3192
Баба разказва на внучката си, че по нейно време не е имало нито автомобили, нито телевизори, нито кина… – А тогава какво сте правили? – Живеехме, детето ми, живеехме…
Черен хумор
Баба разказва на внучката си, че по нейно време не е имало нито автомобили, нито телевизори, нито кина… – А тогава какво сте правили? – Живеехме, детето ми, живеехме…
Две планети си говорят: – Как си? – Абе зле… На мен се заселиха някакви гадинки – Homo Sapiens. – Няма страшно, скоро ще ти мине.
Негърка си купува чорапогащник. Продавачката пита: – Черен или прозрачен? – Все едно.
Интересно къде отиват мазохистите след смъртта си – в рая или в ада?
Спиритически сеанс. По едно време медиумът успява да установи контакт с покойния съпруг на вдовицата. Духът моли да му изпратят стек цигари. Вдовицата възкликва: – Но той не каза къде да му ги изпратя: в рая или в ада! – Мисля, че всичко е ясно – сухо казва медиумът. – Да е поискал кибрит?
Когато осъденият на смърт Томас Мор се качвал на ешафода, помолил палача да му подаде ръка. – Съжалявам. – казал той, – На слизане няма да ви искам тази услуга.
Журналистка взима интервю от столетник: – Кажете, каква е тайната на вашето дълголетие? – Никога не съм пил, не съм пушил и цял живот съм избягвал жените.. Тогава се разнася страхотен шум. – Какво беше това?! – А, баща ми се прибира, както винаги пиян и влачи няколко курви..
Двама евреи в газова камера. Единият извиква: – Газта се покачва. – Купувай, купувай!
Ако сте глътнали голям метален пирон, не се разстройвайте! Сто грама концентрирана сярна киселина ще го разтворят без остатък.
Две пенсионерки си броят парите и едната казва: – Уф, Маро, останал ми е само лев и двеста. – У, Пено, ти си добре – на мен са ми останали само лев и двайсет стотинки.
По време на аутопсия в моргата пред отворения труп стоят двама лекари. – Я, юфка – казал първият, извадил лъжица и започнал да си хапва. – Какво правиш бе, не виждаш ли че в юфката имаше косъм? – казал другия. Първият се разтресъл от погнуса и повърнал обратно юфката. В този момент вторият извадил лъжица и започнал на свой ред да си похапва. – Колега, нали имаше косъм в юфката, какво правите? – Абе излъгах те, защото не понасям студена юфка!
Един човек много се ядосал на някакъв негър, и решил да го убие. Навил се да го блъска с колата си. Чакал, чакал го на една улица, и по едно време негрото излиза. Пича – газ с колата, блъска го, негрото чупи предния прозорец на колата и влиза в купето, целия се потрошил и го пращат в болница. Съдят негъра за влизане с взлом. Обаче негрото оживяло. Белия се ядосал много и решил пак да го блъсне, дано тоя път го убие. Негърът точно излезнал от болницата и белия пак с колата, газ, и го блъснал. Тоя път негърът разбил предното стъкло, минал през купето на колата и излезнал през задното стъкло. И пак в болница. Съдят негъра за влизане с взлом и опит за бягство. Негърът пак оживял. Белия вече много се ядосал и твърдо решил да го убие. Излезнал негърът от болницата, и белия пак с колата, гаааз, блъснал го. Негърът, от удара, влиза през предното стъкло, минава през купето, и излиза през задното стъкло. Обаче белия за да е сигурен че го е убил, слезнал от колата да провери, и гледа негърът още жив. Ядосал се белия, взел една отверка от колата и като го започнал с отверката, ръгал, ръгал, направил негъра на дупки, и най-накрая го убил. Съдят негъра за влизане с взлом, опит за бягство и самоубйство по особено жесток начин.
– Бабо, къде ми е ченето? – пита тревожно дядо Трифон. – Скрих го, защото много ядеш – отговаря баба Трифоница.
Дама на възраст се оплаква на полицай: – Пред малко в парка ме нападна един! Сигурно е бил някакъв пиян или секс маниак! Полицаят се вглежда в дамата и уточнява: – Или сляп.
Край едно гробище човек настига жена. Тя пита: – Извинете, може ли да повървя с вас, защото се боя? – Разбира се, госпожо! – Толкова сте мил! Нима не се страхувате поне мъничко? – Вече не. Виж, докато бях жив…
– Защо си включил една-единствена жена за похода из Балкана, и то най-грозната? – Защото, когато започне да ми харесва, ще разбера, че е време да се прибирам.