10964
Майка се кара на сина си: – Как не те е срам! Пак имаш забележка за лошо поведение в училище! Взимай пример от баща си – скоро ще го освободят предсрочно за добро поведение.
– Кое е най-голямото изпитание на човека? – Да слуша фъфлещ адвокат как разпитва заекващ свидетел пред недочуващ съдия.
– Келнер в супата ми плува слухово апаратче! – Извинете, какво казахте?
– Киркор, какво е това синьо, на дървото и пищи? – Не знам, Гарабед, какво е? – Риба! – Чакай, чакай, защо е на дървото? – Там я сложих. – Защо е синя? – Боядисах я. – А защо пищи? – За да не познаеш!
– Вие сте толкова щастлив човек – имате всичко: апартамент, вила, кола, пари в банката… – Да, но ми липсва алиби.