• 3751

    На вълка му се родило синче. Той стои и му се радва. – Спи мойто момче! Спи малкия ми. А на кого си взел очичките? На мама. А на кого си взел зъбките? На татко. А на кого си взел ушичките?.. Ну заяц, ну погоди!!!

  • 3567

    Два коня си пасят на една ливада и единият по едно време казал: – Айде да ходим малко по-нагоре, защото мисля, че там тревата е по-сочна. Другия се обадил и казал: – Млъкни, бе идиот, конете не говорят.

  • 9279

    Заек влиза в аптеката и пита: – Извинете, имате ли противозайчатъчно средство?

  • 10532

    – Дядо, когато си бил в Австралия убивал ли си кенгуру? – Да! И още ме болят краката от подскоците, докато го преследвах!

  • 4823

    Тръгнали мравката и слона да бягат от затвора. Мравката казала: – Слоне, бягай! Мене ме видяха.

  • 784

    Един човек си ловял риба от езерото до неговата къща. По едно време нещо клъвнало стръвта. Човека видял, че е хванал Златна рибка и тя му рекла: – Моля те, селянино, не ме убивай – ще ти изпълня три желания… Човекът тряснал рибата на земята и се разкрещял: – Ти на кой ще викаш селянин, ма?

  • 1864

    Три гарги летели. Едната свила наляво, другата свила надясно, а третата си свила един джоинт.

  • 1560

    Говорят си двама кучкари: – Опитах се да науча кучето ми да лае всеки път, когато иска да яде. – И какво стана? – Сега не иска да яде, ако аз не лая преди това…

  • 6348

    Отишъл гущера до едно езеро и гледа жабата вътре. – Жабче, топла ли е водата? Жабата мълчи. – Жабо, топла ли е водата? – раздразнил се гущера. Жабата пак мълчи. – Ама, курво заспала, топла ли е водата? – Може да съм курва, но не съм ти термометър! – отвърнала жабата.

  • 3306

    Мама Зайка видяла ловец и казала на зайчетата си: – Веднага да си запушите ушите! Сега няма да ни уцели и така ще се разпсува…

  • 7117

    Викат мечката, заека и вълка на донаборна комисия. Минава мечката – взимат я в казармата. Минава вълкът – взимат го и него. Стоят и чакат заекът да излезе. Излиза Зайо ухилен: – Не ме взеха! – Как така? – Ами я погледнете там отсреща – виждате ли оная бреза? – Виждаме я. – А виждате ли най-долното клонче? – Виждаме го. – А виждате ли най-долното листо на клончето? – Виждаме го. – А виждате ли оная мравка, дето лази по него? – Виждаме я. – Е, а аз даже и брезата не виждам.

  • 7202

    Зайо Байо бил некрофил. Извикал го един ден лъва и му казал: – Зайо Байо, повече в гората да не си барнал нищо мъртво, само да си оправил още веднъж мъртво животно ще те изям. К"во да прави Зайо Байо – съгласил се. Но не щеш ли срещнал той на една поляна един умрял слон. Огледал се той и като не видял никой започнал да го клеца. По едно време от храстите изскочил лъва и му казал: – Абе Зайо, нали се разбрахме, к"во правиш? Зайо Байо отвърнал: – Ами какво да правя – на хуя ми умря.

  • 4695

    Решило веднъж зайчето, и се напушило. Тръгнало да обикаля из гората. Не щеш ли – на пътя му застанал Кумчо Вълчо: – Как си, Зайо, какво правиш? – Добре съм Вълчо, ама се напуших. – И какво усещаш? – Ами нищо! – Как така нищо бе, Зайо?! – Нищо! Нищичко не усещам! Нито краката, ни ръцете, ни главата, нито крилата си усещам!

  • 9992

    – Вярно ли е, че хората са произлезли от маймуните? – Абе, и аз гледам, че са останали съвсем малко маймуни…

  • 10124

    Животните в гората си направили съд. Лъвът – съдия, а жабата – обвинител. Съдят щъркела за нещо. Жабата казва: – Има утежняващи вината обстоятелства! Той яде жаби! Предлагам да му отрежем главата. Лъвът: – Е, не толкова строго от първия път де… Може например да му отрежем само опашката. – Може! Ще му отрежем опашката чак до врата!

  • 1341

    Слонът и мишката отишли в гражданското да се разписват: – Хубаво,че сте решили да се жените, ама размислихте ли? – попитал ги регистраторът. Мишката излязла няколко крачки напред: – Няма време за мислене. Налага се!