• 3164

    – Черните котки носят ли нещастие? – Зависи, дали си човек или мишка.

  • 9172

    Кумчо Вьлчо паднал в една яма. Минал Зайо Байо и започнал да му пикае на главата. Изпикал се един път, втори път, но като дошъл пак, не щеш ли паднал в ямата и казал на вълка: – Ако щеш вярвай, ама идвах да ти се извинявам!

  • 10375

    Заекът влиза в кръчмата и вика: – Кой ще се бие с мен? – Аз! – става лисицата. – Я да излезем навън. Отвън се чува "бум, прас", и след малко заекът пак влиза в кръчмата: – Има ли още някой да се бие с мен, че лъвът вече трябва да си тръгва?

  • 7941

    Вълкът и лисицата решили да се гаврят със заека. Срещат го и му викат: – А, Зайо, ти що си без шапка бе? – и го съдрали от бой. На другия ден отново го срещат, но този път заекът предвидливо си сложил шапка. – А, Зайо, ти що си със шапка, бе? – и пак го съдрали от бой. Така няколко дена се гаврили, що си със шапка, що си без шапка и бой. По едно време им писнало и решили да сменят стратегията. Наговорили се: "Утре като видим заека, ще му искаме цигара. Ако ни даде с филтър – Що ни даваш с филтър, ако ни даде без филтър – що ни даваш без филтър и пак ще го бием!". Зайчето обаче, било в храстите и чуло всичко. На другия ден носи две кутии цигари, с филтър и без филтър. Срещат го вълкът и лисицата и му искат цигара: – Ей, Заек! Я дай една цигара! – С филтър или без филтър? – пита Зайо. Вълкът и Лисицата се спогледали, почесали се и в един глас изревали: – Абе заек, ти що пак си без шапка?

  • 1488

    Зайо, Лиса и Кумчо Вълчо играят карти. По някое време Зайо казва: – Някой лъже здраво тука и само да разбера кой е ще му смачкам рижавата мутра!

  • 3190

    Един червей попитал майка си: – Къде е татко? – Отиде за риба с едни хора!

  • 1256

    Решила мравката да оправи слона, издебнала го изотзад и му се качила. Почнала тя да го шиба с все сили. Изведнъж кокосов орех паднал върху главата на слона: – О-ооооох! Мравката: – Ох ли! Ша та скъсам!

  • 6462

    Две прасета пият кафе. Едната погледнала в чашата на другата и казала: – Ммм даааа! Виждам тук – чака те охолен живот, редовна храна, никакви грижи… Само едни мааалки неприятности по Коледа…

  • 1716

    Блъснали се скункс и заек. – Кой съм аз? Какво съм аз? – объркан казал заекът. – Ами, ти си един такъв с къса опашка… – Сетих се! – извикал заекът – Аз съм заек! А ти си един космат, миризлив, с една ивица по средата… – Леле! – казал скункса – Сигурно съм гъз!

  • 3885

    Едно зайче отива в ресторанта: – Имаш ли шкембе? – Имам. – А имаш ли свински врат? – Имам. – А свински бутове? – Имам. – Леле! Сигурно си много грозен!

  • 9067

    Две мухи искали да бият слона. Отишли при него и му казали: – Слоне, хайде да се бием! А той отговорил: – Ооо, не е честно, вие сте двама!

  • 1775

    Заекът решил да си сложи край на живота. Взел пушка, дамаджана с хубава домашна ракия, и отишъл в гората. Седнал на една полянка, и като за последно взел да пие от ракията. Но колко му трябвало, изпил малко и се напил. Повъртял се малко, заболяла го главата, легнал и заспал. Дошла лисицата. Видяла заека, видяла и ракията. Рекла си: – И ракията тука, и мезето тука. Това е живота! После взела да си пийне, развеселила се, заиграла се и видяла и пушката. – Какво е това? – попитала се тя, и взела да я гледа. И както я разглеждала, натиснала спусъка и се застреляла. Дошъл вълкът. Видял заека, видял дамаджаната и също си рекъл – "това е живот." И той взел да пие, замаял се и също взел да разглежда и си играе с пушката. Натиснал спусъка и се застрелял. Дошла мечката. " И ракията тука, а и мезе колкото искаш! От това повече-здраве му кажи!". Изпила цялата ракия, взела да пее и като седнала, започнала да си играе с пушката. И тя се застреляла по същия начин. След време заекът се събудил. Станал, и като видял какво е около него, казал: "Леле, аз като се напия не знам какво върша!"

  • 7783

    – Бабо, защо са ти толкова големи очите? – За да виждам по-добре, внучко. – Бабо, а защо са ти толкова големи ушите? – За да чувам по-добре, внучко. – Бабо, а защо ти е толкова голям носът. – Ех, така сме си ние слоновете, внучето ми…

  • 6534

    Баща развежда децата си из зоологическата градина. – За съжаление, няма да можете да видите маймуните – казва пазачът. – Сега е брачният им период и са се уединили. – Няма ли да излязат, ако им подхвърлим нещо сладко? – пита бащата. – А вие бихте ли излезли?

  • 10532

    – Дядо, когато си бил в Австралия убивал ли си кенгуру? – Да! И още ме болят краката от подскоците, докато го преследвах!

  • 7780

    Четири слона се возят в едно трабанче, кой кара? Който има книжка! Как ще разберем че слонове обядват в "Шератон"? По трабанта отвън!