7173
Дете отива при майка си: – Мамо, мамо! Баба ме ухапа! – Казах ти да не влизаш в клетката!
Черен хумор
Дете отива при майка си: – Мамо, мамо! Баба ме ухапа! – Казах ти да не влизаш в клетката!
Звъни се на вратата. домакинята отваря и гледа – на прага стои мъж с голяма торба. – Имате ли хлебарки? – пита мъжът. – Нямаме. – Тогава – заповядайте! – изсипва торбата в коридора.
Надпис на вратата на тоалетна: "Нищо хубаво от теб няма да излезе".
Срещнали се двама скелета и единия пита другия: – Ти кога умря? – Аз още не съм умрял – казал вторият.
Един циганин видял един българин, че носи една хубава секира. Отива при него и го пита: – Абе отде я взема тая секира? Българина го погледнал и продължил по тротоара. Циганина обаче тръгва след него и го настига: – Прощавай ама отде я взема тая секира? Българина пак го погледнал и продължил по-бързо. Обаче циганина не се отказва, и той забързал и го настигнал: – Ама кажи ми отде я взе тая секира? Българина се затичал, циганина пак го догонва и: – Аама отде взема тая секира. Българина хукнал с всичка сила да бяга и изведнъж завива зад един ъгъл и спира. Показал се търчащият след него циганин иззад ъгъла и българина се развъртял със секирата и го направил на котлети. После извадил една кърпичка и започнал да бърше окървавената секира: – Откъде, откъде… купих я от магазина.
Манго се прибира в къщи и казва на манговица: – Научих как се прави френска любов. – Как? – Ами ти ми го лапаш, а после аз те лижа. Искаш ли да пробваме? Духала манговица и по едно време рекла: – Айде сега ти да ме лижеш – и легнала с разтворени крака. Манго разпъдил мухите погледал, погледал и попитал: – Да те пазя ли ма? – Не. – Буааааа…
– Защо носиш толкова малки и тесни обувки? Сигурно са с три номера по-малки от крака ти! – Как да ти обясня… С жена ми не се разбираме, синът бяга от училище, тъща ми мрънка, без да спре… Единствената ми радост в тоя живот е да се прибера вечер в къщи и да си събуя обувките…
– В бръснарницата са въвели автомат за подстригване. Пъхаш си главата вътре и той те подстригва. – Но нали главите на хората са различни! – О, само първия път…
Трансатлантически лайнер потънал. Спасили 40 мъже и 1 жена. След 40 дена жената казала: – Ох, не мога повече! – и умряла. След още 40 дена мъжете казали: – Ох, не можем повече! – и я заровили.
Интересно, защо когато си в библиотеката и извикаш "А-а-а-а!", всички започват да те гледат лошо; а ако си в самолета и извикаш "А-а-а-а!", всички започват да викат заедно с теб?
Столетниците от селището се събрали. Кметът ги поздравява с годишнината и казва: – Надявам се да ви поздравя и следващата година с вашата сто и първа годишнина! – Защо не – отговаря един старец. – Вие ми изглеждате в добро здраве.
Провежда се състезание между ловци. След състезанието всички се събират и дават отчет. Американеца – Аз убих 5 слона и 3 носорога. Руснака – Аз убих 5 слона, 2 носорога и 3 антилопи. Българско борче – Аз убих 10 носъра. Всички почнали да се чудят какво е това и тръгнали да видят. Борчето върви напред, изведнъж разгръща едни храсти и насочва пушката. От храстите изскача един негър, бяга и вика "Но сър, но сър".
Някаква баба крещи в парка: – Помощ, изнасилват ме! Събират се хора. Гледат – наоколо няма никой освен бабата. – Защо викаш, бабо? Никой не те изнасилва. – Ей, ама какви хора сте значи… Не оставяте човек да си помечтае.
Двама алпинисти изкачват планина. Стигат до половината и единият (заекващ) казва: – З-з-з… Другият го прекъсва: – Като стигнем върха ще ми го кажеш. Стигнали до върха: – Кажи сега. – З-з-забравихме палатките. – Хайде да се връщаме. Стигнали пак половината. Оня казал: – М-м-м… Другият казал: – Като стигнем ще ми кажеш. Слезли. – М-м-майтап бе.
Седят двама старци в кварталната градинка и единия се оплаква на другия: – Ех, какъв шоколад имаше едно време… Хапнеш едно парче и после чукаш цяла нощ. А сега и две кутии бонбони да изядеш, все тая… Развалиха го тоя шоколад.
Някакъв старец се хвали: – Тайната на дълголетието ми е в това, че ям много чесън. Отнякъде се дочува мърморене: – Това за никой от познатите ти не е тайна…