11342
Един мъж връща дискета на друг и първият го пита: – Защо тази дискета е в плик? – Ами нали има вируси…
Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти
Един мъж връща дискета на друг и първият го пита: – Защо тази дискета е в плик? – Ами нали има вируси…
– Ало, пешо ти ли си? Защо още не си ми пратил файла по e-mail? – Ох, кво да ти кажа! Модема ми не бачка! Не мога да ти го пратя . . . но щом толкова много ти трябва, имам една идея. – Каква? – Слушай сега! Значииии . . . създай един файл. Промени му големината на 1 234 832 байта. Разбра ли? – Мисля. . . че да!? – Добре, имаш ли PC Tools? – Ми да! – Добре, стартирай PCT, отвори го с редактора, превключи на шестнайстичен режим, позиционирай в началото и пиши . . . A1 B7 34 1F 4A 61 35…
В компютарна зала се води унищожителна битка на "Стар Крафт": – Ха-ха, как го раэбих… – Ти по-добре си виж базата. – А, къде ми е базата? – Ами няма я!
Един крайно ограничен и отчайващо глупав бездарник с отрицателен коефицент на интелигентност, както си джитка из интернет, започва да чете това…
Съобщение на полицията: "Вчера беше убит известен спамер. Броят на заподозрените е 35 милиона."
В компютърен магазин продавачът казва на клиента: – Така-а-а… сега остава да ви сложим и твърд диск. Почакайте да ви избера някой по-хубав… Клиентът: – Точно така, най-твърдия!
Doom II маниаци напрегнато гледат "Пришълеца IV". Главната героиня бяга по коридора и чудовището е по петите й, започва да я настига… – Savе-ай са ма! Savе-ай са! – истерично закрещяват те.
– Пешо вкъщи ли е? – Не. Пешо го няма вече… Той напусна нашия свят… – Какво бе, да не е умрял? – Не, включи се в Интернет.
Уебмастър пуска новия си компютър и се възмущава: – Мамка му, брояча му се е счупил, вече трети ден показва 166! (гледа светлинния панел на капака).
"Ако Ви се повреди принтерът, сложете монитора върху ксерокса."
Един ден Бил Гейтс хванал златната мишка. Тя му се примолила: – Пусни ме и ще ти изпълня едно желание! – Ами добре. И Бил Гейтс извадил една карта на света. И казал: – Искам да владея цялата тази територия! Мишката казала: – Еее.Аз все пак не съм златната рибка. Не съм толкова могъща.Поискай си нещо друго. Помислил малко Бил Гейтс и казал: – Ами искам да махнеш всички грешки в Windows! Мишката помислила, помислила и казала: – Абе… я дай онази карта да я погледна пак!
Бащата на млад DOOM-ер извикан в училището: – Вашият син се държи безобразно в междучасията и постоянно гони момичетата – оплаква се учителката. – Ами нали знаете как е в пубертета, всички момчета го правят . . . – Да, ама само той ги гони с моторна резачка!
Купува си един тип компютър, но не бил много на ти с тези машини. След няколко дена твърде разярен позвънява във фирмата, от която си е закупил компютъра: – Изобщо не съм доволен от този компютър и можете ли да ми обясните какъв е този "General Failure" дето си позволява да ми чете диска?
Как се псува човек? Обикновено с някоя дума от три букви. А компютър? С три клавиша… (Ctrl, Alt, Del)
Между интернетаджии: – Абе, ти откъде направи такива бицепси? – От интернет. – Как така? – Вградих си мишката в трипудова гира.
Пада компютър от 16-тия етаж и си мисли: "Ех, ако сега можех да увисна…"