Вицове - Domati.net - ВИЦОВЕТЕ, КОИТО ТИ ХАРЕСВАТ

  • 4572

    Лежи пиян на улицата – ама толкова пиян, че чак като умрял. Прибират го в моргата. На сутринта се събужда и не може да се осъзнае къде е – наоколо голи тела, студ, и някаква баба мие пода. Пита я: – Какво е това тук? – Морга. – Е, тогава Gut Morgen.

  • 10441

    Разтревожена жена влиза в полицията: – Току-що в тролея ми откраднаха всичките пари. – Как се случи? – Не разбрах. До мене стоеше симпатичен мъж и помислих, че има добри намерения. – Къде ви бяха парите? – В пазвата.

  • 2727

    Един борец се хвали на приятелите си: – Ей, ако знаете какво ми подариха за рождения ден! Евангелие! С автограф от автора? – Как бе? Не може да бъде. – Има автограф бе – пише си: "от Матей".

  • 2342

    Щирлиц рови в секретния архив на Гестапо. Изненадващо влиза Мюлер: – Щирлиц, какво правите тук? – Амии, чакам трамвая! – Аха. Мюлер си тръгва, но съмнения започват да го преследват. Връща се в архива, но Щирлиц вече го няма там. "Сигурно е минал трамвая" – мисли си Мюлер.

  • 1846

    Който пее-зло не мисли!Докато пее. Лозунг в зала"България"-1987г.

  • 4760

    Пътуват две блондинки във влака и си говорят: – Не е живот това, а мъка! – Намери си любовник и взимай от него по 500 лева на месец! – Откъде да го намеря такъв? – Тогава двама по 250. – Също е проблем. – Тогава 4 по 125! Обажда се дремещ мъж от купето: – Като стигнете до 5 лева ме събудете.

  • 1062

    Мама Меца към татко Мечок, който се върти в леглото: – Колко пъти ще ти казвам, никакво кафе след септември!

  • 3793

    Изследванията показват, че жените предпочитат да са по-скоро красиви, отколкото умни, защото мъжете виждат по-добре, отколкото мислят.

  • 9089

    През лятната ваканция на собственик на птицеферма идват на гости племенничетата. Един ден една от кокошките избягва от курника в гората и лисиците я излапват. – Виждате ли, деца? – поучава ги вуйчото. – Кокошката беше непослушна и затова лисицата я изяде. – А ако беше послушна, – отвръща единият племенник, – щяхме да я изядем ние!

  • 8274

    Иванчо дотичва в стаята: – Татко, татко! Виждал ли си някога мама гола? – Ами-и-и… – Идвай бързо! Тя е във ваната къпе се!

  • 6847

    О, книжка! Три деня млади студенти как учебник ги брани. Изтерзани уста трепетно повтарят дефиниции с рев. Пристъпи ужасни! Дванайсетий път формули лазят към ум замъглен и с цифри обстрелват студента смутен. Тема след тема! Въпрос след въпрос! Зубрач безумний сочи конспекта пак и вика: "Учете! Тук ви е съдбата!" Колеги го погват с викове сърдити, но той им отвръща с друг вик: "ура!" … Три дни веч се мъчат, но помощ не иде, от никъде взорът надежда не види… Нищо. Те ще препишат, но смело, без страх – кат тайни агенти притихнали в мрак. Изпитът иде: всички нащрек са! Последният напън веч е настал. Тогава Кълвачев, наший зубрач ревна гороломно: "Млади студенти, венчайте Алма Матер с лаврови венци! На ваший ум доцент повери лекции, конспекти, себе си дори!" При тез думи силни студентите горди очакват геройски заветния час! Пищови дописват, листи разлистват, сърце разтуптяно в гърдите беснее и сладка радост – докрай да препишат пред комисия строга на тоз славен чин, с една ръка ловка – славна десница! "Ректорат цял сега нази гледа, тоя риск голям е, но куражът не мре – ни доцент, ни декан може да ни спре!" "Грабвайте пищова!" – някой си прошепна и букви и цифри плъзнаха завчаска кат демони черни над белий чаршаф, и бягат, редят се, като жив рояк! И професори тръпнат, друг път не видели ведно да пишат зубрач и кръшкач и въздуха стрелят с поглед корав! Изпит се обръща на борба в своя пик, студенти безстрашни като скали твърди погледи остри срещат с железни гърди и се фърлят с песни над поредния лист като виждат харно, че преписаха веч… Йоще миг – ще дойде заветния час. Изведнъж професор обявява изпитний край с гръмотевичен глас! … И днес йощ Университетът, щом сесия зафаща, спомня тоз ден бурен, мълви и препраща славата му вечна като някой ек от студент на студент, век подир век!

  • 9248

    Студент отива на изпит, тегли си въпрос и сяда. След малко професорът го вика да отговаря. – По първия въпрос? – Ами, знаете ли, аз цяла нощ се готвих и сега някак си ми излетя от главата. – Добре, по втория въпрос? – Ами, разбирате ли, цяла нощ учих и нещо ми се е объркало всичко в главата. Иначе го учих, сигурен съм, даже задачи решавах. – М-да, в такъв случай ще ви задам допълнителен въпрос – професорът станал и написал на дъската формулата: Н2О.- Какво е това? – Ех, знаех го, ама сега ми изскочи от главата. Иначе ми е до болка познато… – Добре ще ви поскажа малко. Какво пиете? – Ами, да! Разбира се! Това е саламура от кисели краставички!

  • 766

    – Искаш ли да ти обясня квантовата теория? – Благодаря. По-добре ми обясни кинтовата теория, че нямам кинт в джоба си…

  • 4167

    Връщал се заека от командировка в съседната гора, и среща лисицата, която се държи отзад и едва ходи: – Как си, лисо? – попитал я заека. – Остави се, зайо, любезния лос се е развилнял, хвана ме и ми скъса задника… Бягай зайо, защото… – рекла му лисицата. Позамислил се зайо и продължил към хралупата си. Не щеш, ли след малко видял вълка, и той се държи отзад и охка. – Какво става с тебе, Вълчо? – рекъл заека. – Ох, зайо, любезния лос е побеснял, хвана ме и ми скъса задника… не виждаш ли… Бягай, защото… – едва-едва рекъл вълка. Позамислил се пак зайо и ускорил крачката към къщи. Вървял, вървял и изведнъж гледа мечката, седи на един пън, държи се отзад и горко плаче: – О-о-о, зайо, любезния лос ме хвана и ми скъса задника, погледни, о-о-о, бягай, зайо, бягай! – рекла мечката. Уплашил се заека и хукнал да бяга. Стигнал до хралупата, навел се да отключи, пъхнал ключа и изведнъж чул зад себе си: – Добърррр деннннн!

  • 5390

    Много ми харесва героинята на романа на Лев Толстой "Война и мир", особено когато танцува на бала с Щирлиц. Из ученическо съчинение

  • 183

    Как се образува езеро ли , ами много лесно! Има два начина. Първият е много сложен