• 7790

    Шотландец влиза в автобус. – Придвижете се напред! – вика кондукторът. Шотландецът пристъпва крачка напред. След миг кондукторът отново се обажда: – Придвижете се напред! Това се повтаря около десетина пъти. Когато шотландецът се приближава до вратата, кондукторът го пита: – Имате ли билет? – Какъв билет? Нима не видяхте, че целия път изминах пеш?

  • 2203

    Попитали англичанина "Къде е най-добре да се прекара времето с жена?". – В нейния дом, – отговорил той. – Лека музика, добър коктейл, чисто бельо… Задали същия въпрос на французин: – Сред природата: възбуждащо пеене на птици, шепот на трева, плаж, море… Попитали и бай Ганьо: – На стълбището. Ниската като стъпи на горното стъпало ще стане по-висока, високата ще слезе по-надолу. Ако ти омръзне, винаги можеш да кажеш: "Струва ми се, че съседката отваря вратата!".

  • 9679

    Интервюирали франузин: – Какво ще направите ако ви дам една ябълка? – Ще я изям. – А ако ви дам съндък с ябълки? – Ще ги изям. – А ако ви дам вагон с ябълки? – Ще ги продам. Питали евреин: – Какво ще направите ако ви дам една ябълка? – Ще я продам. – А ако ви дам съндък с ябълки? – Ще ги продам. – А ако ви дам вагон с ябълки? – Ще ги продам. Питали българин: – Какво ще направите ако ви дам една ябълка? – Ще я изям. – А ако ви дам съндък с ябълки? – Ще ги изям. – А ако ви дам вагон с ябълки? – Ще изям колкото мога a останалите ще нахапя.

  • 4058

    Един генерал казал на българина, турчина и французина да донесат по едно оръжие. На другият ден те носят и първи се явява французинът. Той показва на генерала пистолет. – Това е моето оръжие, какво да правя сега? – Толкова малък! Наври си го в гъза! К"во да прави, навира си го. След това идва ред на турчина. Гледа го генералът, че плаче и се смее, па го пита – що бе? – Абе плача за т"ва че ще ме накарате да си завра базуката в гъза, а се смея защото гледам, че българинът се задава с танк.

  • 1890

    Дама възрастни евреи си говорят: – Да ти се оплача – вчера твоят Аврам спал със нашата Сара! – Какво? Ужас! В събота!

  • 3683

    Влак пътува към морето. В едно купе пътуват грузинец и девойка. Девойката мълчи през цялото време. – Девойче, – не издържа по едно време грузинецът – защо мълчиш непрекъснато? – Иска ми се, мълча си! – отговаря девойката. – Иска ти се, а си мълчиш! – удивява се грузинецът.

  • 2575

    Пристига чужденец в Китай и пита: – И колко народ живее тук? – 1,5 милиарда! – А-а-а-а ясно. А с какво друго се занимавате?

  • 8943

    Питат циганче: – Ял ли си някога луканка? То отвърнало: – Не, ама баща ми е гледал как ядат…

  • 10189

    Москва. Червеният площад. Минус 40 градуса. На бордюра седят двама мужици и плачат тихо. Минава патрулка и милиционерите питат: – К`во правите тука, бе? – Счупихме една бутилка водка и чакаме да замръзне, та да си я приберем.

  • 1672

    Прочут каубой влиза в местното барче: – Кой боядиса коня ми в зелено? Никой не се обажда. Каубоя гръмва с револвера си и пита отново: – Кой боядиса коня ми в зелено? От задните масички се надига един, два пъти по-висок от каубоя: – Аз боядисах коня ти в зелено! – О, така ли! Исках само да ти кажа, че боята изсъхна и можеш да го лакираш.

  • 5532

    Говорят си двама стари евреи: – Имало едно време Римска империя… Императори, Гай Юлий Цезар, това-онова… И имало и евреи. – Така си е. – Имало и Френска империя… Наполеон, тоя-оня… И пак имало евреи. – Да, вярно. – А после – Съветски съюз, Ленин, Сталин, СИВ, Варшавски договор… И пак евреи. – Така де, ама какво искаш да кажеш? – Ами мисля си – ето, нашите стигнаха до полуфинала.

  • 9955

    Пристигнали японци в Съветския съюз в завод за камиони. Питат работниците: – А защо вашите камиони има три оси и толкова големи гуми? – Това е за по-добра проходимост – отговорили работниците. – Дааа… Какво ли не се прави, само и само да не се ремонтират пътищата!

  • 3769

    Турист в Шотландия обърква пътя и спира един човек: – Извинете, господине, от тук ли сте? – Да. – Загубих се! Можете ли да си представите! – О! Вие сте се загубил? – Да! – А обявена ли е награда за този, който ви намери? – Не, не, аз само загубих пътя… – Е, щом няма награда, не вярвам скоро да го намерите!

  • 6349

    – Защо италианците носят златни синджири на врата си? – За да знаят къде да спрат да си бръснат брадата.

  • 10399

    Прерията в паника – носи се слух, че Големия Джо идва. Всички се изнасят в галоп. В самотна кръчма остава само бармана – няма накъде да бяга… В далечината се вижда облак прах – идва самотен конник. Влиза в бара, тропва на барплота и вика: – Едно уиски! С треперещи ръце бармана му го носи. Оня го пие на екс и пак тропва: – Едно уиски, казах! Пак му носи, пак екс и пак: – Абе къде ми е уискито! Бармана носи цяла бутилка. Тоя я изпива пак на екс. – А така, дай още едно. Бармана носи още една бутила. Удря я и нея на екс и вика: – А сега да бягам, че Големия Джо идвал.