• 7840

    Стар дядо си седи в двора на село. Пристига градски облечен младеж с тефтер и папка. – Какво искаш? – пита го дядото. – Ами правим преброяване на населението. – отговаря младежът. – Какво е това? – Ами искаме да разберем колко човека живеят в страната. – Е, губиш си времето с мене. Няма какво да ме питаш, и аз не знам колко са.

  • 3854

    Обява във вестник: "Изгубено е куче. Отличителни белези: без едно око, без един крак и без зъби. Отговаря на името Лъки."

  • 1675

    Каква е разликата между пицата и евреина? – Пицата не крещи като я сложиш в пещта.

  • 7789

    Някакъв маркототевец хванал Златната рибка и тя му казала: – Пусни ме, и ще ти изпълня едно желание. (нали му бил такъв късмета на човека – само едно желание). – Искам да стана принц! – казал той. – Добре. – казала рибката. На другия ден се събужда човекът – в някакъв палат, над него надвесен слуга в ливрея и му казва: – Време е да ставате, принц Фердинанд, трябва да пътувате за Сараево!

  • 3579

    – Иванчо, ти защо си пуснал тухла на главата на дядо ти? – Аз няма повече! – То повече не му и трябва…

  • 9690

    В асансьора е закачена аварийна инструкция: "В случай на авария, моля звънете на телефон 938-98-81." Един се качва, натиска копчето и асансьорът полита стремглаво надолу като камък. Паникьосан човекът набира номера, и чува в слушалката: – Градска морга. С какво можем да ви помогнем?

  • 10221

    Един жабок отишъл при ясновидка и попитал: – Кажи ми, ще срещна ли скоро някое младо момиче? Ясновидката отговорила: – Да, ще я срещнеш! – Къде – в бар или на парти? – В часа по биология.

  • 7701

    Чавдар Войвода строява четата си в две редици и започва да кастрира всеки един. Резва първия и го пита: – Боли ли? – Не боли! – Що не боли? – Щото съм от четата на Чавдар Войвода. Резва втория и пак го пита: – Боли ли? – Не боли! – Що не боли? – Щото съм от четата на Чавдар Войвода. Резва третия и отново го пита: – Боли ли? – Не боли! – Що не боли? – Щото е на Яне от втората редица!

  • 11364

    Как евреите бягат от концлагерите? – Скачат в пещта и дим да ги няма!

  • 8321

    Надпис на вратата на тоалетна: "Нищо хубаво от теб няма да излезе".

  • 148

    Имало едно време един много, ама много плешив човек. На главата си имал само четири косъма. И всяка сутрин се сресвал – два косъма наляво и два надясно… Минало време, единият косъм паднал и човекът сменил прическата – два наляво, един надясно. После паднал още един и той започнал да се сресва така – един косъм наляво, един надясно… После паднал още един… Човекът се натъжил. – Гледай сега каква беля – ще трябва да ходя на работа несресан!

  • 5724

    Един човек имал много въшки и отишъл за съвет при лекар. – Докторе, какво да правя? Изтормозиха ме тия въшки! – Ето ти тука едно мазило, ще се намажеш и готово. – Ама то много скъпо бе, докторе! Нямаш ли нещо по-евтинко? – Няма… Ама да ти кажа, сещам се за един безплатен начин да се отървеш от въшките. Като пътуваш в градския рейс, трябва да намериш някой по-въшлив и от тебе. Долепяш глава до неговата, твоите въшки ще се сбият с неговите, ония ще изтрепят твоите и си готов. Така и направил човекът – намерил някаква въшлива циганка, долепил глава до нейната, чул някакво шумолене в косата си и си помислил: "Край! Отървах се!". Прибира се вечерта у тях, ляга си да спи и чува в косата си въшките да си говорят: – Ех, каква битка беше само! 50 от нашите загинаха! Ама взехме 200 пленници!

  • 10118

    Спиритически сеанс. По едно време медиумът успява да установи контакт с покойния съпруг на вдовицата. Духът моли да му изпратят стек цигари. Вдовицата възкликва: – Но той не каза къде да му ги изпратя: в рая или в ада! – Мисля, че всичко е ясно – сухо казва медиумът. – Да е поискал кибрит?

  • 4932

    Срещат се двама приятели: – Представи си, нашето канарче пи бензин. После направи три кръгчета из стаята и се строполи на пода. – Умря ли? – Не, свърши му се бензинът.

  • 9748

    Някаква баба се обажда на пожарната: – Ало, тук при мен вони на газ, направете нещо! – Да не си оставила някоя газова бутилка отворена? – Да, сутринта пуснах едната да се източи, че ще я сменям. – Кибрит палила ли си? – Не. Изчакайте малко, ей сега ще драсна една клечка.

  • 6286

    Един селянин гледал зайци, а съседът му имал злобно куче. Един ден първият се хвали на комшията: – Ей, ако знаеш само какъв заек си купих! Шампион! Красавец! След няколко дена другия излиза на двора и какво да види – кучето му захапало заека за врата… Заекът цял в кръв и кал, мъртъв… Ами сега? Огледал се човекът, видял че комшията го няма, измил заека, прескочил оградата и го подхвърлил в зайчарника. Прибрал се и зачакал. По някое време съседът се прибрал и – право в зайчарника, да си нагледа добитъка. Излиза от там блед като платно, тича при съседа и заеква: – Д-д-д-д-ай ед-д-д-на ракия. – Защо, какво става? – Вчера най-хубавия ми заек умря и го зарових, а сега се е върнал в зайчарника.