• 11230

    Зайо Байо много псувал и на всички животни в гората им писнало. Затова се събрали всичките и решили: Зайо Байо получил заповед вместо псувня – да казва някакво цвете. Минала след малко Лиса край Зайо-Байо и му казала: – Е, Зайо разкатаха ли ти майката? Зайо много се ядосал и казал: – Лисо, не ме закачай, защото така съм се набожурил и така ще ти го надетелинча, че момини сълзи ще ти покапят от маргаритката!

  • 3885

    Едно зайче отива в ресторанта: – Имаш ли шкембе? – Имам. – А имаш ли свински врат? – Имам. – А свински бутове? – Имам. – Леле! Сигурно си много грозен!

  • 8372

    Вървят си заека и мечока през гората и изведнъж – хоп, хващат златната жаба. Тя им казва: – Пуснете ме, ще ви изпълня по три желания и на двамата! – Ами добре, – казва мечока – моето първо желание е всичките мечки в гората да станат женски! – Готово, – казва жабата – а ти, Зайо? – Аз искам каска! – Хе-хе-хе, – смее се мечока – егати тъпото желание. А на мен второто ми желание е всичките мечки и в съседната гора да станат женски. – А аз искам мотор! – казва заека. Махва жабата и хоп – всичките мечки в съседната гора и те стават женски, а заека е качен на мотор. – Третото ми желание е всичките мечки по целия свят да станат женски! – казва мечока. Заека стяга каската, припалва мотора и отдалечавайки се вика на жабата: – А на мен третото ми желание е мечока да стане педераст!

  • 1134

    Между две мухи: – Хората са много тъпи! Харчат луди пари за тавани, по които изобщо не ходят!

  • 8706

    Вървяли си слонът и мишката. Стигат един мост и тръгват по него, а той се клати и скърца. Мишката се спира и казва: – Ама, слоне, здравата трополим, а?

  • 3353

    Слонът стъпил в един мравуняк. Мравките се покатерили на него. Слонът разтърсил глава и те изпопадали. Останал само Пешо. Другите мравки започнали да викат: – Удуши го, Пешо! Слонът побягнал. След малко клон съборил Пешо. Той се върнал при другите и те го попитали: – Къде е слона? – Избяга. – Лъжеш, Пешо, още дъвчеш!

  • 6266

    Две женски кенгура си говорят: – Ооо, близнаци ли, ooo… не ми е по джоба!

  • 9116

    Обява във вестник: "Търси се изгубено трикрако куче. Отличителни белези: като пикае – пада."

  • 5011

    Въпрос: Кое време е когато кравата седне на оградата? Отговор: Време за смяна на оградата.

  • 11658

    Двама приятели на конни състезания. – Заложи на ей онзи кон! Ще пристигне пръв. Договорих се с жокея. – А с коня?

  • 11115

    В гората. Кумчо Вълчо се върти с новия си мотор в кръг. Наобиколили са го горските животни. Кумчо Вълчо крещи: – Кой има такъв мотор! Кой има такъв мотор! Лъвът се ядосал и казал: – Аз имам такъв мотор! – Как се спираааааааааааааааааааааа?

  • 9550

    Големият молец казва на малкия: – Дояж си чорапа, иначе никакво кожено палто за десерт!

  • 9939

    Мъж води козел на изложба на кучета: – Регистрирайте ни, ако обичате. Журито: – Но това е козел. Мъжът: – А брадата!? Това е порода ризеншнауцер. – А рогата!? – Не се бъркайте в личния живот на моето куче!

  • 895

    Заека и вълкът влизат във един бар и заека поръчва: – Една водка за мен и една кола за вълка. – Добре – отговорил бармана. На следващия ден заека пак поръчва: – Две водки за мен и две коли за вълка. Но този път вълкът се обидил и причакал заека извън бара и го пребил. На по-следващия ден заека отново поръчва: – Три водки за мен и една кола за вълка. Барманът учуден пита: – Е защо така бе зайо? – Защото вълкът като се напие не знае какво върши.

  • 4695

    Решило веднъж зайчето, и се напушило. Тръгнало да обикаля из гората. Не щеш ли – на пътя му застанал Кумчо Вълчо: – Как си, Зайо, какво правиш? – Добре съм Вълчо, ама се напуших. – И какво усещаш? – Ами нищо! – Как така нищо бе, Зайо?! – Нищо! Нищичко не усещам! Нито краката, ни ръцете, ни главата, нито крилата си усещам!

  • 3312

    Лъвът забранил със закон пиенето в гората. Когото види пиян, ще го изяде. Първият ден излязъл да види спазва ли се законът. Среща Зайо и го пита: – Зайо, защо си пиян? Сега ще те изям. – Лъве, ти издаде закон в гората и ние го поляхме. – Добре, прощавам ти, но хвана ли те пак… На другия ден лъвът срещнал заека отново пиян и го хванал: – Зайо, защо си пиян? – Избивам махмурлук от вчера. На третия ден лъвът вижда заека да лежи мъртво пиян в една локва. Вдигнал го и заекът завалено попитал: – Ти закон за животните в гората издаде ли? – Да! – казал лъвът. – А защо закачаш рибите?