9482
Рисувай, рисувай, Паганини…
В един бар двама мъже си говорят. – Мараба, братчет, айде да пием по едно. – За кое да пием? – попитал другият. – Ами ти къде живееш? – В квартал Възраждане. А ти? – А и аз съм от там, ха, какво съвпадение. – Барман, я налей по едно. – Кой блок? – 15-ти блок. – Ха, и аз живея там. – Барман, налей по още едно. – Кой вход? – 13 вход, а ти? – А и аз там. – Барман, дай по още едно. – А на кой етаж? – На петия, а ти? – И аз там. – Барман, дай по още едно. Тук друг мъж попитал бармана: – Абе, тези голямо сьвпадение направиха бе, какви са? – Абе, двама братя се. Чудят се как да се напият, не им обръщай внимание.
Връща се пиян лейтенант в къщи. Жена му започва да се кара. – Тихо, глупачко, вземи шилото, направи на пагона една дупка и сложи тази звездичка. Зарадвала се жената, взела шило, направила дупка и поставила звездичката. – А сега махни останалите…
Двама бизнесмени отишли на гробището да навестят гроба на бивш партньор. Търсили, търсили, но не могли да го намерят. Изведнъж единия се ударил по челото: – Слушай, той навярно го е записал на името на жена си!