Компютърджийски

Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти

  • 7334

    Подполковник, който иска да покаже че и той знае нещо за компютрите, пита старшина-школника: – Кажи ми, каква е разликата между 486 и Windows 95?

  • 7719

    Въпрос: "Досистемниятадминистратор: -Скапамисешпацията,какводаправя?" Отговор: "-На_напредналия_потребител_шпация_не_му_трябва!"

  • 9848

    Системен администратор се учи да стреля на стрелбище. Вдига пистолета, изстрелва цял пълнител – нито един куршум в мишената. Инструкторът казва:– Абе какво става, как може нито един път да не уцелиш?– Не знам, от моята страна всичко е наред – куршумите излязоха от цевта.

  • 11005

    – Как интернетаджията ще разбере, че е започнала ядрената война? – playboy.com not responding…

  • 10571

    Интернетаджия отива на психиатър: – Докторе, имам раздвоение на личността! Почнах да получавам писма на втория ми e-mail от първия!

  • 8206

    Знаете ли как се разбива банкомат? Взимате един ноутбук и един голям чук. Отивате при банкомата, и го блъскате яко с чука. Трошите му всичките железарии, стигате до парите, взимате ги и бягате. А защо ви е тогава ноутбука ли? Че какви хакери сте без ноутбук?

  • 3986

    Реклама: "Купете си най-мощния компютър, за да можете да рестартирате по-бързо."

  • 6495

    Лепенка на монитора на програмист: "Ако този надпис се смалява, значи някой ви отнася монитора".

  • 7835

    "Ако някога все пак се реша да си направя операция за увеличаване на пениса, то това ще бъде само, за да отмъстя на спамърите."

  • 7679

    Програмист си чете електронната поща и се чуди: – Все ми пращат спам за някакви порно сайтове. А защо в пощенската ми кутия нито един път не са ми пуснали някое порно списание?

  • 2608

    Писмо: "Вие току-що получихте първия албански вирус! Тъй като тук не сме много напреднали с компютрите, това е ръчен вирус! Ще ви помолим: 1 – Да изпратите същото писмо на всичките Ваши познати, които има e mail адрес. 2 – Да изтриете съдържанието на диска C".

  • 9446

    Какво е общото межде пениса и Интернет? 1. Тези, които го имат, не искат да се разделят с него. 2. Тези, които го имат, считат тези, които го нямат за низши същества. 3. Тези, които го нямат, признават, че не е лошо, но не могат да разберат, защо около него се вдика толкова много шум. 4. Тези, които го нямат, нямат нищо против да го имат. 5. Той е бил измислен за предаване на информация, съществена за оцеляване на вида, а се е превърнал в забава. 6. Ако не се взимат предпазни мерки, то от него може да се пипнат вируси…

  • 9709

    Един си купил мишка с инфрачервен порт. Прочел ръководството и там пишело, че работи върху всякаква повърхност. Потъркалял я върху масата – работела! … върху хартия – също! … по балатума – пак! Какво ли още да опита? По огледалото? "Открито е ново устройство…"

  • 6603

    Звън в офиса на интернет доставчик: – Ало! Интернет ли е? – Да, кажете. – Свържете ме с www.yahoo.com!

  • 569

    Двама пияници си говорят в кръчма: – Дали през 21 век компютъра ще замести вестника? – Не. – Защо? – С компютър муха можеш ли да убиеш?!