• 1062

    Мама Меца към татко Мечок, който се върти в леглото: – Колко пъти ще ти казвам, никакво кафе след септември!

  • 8858

    Защо слоницата примигва с очи, докато прави секс със слона? Защото като колонка на бензиностанция отброява литрите!

  • 11183

    Лъв и бик си говорят и лъвът казва: – Хайде, аз ще тръгвам, че жената ще се кара! – Позор- казал бикът – кралят да го е страх от жена му – Ха!Ха!Ха! – Е, твоята жена е крава, а моята – лъвица.

  • 1488

    Зайо, Лиса и Кумчо Вълчо играят карти. По някое време Зайо казва: – Някой лъже здраво тука и само да разбера кой е ще му смачкам рижавата мутра!

  • 3086

    – Какво ще се получи, ако кръстосаме овца и кенгуру? – Скачащ пуловер.

  • 6769

    Лъва бил много възмутен, че животните замърсяват гората и са я превърнали на тоалетна. Наредил той да построят една тоалетна и наредил всички да ходят в нея. Един ден обаче на заека му се досрало, а горската тоалетна била много далече. Огледал се той, видял че наоколо няма никой и се изсрал по средата на една полянка. Точно свършил работата и гледа по пътечката идва лъвът. Станал заека и захлупил лайното с лапи. Гледа лъвът, че заека крие нещо и пита: – Ей, заек, ти кво правиш бе? – А, нищо, хванал съм тука една пеперуда! – Я да видя! Вдигнал ръце заека, погледнал нагоре и казал: – А, излетя! Погледнал след това надолу и изненадан извикал: – А, и се е насрала от страх!

  • 10212

    Полицай спира кола, шофирана от куче. – Вие сте луд! – казва полицаят на спътника на кучето. – Защо сте дали на животното да шофира? – Че да не би да е мое? Аз съм на автостоп!

  • 4782

    – Защо когато птиците летят на юг, се подреждат като "клин" и само една е отпред? – Защото тя носи картата.

  • 1413

    Вървели си двама приятели. Единият видял светулка и попитал другия: – Какво е това? А другият отговорил: – Това е гадинка с електрическа гъзинка.

  • 9663

    Върви си лъвът из гората, а насреща му лисицата плаче. – Защо плачеш? – Заекът ме излъга и ме наеба… – Гледай го ти! – казал лъвът и продължил. Среща вълка – и той плаче. – Какво ти се е случило? – Заекът ме излъга и ме наеба… – Виж го ти хитрецът! Продължил нататък и среща мечката – също плаче. – Какво е станало, защо плачеш Мецо? – Заекът ме излъга и ме наеба… – И тебе ли? Ще я видим ние тая работа! Продължил нататък лъвът и гледа – заекът стои до една дупка и мисли. – Абе Зайо, ти цялата гора си наебал – бива ли такива работи? – Остави се лъвчо, това са бели кахъри. Тука в тая дупка има злато, а аз не мога да го стигна, ащото са ми къси лапите… – Къде, къде – казал лъвът, навел се и бръкнал в дупката с лапи. – Ах ти хитър заек!

  • 6755

    Две кучета си говорят. Едното пита другото: – Какво става? Има ли нещо ново? – В края на улицата сложиха един стълб. – Значи трябва да се полее.

  • 6534

    Баща развежда децата си из зоологическата градина. – За съжаление, няма да можете да видите маймуните – казва пазачът. – Сега е брачният им период и са се уединили. – Няма ли да излязат, ако им подхвърлим нещо сладко? – пита бащата. – А вие бихте ли излезли?

  • 7941

    Вълкът и лисицата решили да се гаврят със заека. Срещат го и му викат: – А, Зайо, ти що си без шапка бе? – и го съдрали от бой. На другия ден отново го срещат, но този път заекът предвидливо си сложил шапка. – А, Зайо, ти що си със шапка, бе? – и пак го съдрали от бой. Така няколко дена се гаврили, що си със шапка, що си без шапка и бой. По едно време им писнало и решили да сменят стратегията. Наговорили се: "Утре като видим заека, ще му искаме цигара. Ако ни даде с филтър – Що ни даваш с филтър, ако ни даде без филтър – що ни даваш без филтър и пак ще го бием!". Зайчето обаче, било в храстите и чуло всичко. На другия ден носи две кутии цигари, с филтър и без филтър. Срещат го вълкът и лисицата и му искат цигара: – Ей, Заек! Я дай една цигара! – С филтър или без филтър? – пита Зайо. Вълкът и Лисицата се спогледали, почесали се и в един глас изревали: – Абе заек, ти що пак си без шапка?

  • 4532

    Кума Лиса срешнала Лоса и му казала: – Лосе, хайде да се напушиме! – Лисо,вече не е модерно. Хайде да тичаме! Лиса срещнала Вълчо, кoйто й казал: – Лисо, хайде да се напушиме! – Вълчо, вече не е модерно. Хайде да тичаме! Тичали, тичали и срещнали Баба Меца. Тя им казала: – Хайде да се напушиме! – Абе, вече не е модерно! – Кой ви каза това? – Ами, Лоса. – Ами, той като напуши не знае какво говори!

  • 9067

    Две мухи искали да бият слона. Отишли при него и му казали: – Слоне, хайде да се бием! А той отговорил: – Ооо, не е честно, вие сте двама!

  • 1827

    Защо слоновете не играят кючек? Защото не могат да щракат с пръсти.