• 4952

    На полянка пасе зебра. От храстите излиза млад жребец, оглежда я и си мърмори под носа: – Уф, пак ще ми се наложи да свалям пижами!

  • 7202

    Зайо Байо бил некрофил. Извикал го един ден лъва и му казал: – Зайо Байо, повече в гората да не си барнал нищо мъртво, само да си оправил още веднъж мъртво животно ще те изям. К"во да прави Зайо Байо – съгласил се. Но не щеш ли срещнал той на една поляна един умрял слон. Огледал се той и като не видял никой започнал да го клеца. По едно време от храстите изскочил лъва и му казал: – Абе Зайо, нали се разбрахме, к"во правиш? Зайо Байо отвърнал: – Ами какво да правя – на хуя ми умря.

  • 8372

    Вървят си заека и мечока през гората и изведнъж – хоп, хващат златната жаба. Тя им казва: – Пуснете ме, ще ви изпълня по три желания и на двамата! – Ами добре, – казва мечока – моето първо желание е всичките мечки в гората да станат женски! – Готово, – казва жабата – а ти, Зайо? – Аз искам каска! – Хе-хе-хе, – смее се мечока – егати тъпото желание. А на мен второто ми желание е всичките мечки и в съседната гора да станат женски. – А аз искам мотор! – казва заека. Махва жабата и хоп – всичките мечки в съседната гора и те стават женски, а заека е качен на мотор. – Третото ми желание е всичките мечки по целия свят да станат женски! – казва мечока. Заека стяга каската, припалва мотора и отдалечавайки се вика на жабата: – А на мен третото ми желание е мечока да стане педераст!

  • 3351

    Два бика, баща и син седят на хълм и наблюдават кравите в подножието. – Тате, давай да изтичаме и да изчукаме онази първата крава. – Спокойно сине, ще го даваме бавно и ше ги изчукаме всичките!

  • 10356

    Заекът вижда на поляната вълка. Внимателно се показва от храста и плахо пита: – Как си, Вълчо, почиваш ли си? – А, не, попаднах в един капан. – И какво си си проснал мръсната кожа насред гората, гад с гад?

  • 6642

    Гарванът си стои на клона захапал сирене. По едно време идва лисицата, взема един камък и удря гарвана, който пада на земята. Тогава тя му взима сиренето. Гарванът си мисли: "Брех как са я съкратили тази басня."

  • 3010

    Една крава срешнала друга крава и казала: – Муууууууу! А другата крава казала: – Фу, взе ми думите от устата!

  • 6165

    Въпрос: С колко движения се пъха слон в хладилника? Отговор: С три – отваряш хладилника, пъхаш слона и затваряш хладилника. Въпрос: А с колко движения се пъха жираф в хладилника? Отговор: С четири – отваряш хладилника, вадиш слона, пъхаш жирафа и затваряш хладилника.

  • 933

    Решила Кума Лиса да прави бизнес в гората и засадила путчици. По-малките и свежите се продавали много добре, но старите и големите никой не ги купува. Идва заека и нали няма пари: оглежда ли, оглежда… По едно време казва: – Ще взема тази! – Абе Зайо, другите избират младо, свежо, пък ти – най-голямата избра. Заека рекъл: – Да, ама за по-евтинко, и като я пришия на две места – ще си имам три!

  • 9378

    Как охлюв може да го хване ток? Като погледне в контакта.

  • 8234

    Посадил си дядо ряпа. Ряпата пораснала, дошло време за вадене. Дърпа дядото – не може, дошла бабата, пак не става. После внучката, кучето, котката, мишката… Дърпат, дърпат и изведнъж "храс" – и се скъсало кучето!

  • 3347

    Жена попитала мъжа си: – Защо мишките не ядат боб? – За да не се издават пред котките, естествено.

  • 3715

    Две крави си говорят: – Абе, тия хора ни направиха луди бе! – Ами, ти виж себе си на какво направиха с нашия антракс…

  • 10474

    Гора. Поляна. Огромно дърво. В дървото – хралупа. В хралупата – семейство мечки. Малкото мече се глези: – Тате, разкажи ми приказка! – Остави ме на мира! – Ама разкажи ми приказка… – Ох, добре де, коя приказка? – Ами за хората ми разкажи. Мечокът взима от рафта два черепа, надява си ги на лапите и прави с тях куклен театър: "Не те ли е страх в тази тъмна гора? Ами ако има мечки?" "Какви ти мечки бе, никакви мечки няма тука…"

  • 4900

    Защо кокошката бяга от петела? – За да не я помислят другите кокошки за курва. А какво си мисли докато бяга? – Дали не бяга много бързо.

  • 507

    Камилче пита майка си: – Мамо, защо имаме две гърбици? – За да можем да издържим без вода дългите дни, през които прекосяваме пустинята. – А защо ни е такава дебела шията? – За да не ни е студено през нощта и да не ни е горещо през деня в пустинята. – А защо имаме такива големи копита? – За да можем по-лесно да ходим през пясъците на пустинята. – Мамо, за какво са ни всички тези екстри, след като живеем в зоопарка?!