• 10323

    Върви си заека през гората целият в лайна. Среща го лисицата: – Кво е станало бе Зайо? – Бих мечката и ми се посра в ръцете… По-късно го среща Вълка: – Кво е станало бе Зайо? – Абе бих мечката и ми се посра в ръцете… Стига заека до хралупата си и на вратата го посреща едно от малките му, провиквайки се: – Мамо, мамо, ела да видиш – мечката пак си е избърсала гъза с татко…

  • 6665

    – Защо краката на слона са кръгли? – За да не пада в квадратни дупки!

  • 2501

    Едно полицейско куче се явява на интервю за работа във ФБР. – Като за начало, трябва да можете да печатате по 60 думи в минута. Кучето седнало зад пишещата машина и напечатало 80 думи за една минута! – Освен това, трябва да минете през изпит за физическа подготовка. Кучето се представило перфектно! – И накрая имаме едно последно изискване – трябва да владеете поне два езика. На което кучето отговорило: – Мяууууу!

  • 293

    Върви таралеж в горатa и пада в една пропаст и казва: – Ако след пет минути не успея да изляза ще ида вкъщи за стълбата.

  • 7079

    Отива Зайо Байо в сладкарница и пита продавача: – Имате ли толта от молкови? – Ми, нямаме. Отива на другия ден и пак пита: – Имате ли толта от молкови? – Ми, нямаме. И така 4-5 пъти и решили да направият торта от моркови. На другия ден идва Зайо и пита: – Имате ли толта от молкови? – Имаме. – Много е гадна, нали…

  • 1412

    Разговор между цветенца: – Маргаритке, много те обичам! – И аз те обичам, Карамфиле! – Ох, дано по-скоро дойдат пчеличките!

  • 4214

    Зима. Вълкът е гладен. Хванал заека и му казва: – Зайо, приятел си ми, но животът ми е по мил от теб. Ще те изям. – Добре, Вълчо, изяж ме, щом въпросът е на живот и смърт – казал му заекът – но моля те, имам много важен разговор с гората. Пусни ме първо да говоря с нея и после ме изяж. Вълкът му казал, че ако гората отговори на заека, той няма да го изяде и ще го пусне. Стигнали до гората и заекът се провикнал: – Лес… – йес, йес – отговорила гората. – Какой цветок растьот в етава мароза? – Роза, роза…- отговорила гората. Вълкът се объркал от разговора и заекът избягал. Вълкът на свой ред се провикнал към гората: – Лес… – йес,йес… – Что я буду есть в ету ночь темную? – Ую, ую…

  • 8953

    По време на разходка мисионер в Африка срещнал лъв и веднага паднал на колене и започнал да се моли. За голямо учудване, лъвът направил същото. – Но, как, и Вие ли сте християнин? – попитал недоумяващият мисионер. – Не, просто благадаря за добрия обяд.

  • 2382

    Вървели си мравката и слона заедно, и по едно време слонът стъпил върху нея. Веднага почнал да й се извинява: – Извинявай, мравке, аз без да искам… Мравката се отупва от праха и му вика: – Е, няма нищо, можеше и на мен да ми се случи.

  • 9388

    Две хлебарки вечерят. Едната разправя на другата: – Вчера влязох в един ресторант. Ама такава чистота там – никъде ни трошичка, ни петънце, всичко лъска, свети… – Моля ти се, не говори такива гадости на масата!

  • 9100

    Последните изследвания показват, че общото мнение според което кравите дават мляко и месо, изобщо не е вярно. Кравите нищо не дават – хората им го отнемат насила.

  • 3809

    Приятели разговарят. – Знаеш ли, споделя единият, бях с детето в зоологическата градина. Има много интересни животни. Например, сега са докарали нов усурийски тигър. Огромен. Силен. Страхотен. Като мине покрай решетката и се чува ф-с-с-с-с! – Глупости, казва другият, тигърът не прави ф-с-с-с-с! Тигърът прави Р-Р-Р-Р! – Имаш да вземаш, прави Р-Р-Р-Р, когато е с муцуната към тебе.

  • 3897

    Слон избягал от зоологическата градина. Още на следващата сутрин звъни телефонът в полицията. Дежурният вдига и чува женски глас: – Помощ, помощ, в градината ми има мишка, висока над три метра! Къса зелки с опашката си и да не ви казвам какво прави след това с тях!

  • 1134

    Между две мухи: – Хората са много тъпи! Харчат луди пари за тавани, по които изобщо не ходят!

  • 911

    Отива заекът в сладкарницата, поръчва си кафе и кифла и отива до тоалетната, да си измие ръцете. Когато се връща гледа кафето му изпито.– Кой ми изпи кафето? – попитал заекът.Никакъв отговор.– Пак питам, кой ми изпи кафето?Никакъв отговор.– Кой ми изпи кафето бе?! – изкрещял ядосано заекът.– Аз – изправила се мечката.– А кифлата защо не изяде?

  • 2898

    Върви зайо-байо през гората целия окървавен. Среща го вълка и го пита: – Я? Зайо, какво е станало с тебе, защо си целия в кръв? – Ох, вълчо, вървя си аз, среща ме Баба Меца и като ме видя такъв пухкав и мекичък и ме използва за дамска превръзка. На следващия месец вълка среща орела из гората, целия в кръв и го пита: – На къде така орльо, целия си в кръв? – Абе, мерака ми е да набарам заека! Да вземе да каже на Баба Меца че тия с крилцата били по-добри превръзки!