• 5133

    Срещнали се един куц и един гърбав. Куцият казал на гърбавия: – Бе да знаеш какво чух! Точно в полунощ ако отидеш в гробището и изкопаеш гроба под ореха, ще излезе един мъртвец и ще те попита какъв недъг имаш. Казваш му и хоп – излекуван си! Но мен ме е страх да се пробвам… – Аз ще взема да пробвам, че да ми се махне тая гърбица! Отишъл гърбавия в гробището и изкопал гроба. Оттам изскочил един мъртвец и го попитал: – Имаш ли гърбица? – Да. – Дай ми я на мене тогава! И мъртвецът излекувал гърбавия. На другия ден гърбавия срещнал сакатия. Разказал му всичко и сакатия решил да се пробва. Отишъл и разкопал гроба. Изскочил мъртвеца и попитал: – Имаш ли гърбица? Сакатият помислил, че мъртвеца нещо се е объркал и отговорил: – Не, аз съм сакат. – Така ли?! Ето ти тогава и една гърбица!

  • 1704

    Какво е последното нещо, което минава през главата на муха, която се удря в стъклото на автомобил? Гъза й.

  • 11451

    – По кой закон мислите да ме обесите? – Ние всички ги бесим по един и същи закон – закона за всемирното притегляне.

  • 11375

    – От какво умря кучето ти? – От глад. – Как така? – Изядох го…

  • 8792

    Стара жена си седи в креслото, когато изведнъж се появява приказна фея и я пита: – Искаш ли да ти изпълня три желания? – Разбира се – отговаря жената и започва да изрежда: – Искам да съм богата! Къщата веднага се превръща в палат. – Искам да съм млада и хубава! И веднага заприличала на Синди Крауфорд. – Искам да превърнеш котарака ми в млад красив мъж! Котаракът мигом се превърнал в подобие на Том Круз. Когато феята изчезнала, той мазно рекъл на жената: – Сигурен съм, че сега съжаляваш, че преди пет години ме кастрира…

  • 7241

    Какво е "успех" в различните възрасти: На 5 години – да се събудиш в сухо легло. На 17 години – да спиш с жена. На 25 години – да намериш добра жена. На 35 години – кариера и семейство. На 45 години – семейство и кариера. На 55 години – да намериш добра жена. На 65 години – да спиш с жена. На 85 години – да се събудиш в сухо легло.

  • 291

    Жена се опитва да се освободи от досадник: – Знаеш ли, ти ми напомняш океана… – Защото съм такъв голям и силен? – Не, защото от теб непрекъснато им се повдига!

  • 2529

    Превод на поема написана от един африкански "Шекспир" Скъпи Бели Приятелю, Ето някои неща, които ти си длъжен да знаеш: Като се раждам, аз съм черен. Като израствам, аз съм черен. Като ходя под слънцето, аз съм черен. Когато ми е студено, аз съм черен. Като ме е страх, аз съм черен. Като съм болен, аз съм черен. Като умра, аз все още съм черен. А ти, Бели Приятелю, Като се раждаш, ти си розов. Като растеш, ти си бял. Когато си под слънцето, ти си червен. Като ти е студено, ти си син. Като те е страх, ти си жълт. Като си болен, ти си зелен. Когато умреш, ти си сив. И имаш още нахалството да ме наричаш "ЦВЕТЕН"!

  • 4152

    – Какво прави циганин пред компютъра? – Рови се в Recycle Bin-a.

  • 11542

    На фасадата на погребална агенция пишело: "Карайте внимателно. Ние ще почакаме."

  • 10083

    В покрайнините на затънтено градче в Америка, на мястото за изхвърляне на боклуците, има построена от кашони, парчета стара тенекия и други вехтории колиба, а около нея стар петел лениво гони няколко проскубани кокошки. От колибата излиза вехтошар и с "кът-кът-кът" започва да хвърля на животинките трохи. Петелът моментално зарязва кокошките и отива на трохите, а вехтошарят замислено казва: – Боже опази, да не изпаднем до такова положение!

  • 7701

    Чавдар Войвода строява четата си в две редици и започва да кастрира всеки един. Резва първия и го пита: – Боли ли? – Не боли! – Що не боли? – Щото съм от четата на Чавдар Войвода. Резва втория и пак го пита: – Боли ли? – Не боли! – Що не боли? – Щото съм от четата на Чавдар Войвода. Резва третия и отново го пита: – Боли ли? – Не боли! – Що не боли? – Щото е на Яне от втората редица!

  • 9790

    – Как се казва негър който ката самолет? – Ъъъъъъ… – Пилот, разбира се. Расист такъв!

  • 11503

    Течност потопена в тяло след седем години тръгва на училище.

  • 8124

    – Чух, че може да се отслабне с плуване – казва пълна жена на приятелката си. – Така ли? А ти виждала ли си някога слаб кит?

  • 10314

    – Докторе, имам склероза! – Отдавна ли? – Какво отдавна? – Склерозата? – Каква склероза? И въобще, вие кой сте?!