• 5353

    Един габровец пътувал с влак от София към Габрово, но на всяка гара слизал да си купи билет. Попитали го: – Защо слизате на всяка гара и си купувате билети, a не си купите билет направо эа Габрово? Той отвърнал: – Ами, докторът ми каза, че съм тежко болен и сигурно няма да оживея до там, заради това реших да спестя малко пари.

  • 1622

    Полицай задържа трима много пияни габровци на една софийска улица и ги води в полицейския участък. Началникът на участъка пита: – Къде е четвъртият човек? – Какъв четвърти? – Човекът, който им е платил сметката…

  • 4919

    Един човек взел, че паднал в реката и започнал да се дави. Минава друг наблизо и му казва: – Подай ми ръката си! Подай ми ръката си! Обаче от страна на удавника никаква реакция. Спасителят се огледал наляво-надясно за помощ и видял табелка, на която пише: "Габрово 5 км". Досетил се каква е работата и казал: – Дръж ми ръката! Дръж ми ръката! И удавникът тутакси се хванал за ръката на помагащия човек.

  • 10757

    Един габровец вика на минаващ работник: – Хей, приятел в двора ми има заровено имане, ако го изровиш ще го поделим по равно. – Ааа.. Не искам, на един друг цял кладенец направих без да открия друго освен вода.

  • 3695

    Габровка замесила тесто – гости да посреща с питка със сиренце. Опекла една – гостите я изяли. Сложила втора – и нея изяли… Досвидяло й за трета и плеснала с ръце: – Ама как съм ги премерила! Тъкмо гостите се наядоха и питките свършиха!

  • 1851

    – Защо на сватба габровците танцуват по чорапи. – Защото слушат музиката от съседното село.

  • 8520

    Габровец и търновец чупели орехи и си говорели. Търновецът попитал: – А бе, вие габровците нали сте голяма работа, какво правите с черупките от орехи? Габровецът го изгледал и казал: – Продаваме ги на търновци да си варят чорба от тях.

  • 5182

    На едни габровци им дошли гости, обаче им сервирали само хляб и домакина казал. – Яжте хляба, че да донесем кокошката после. Така ги подканял няколко пъти. Яли гостите хляба и когато го изяли домакинът се провикнал: – Жена, донеси кокошката да изкълве трохите.

  • 9059

    На габровец му дошли гости. Постояли, поприказвали. По едно време домакинята подсетила мъжа си:– Няма ли да предложиш на гостите нещо освежително?– Разбира се! – отвърнал габровецът.И отворил широко прозорците…

  • 10385

    Габровец пита малкия си син: – Помниш ли, сине, какво ти подари Дядо Коледа точно преди една година? – Да, тате! Един бонбон! Не виждаш ли, че аз още го смуча? – Дай, сине, да му махна целофана.

  • 7467

    – Как са произлезли гущерите? – Един габровец започнал да отглежда крокодил…

  • 8894

    – Иванчо, отиди до съседа да вземеш теслата че ми трябва. Връща се след малко Иванчо : – Тате, съседа каза че няма да я даде. – Остави го, скръндза, ходи донеси нашата.

  • 8245

    Габровец пътувал със семейството си за София. Щом навлезли в столичната гара, наредил: – Грабвайте багажа и да вървим в коридора на първа класа. Нека посрещачите ни видят откъде слизаме.

  • 5640

    Събрали се хора от различни градове на България и всеки донесъл нещо за ядене от неговия край. Бургазлията донесъл паламуд. Горнооряховецът донесъл суджук. Софиянецът донесъл печено пиле. Троянецът донесъл сливова. Разградчанинът донесъл кисело мляко. Габровецът довел брат си.

  • 12099

    Габровка пише писмо на сина си, който е на лагер; Скъпи синко,вчера сестра ти Ана роди бебе- не знаем пола му и затова не е ясно дали си леля или чичо. Имаме нова къща с нова пералня- оня ден натъпках 100000000 ризи в нея и незнайно защо те не се изпраха. Миналата седмица валя само веднъж- продължи точно 7 дни. От погребалната агенция казаха, че ако не платим за баба ти скоро тя излиза. С обич Елена Еленова П.П.Щях да ти изпратя пари- ама хайде- вече запечатах плика.Освен това писах бавно, защото знам, че не можеш да четеш бързо.

  • 1461

    Срещат се няколко габровци и питат техен съгражданин защо носи траурна лента. – Вчера почина баща ми. – Ама ние тази сутрин го видяхме на портата! – Да, поставихме го там, за да го види пощальонът, който раздава пенсиите.