• 9090

    Установено е, че орбитата на Луната се отдалечава от Земята с по няколко метра годишно. Ако се направи едно изчисление, излиза че Луната преди 85 милиона години се е намирала само на 10 метра от Земята. Това обяснява смъртта на динозаврите. Или поне на по-високите от тях…

  • 7070

    Животните в гората направили тоалетна. Влиза Зайо и чука на вратата. Отвътре се чува дебелия глас на Баба Меца: – Зайо, заето е! Абе ти скубеш ли се? Зайо: – Не, защо? Без много да пита Меца открехнала вратата, грабнала Зайо, обърсала се с него и го хвърлила през прозорчето. Събрал лъвът животните и ги пита: – Кой счупи прозорчето на тоалетната? Излиза Зайо: – Аз! Оправили прозореца, на другия ден гледат – той пак счупен. Лъвът пак събира тайфата и казва: – Кой счупи прозорчето на тоалетната? Зайо излиза: – Пак аз! – Как така бе Зайо, пак ти ли си виновен? – Ами клекнал съм аз в тоалетната и някой чука на вратата. Питам кой е, отвънка се чува Ежко Бежко. Аз му викам: "Ежко, а бе ти скубеш ли се?". Той вика "Ами не…" И като го хванах и се обърсах с него и после не знам от кой прозорец изскочих!

  • 9378

    Как охлюв може да го хване ток? Като погледне в контакта.

  • 4532

    Кума Лиса срешнала Лоса и му казала: – Лосе, хайде да се напушиме! – Лисо,вече не е модерно. Хайде да тичаме! Лиса срещнала Вълчо, кoйто й казал: – Лисо, хайде да се напушиме! – Вълчо, вече не е модерно. Хайде да тичаме! Тичали, тичали и срещнали Баба Меца. Тя им казала: – Хайде да се напушиме! – Абе, вече не е модерно! – Кой ви каза това? – Ами, Лоса. – Ами, той като напуши не знае какво говори!

  • 10212

    Полицай спира кола, шофирана от куче. – Вие сте луд! – казва полицаят на спътника на кучето. – Защо сте дали на животното да шофира? – Че да не би да е мое? Аз съм на автостоп!

  • 4952

    На полянка пасе зебра. От храстите излиза млад жребец, оглежда я и си мърмори под носа: – Уф, пак ще ми се наложи да свалям пижами!

  • 7257

    Питат радио Ереван: – Какво си мисли куче в пустинята? Радиото помислило и отговорило: – Ако скоро не видя дърво ще се напикая!

  • 2246

    Лъвът се разхожда из гората. Среща жирафа: – Ей, дългия! Кой е най-красивия в гората? – Ти, лъвчо. След малко среща зебрата: – Ало, раираната! Кой е най-красивия в гората? – Ти си, лъвчо. Продължава нататък и вижда слона: – Ти там, клепоухия! Кой е най-красивия в гората? Слонът го хваща с хобота, мята го в блатото и си продължава по пътя. Лъвът излиза от калта, отръсква се и мърмори: – Ей, кво се нервираш бе… Можеше просто да кажеш – "не знам".

  • 5135

    Висят си две ябълки на един клон и си приказват: – Ох, да знаеш, цяла нощ не съм мигнала! Такова ужасно главоболие имам. – Твоето е нищо. На мене един червей цяла нощ ми гризе съвестта!

  • 933

    Решила Кума Лиса да прави бизнес в гората и засадила путчици. По-малките и свежите се продавали много добре, но старите и големите никой не ги купува. Идва заека и нали няма пари: оглежда ли, оглежда… По едно време казва: – Ще взема тази! – Абе Зайо, другите избират младо, свежо, пък ти – най-голямата избра. Заека рекъл: – Да, ама за по-евтинко, и като я пришия на две места – ще си имам три!

  • 5414

    Вървяла Лиса в гората. Чула от един храсталак шум. Приближила се, погледнала. – Здравей Бухльо! – Аз не съм Бухльо. – А кой си? – Мишката. – А защо са ти толкова големи очите? – Акам, акам…

  • 3469

    Сред развалините на световния търговски център спасителите са открили бележка със следния текст: „Това ви е за Кинг-Конг, копелета!“

  • 1716

    Блъснали се скункс и заек. – Кой съм аз? Какво съм аз? – объркан казал заекът. – Ами, ти си един такъв с къса опашка… – Сетих се! – извикал заекът – Аз съм заек! А ти си един космат, миризлив, с една ивица по средата… – Леле! – казал скункса – Сигурно съм гъз!

  • 1341

    Слонът и мишката отишли в гражданското да се разписват: – Хубаво,че сте решили да се жените, ама размислихте ли? – попитал ги регистраторът. Мишката излязла няколко крачки напред: – Няма време за мислене. Налага се!

  • 7207

    Седи един в парка, свил си юмруците, и ги върти и опира един в друг по всякакви начини. Някакъв от съседната пейка го гледал половин час и накрая не издържал и го попитал: – Извинете, господине, ама какво правите? – Чудя се как се чукат костенурките.

  • 8712

    Царят лъв строява животните: – Умните наляво, красивите надясно. Жабата се обажда: – Е аз сега какво, да се разчекна ли?