315
Стои някакъв негър на улицата и пие прясно мляко. Минава покрай него един бял, заглежда се и казва: – Слушай, пич, няма да ти помогне!
Черен хумор
Стои някакъв негър на улицата и пие прясно мляко. Минава покрай него един бял, заглежда се и казва: – Слушай, пич, няма да ти помогне!
Отива англичанин в Южна Африка на екскурзия. Като всеки изпълнителен човек първо минава през посолството и пита за особеностите по време на пребиваването си там. – Няма никакви специални изисквания – отговаря му консула – само трябва да си купиш една пушка и видиш ли негър да го гърмиш. И англичанинът, нали си е изпълнителен, влиза в първия магазин за пушки и си купува една. Докато излиза от магазина, вижда четирима негри да носят един бял на носилка. Вдига англичанинът пушката и БАМ – събаря единият негър. Носилката се обръща, белият се търкулва в прахта, става и се отупва. – Ей, мамка му, днес за трети път пукам гума.
Вечерта преди изпълнението на присъдата, палачът отива в килията на осъдения да си говори с него: – Виж какво, на теб така или иначе вече ти е все едно. Та утре, като те попитат какво ти е последното желание, защо не кажеш да ми повишат заплатата?
Една баба отишла на пластичен хирург и му казала: – Докторе, да ми направиш една пластична операция. Докторът гледал, гледал и не знаел какво да направи. Решил все пак да и присади две болтчета на слепоочието и й казал: – Колкото искаш да ти се опъва кожата толкова пъти навивай болтчетата. След две седмици идва бабата и вика на доктора: – Докторе, абе появиха ми се две пъпки на брадичката. – Ами бабо, ако продължаваш да навиваш скоро и брада ще ти поникне – отговорил доктора.
Двама старци седят на пейка в парка и разговарят: – Знаеш ли – казва единият – навремето ми трябваше само да видя хубаво момиче и ми ставаше. – А сега? – пита другият. – Сега… зрението ми се развали.
Някаква баба стои на улицата и вика: – Изнасилиха ме, изнасилиха ме! Събират се минувачи: – Къде? – Тука ме изнасилиха! – Кога? – Преди 50 години. – Е защо сега викаш? – Приятно ми е да си спомням.
А в Чернобил сега също е пролет… Тревата синее, птичките лаят…
Две баби седят на една пейка, 40 градуса жега. Едната казва на другата: – Пенке, не ти ли мирише на мърша? Пенкееееееееееееееееееее! Пенкеееееееееееееее!
Попитали южноафрикански политик: – Вие какво имате против негрите? – Напалм…
Разговарят майката и тъщата. Майката: – Искам да бъда кремирана като се спомина… Тъщата: – Аааа… в никой случай! Аз искам да ме погребат! – Що бе? – Ами ти не знаеш ли че ги горят по няколко човека заедно? – Че тебе срам ли те е бе?
Стар майтапчия е на смъртно легло. Вика своите роднини и се покайва: – Жена, помниш ли, когато ти изгоря палтото от норки за 10000$, аз го запалих! – А ти братко, помниш ли онази нова кола, която се взриви, нея също аз я взривих. – Сестричке, на вас ви изгоря вилата, пак аз бях. – Моля ви, всичките да ми простите. Имам и една последна молба. Когато умра ме обърнете по корем, набутайте ми една свещ в задника и я запалете! Умира човека. Роднините, няма как, решили да изпълнят последното му желание. След пет минути входната врата пада с трясък, в стаята връхлитат ченгета и крещят: – Имаме сигнал, че тук издевателстват над трупове!
Отиват американец, французин и българин на сафари в Африка. Вечерта се хвалят край огъня… Американецът: – Днес аз убих един слон и три антилопи. Французинът: – Аз – два жирафа и носорог. Българинът: – А пък аз само три носърчета. – Е, какви са тия носърчета? – попитали останалите. – Ами едни такива, как да ви ги опиша… На следващата вечер край огъня… Американецът: – Днес ударих лъв и две зебри. – Аз пък – леопард и антилопа, казал французинът. Българинът отново се похвалил с няколко носърчета. На третата вечер пак се хвалили, и когато българинът споменал за носърчетата, другите двама го попитали: – Обясни ни сега какви са тия носърчета… – Добре. Като си вървя из джунглата с пушката, изкачат от храстите едни такива черни, ръкомахат насреща ми и викат: – Но, сър! Но, сър!
Мъж се прибира вкъщи след работа и пита жена си: – Онова, жълтото в буркана в банята, е гел за коса, нали? – Не, лепило за тапети. – Тогава няма защо да се чудя, че в службата не можах да си сваля шапката.
Пилот към пътниците: "Дами и господа, моля без паника, ще кацнем принудително в океана! Хората, които могат да плуват, да застанат от дясно на пътеката, а на другите – благодаря, че използвахте нашата авиокомпания."
Влюбени се целуват. Тя (изплашено): – Ау, мисля, че ти глътнах дъвката! Той (успокоително): – Спокойно, скъпа, просто имам хрема!
Дете отива при майка си: – Мамо, мамо! Баба ме ухапа! – Казах ти да не влизаш в клетката!