и компютрите винаги се харесват на мъжа, но винаги има изключения. 9. Съществуват различни формати, размери, форми, тегло, цвят… 10. Както жената, така и компютъра заемат телефона за дълго време. 11. Както при жената, така и при компютъра – по доброто е по-скъпо. 12. Както у жената, така и в компютъра има отвор за дискети или за.. 13. Както жената така и компютъра харесват картички (кредитни, PCMCIA и други). 14. Както жената така и компютъра ти заемат по-голямата част от времето. 15. Вътрешната им логика може да бъде разбрана само от създателя им.

  • 9446

    Какво е общото межде пениса и Интернет? 1. Тези, които го имат, не искат да се разделят с него. 2. Тези, които го имат, считат тези, които го нямат за низши същества. 3. Тези, които го нямат, признават, че не е лошо, но не могат да разберат, защо около него се вдика толкова много шум. 4. Тези, които го нямат, нямат нищо против да го имат. 5. Той е бил измислен за предаване на информация, съществена за оцеляване на вида, а се е превърнал в забава. 6. Ако не се взимат предпазни мерки, то от него може да се пипнат вируси…

  • 9268

    – Това е просто… ужасно е да си търсиш спътницата в живота с помощта на компютър! – казва баща на сина си. – А ти как си се запознал с мама? – Нормално, спечелих я на покер.

  • 1431

    Умира DOOM-ър. В ковчега, вместо цветя, слагат бяла тога и арфа, ако попадне в рая и моторен трион, ако попадне в ада.

  • 4887

    Синче на системен администратор го моли: – Тате, разкажи ми пак приказката за добрия, схватлив и интелигентен потребител…

  • 4755

    – Доволен ли сте от нашия най-нов компютър? – пита представител на електронна фирма директора на изследователски институт. – Не сме. Много е чувствителен. – Та нали това са неговите най-големи предимства. – Да, обаче след всяка направена грешка неудържимо се разплаква.

  • 1653

    Заключение от застрахователна експертиза на компютърна фирма: "Клиентът сам е виновен за повредата на компютъра си, тъй като неправилно го е използвал по време на пожар".

  • 6100

    Doom II маниаци напрегнато гледат "Пришълеца IV". Главната героиня бяга по коридора и чудовището е по петите й, започва да я настига… – Savе-ай са ма! Savе-ай са! – истерично закрещяват те.

  • 569

    Двама пияници си говорят в кръчма: – Дали през 21 век компютъра ще замести вестника? – Не. – Защо? – С компютър муха можеш ли да убиеш?!

  • 6188

    Водят деца на посещение в зоологическата градина. Спират пред клетката на слоновете и ги питат: – Деца, какво животно е това? – Слон, слон, слон – отговарят всички. – А как го познахте? – По хобота и големите уши. Спират пред клетката на жирафа. – Деца какво животно е това? – Жираф е. Жираф е! – Как го познахте? – По дългите крака и дългата шия. Стигат до клетката на маймуната. – Деца, а това животно какво е? – Това е интернет маниак, госпожо – вижте има мазоли от седене на дупето си и очите му са зачервени.

  • 2608

    Писмо: "Вие току-що получихте първия албански вирус! Тъй като тук не сме много напреднали с компютрите, това е ръчен вирус! Ще ви помолим: 1 – Да изпратите същото писмо на всичките Ваши познати, които има e mail адрес. 2 – Да изтриете съдържанието на диска C".

  • 11914

    Разговор между отскорошни юзери на DOS: – Пускам си Norton Comander-а и гледам – отляво диск С: и от дясно диск С: … и си викам за какво са ми два диска С:. И единия го форматирах…