315
Стои някакъв негър на улицата и пие прясно мляко. Минава покрай него един бял, заглежда се и казва: – Слушай, пич, няма да ти помогне!
Черен хумор
Стои някакъв негър на улицата и пие прясно мляко. Минава покрай него един бял, заглежда се и казва: – Слушай, пич, няма да ти помогне!
– Много напредна нашата медицина. – казва една 92-годишна баба на съседката си – Едно време, като бях на 20 години, по пет пъти се събличах пред доктора, докато разбере какво ми е. А сега като ме види на вратата, вика: "Покажи си само езика!" И веднага ми пише рецептата.
Две деца се обиждали с майките си. На едното дете майката била дебела, а на другото слаботелесна. Детето на слаботелесната казало на другото: – Твоята майка е толкова дебела, че когато отиде на кино сяда до всички. А детето на дебелата му го върнало: – Е, поне не пада в мравуняците когато се разхожда като твоята!
Водят осъден на смърт към ешафода. Последното ви желание? – Да бъде погребан в един и същи ден с Негово Величество Краля! – Но кралят е още жив! – Няма значение. Аз мога да почакам…
Преди много години маймуната се трудила, трудила, и станала човек. Сега човекът го е ударил на мързел – мързел, мързел, мързел… Ама вече е много късно.
На един магазин за хранителни стоки пише "Давате ни половин кг. по 20 стотинки – ние Ви даваме един кг. каквото пожелаете!" Един старец влязъл в магазина и казал: – Ето, давам ви половин кг. по 20 стотинки, вие ми дайте един кг. по 20 стотинки.
Един човек се прибрал от работа много уморен и решил да се изкъпе. Влиза той в банята и какво да види, ваната пълна с майонеза. Той бил и много гладен – седнал във ваната и започнал да яде. Както си ядял и си мажел кожата за да му се изправят бръчките от майонезата се показала главата на брат му: – Брат ми какво правиш тука, и ти ли ядеш? – Не бе, стискам си пъпките.
Срещат се двама старци, които не са се виждали отдавна. От приказка на приказка единия казва: – А помниш ли едно време как се състезавахме кой ще се изпикае по-надалеч? Я да опитаме пак. Застават до пътя и почват. По едно време единия се обажда: – Ех, старост-нерадост… Не мога вече като едно време. Напиках си обувките. А другия казва: – Значи печелиш.
– Случвало ли ти се е нещо странно някога? – Не, не помня! – Имаш два часа срок да си спомниш! – Какво ще стане ако не си спомня? – Ще ти се случи!
– Как ти харесвам в новата си рокля? – Чудесно! Отзад изглеждаш, като че ли отпред си хубава.
Между девойки: – Какво работи годеникът ти? – Преглежда на рентген… – Така ли? Значи е открил в тебе някаква вътрешна красота.
Когато сме съвсем млади, най-често има с какво, но няма къде.Когато остареем съвсем, обикновено има къде, но няма с какво.
Някакъв щял да става баща за първи път. Чакал човека в чакалнята, минал се час, два, три… хвърчат някакви сестри на горе и на долу, никой не му обръща внимание. Човека се съдрал от притеснение, опитал се да попита една от сестрите, но не получил никаква информация.Накрая, почти съсипан от нерви, към 3 сутринта излиза един засмян и дружелюбен доктор.– Ама, ама… това моето дете ли е? – попитал щастливия баща.– Дааа – отвърнал засмения доктор.Понечил човека да си вземе детето, но точно в мига преди доктора да му го подаде – ФРАС! и му размазал главата в стената.– Ама, ама… защо??? – успял да изломоти в ужас бащата.– Хе, хе, майтап бе – потупал го дружески доктора – беше мъртво родено.
Един дядо взел да сваля една девственица, минало време,и му се "отворил парашута", достигнали до сюблимният момент и дядото казал: – Ъ! И ко ши прайми сега, ти не знаеш как става.., аз пък забравих…
Едно момиче не можело да си намери приятел, защото му миришела устата. Майка му казала да не говори, а само да кима с глава. Отишло един ден момичето в един бар и там я срещнало едно момче. – Ти сега ли дойде? – попитало момчето. Момичето кимнало с глава. – Искаш ли нещо за пиене? Момичето пак кимнало с глава. – Ти да не си няма? – учудило се момчето. – Не – не успяло да се сдържи момичето. – Пръдна ли? – Неее! – извикало момичето. – Е сега вече се насра!
Край една бензиностанция: – За Бога, защо вече пети час седите върху този варел бензин? – Опитвам се да откажа пушенето!