• 8700

    Разговарят двама пенсионери. Единият пита: – Помниш ли наборе, как в казармата ни слагаха бром в чая? – Да, защо? – На мен взе да ми действа.

  • 2551

    Възрастен господин бил поканен на вечеря от свои стари приятели. Човекът бил очарован от това, че цяла вечер неговият приятел се обръщал към жена си с думите "Миличка", "Любима", "Захарче" и т.н. Когато жената отскочила до кухнята, господинът се обърнал към домакина: – Намирам за прекрасно, че след толкова години семеен живот, вие двамата все още си говорите с галени имена… – Да ти кажа истината, забравих й името още преди 10 години…

  • 123

    Две баби се срещат. Едната пита другата: – К"во прайш? – К"во да прая? – Ами да, к"во да прайш.

  • 4413

    Гробар си върви из обрасналото с бурени и храсти гробище и дъвче баничка. Изведнъж чува гръмовен глас като от отвъдното: – Дай я, дай я веднага! Втресен от страх гробарят заразмахвал ръце: – А да, да, баничката, ето я! Уточняващ глас: – Хартията бе, хартията!

  • 2815

    Какво е това "старост"? Това е, когато половината ти урина отива в тоалетната, а половината за анализи.

  • 327

    Единственото хубаво нещо при болестта на Алцхаймер е, че всеки ден срещаш нови хора.

  • 5647

    През зимата мъж се заблудил в гората. Върви и крещи: – Помогнете ми, спасете ме! Изведнъж чувства как някой го тупа по рамото. Обръща се – мечка. – Защо не ми даваш да спя? – Загубих се в гората! – Е, защо крещиш? – Ами, да ме чуе някой. – Е, аз те чух. По-леко ли ти е сега?

  • 5126

    Вечерта преди изпълнението на присъдата, палачът отива в килията на осъдения да си говори с него: – Виж какво, на теб така или иначе вече ти е все едно. Та утре, като те попитат какво ти е последното желание, защо не кажеш да ми повишат заплатата?

  • 2789

    – Не може да си толкова тъпа! – Мога! Живеем в свободна страна!

  • 6208

    Говорите ми за здравословният начин на живот, а пък аз ще ви кажа нещо друго: Моят дядо, много умен човек между другото, през целият си живот пиеше водка вместо чай, цигарата не излизаше никога от устата му и непрекъснато ходеше по жени. Достигна до деветдесет годишна възраст и още е жив. Неговият роден брат, близнак, пиеше само мляко, за цигари дори и не е чувал, а пък жена не е имал нито една и умря на тримесечна възраст!

  • 10743

    Звъни телефонът в полицията. Вдигат го и от слушалката се чува: – Ало, има един умрял кон на Дон… Дон… Дон… – На "Дондуков" ли? – Не. Минават десет минути и телефонът пак звъни: – Ало, има един умрял кон на Дон… Дон… Дон… – На "Дондуков" ли? – Не. Минава половин час и телефонът отново звъни: – Ало, има един умрял кон на Дон… Дон… Дон… – На "Дондуков" ли? – Да! Едвам го домъкнах!

  • 724

    – Защо си включил една-единствена жена за похода из Балкана, и то най-грозната? – Защото, когато започне да ми харесва, ще разбера, че е време да се прибирам.

  • 8703

    – Как правят абортите в Сомалия?– Пъхат франзела с кукичка и дърпат.

  • 10509

    Едно момченце си стои с баба си на плажа и я пита: – Бабо, мога ли да си поиграя с циците ти? – Добре, но не се отдалечавай много!

  • 8428

    Двама пенсионера отиват към публичния дом. Единия: – Какво ще правим, ако не ни пуснат? Другият: – Аз повече се притеснявам, какво ще правим, ако ни пуснат!!!

  • 6448

    Срещат се двама старци, които не са се виждали отдавна. От приказка на приказка единия казва: – А помниш ли едно време как се състезавахме кой ще се изпикае по-надалеч? Я да опитаме пак. Застават до пътя и почват. По едно време единия се обажда: – Ех, старост-нерадост… Не мога вече като едно време. Напиках си обувките. А другия казва: – Значи печелиш.