• 8469

    Изправят двама евреи, Арон и Моше, за разстрел със завързани очи и завързани ръце. Чува се командатата на взводния командир на екзекуторския взвод: "Готови… За стрелба…" Единият евреин пита другия: – Арон, какъв ден сме днес? – Понеделник. – Лошо, много лошо започваме седмицата…

  • 1471

    Циганин води малкото циганче на баня. Иска да се покаже възпитан, културен и най-вече много учен и пита на входа: – Извинете, топлата вода циркулира ли? – Циркулира. – А теляка манипулира ли? – Манипулира. – Е дайте ми тогава билети за две лица. Малкото цигане се обажда: – Абе, тате, ние гъзовете няма ли да си мием, бе?

  • 6199

    Какво пише в автобусите на градския транспорт в различните градове? Берлин: "Говоренето с шофьора строго забранено!" Лондон: "Ако обичате, не разговаряйте с шофьора." Тел-Авив: "Нямате никаква сметка да говорите с шофьора". Рим: "Забранено е да се отговаря на шофьора!" Далас: "Забранено е да се стреля по шофьора!" Истанбул: "Забранено е да се задява шофьора!"

  • 411

    Двама цигани ходили на курс по английски. След време случайно се срещат и единия пита: – Сокерес ту ю? Другия отговаря: – Шукар съм, тенкю.

  • 8252

    Каубой язди по прерията. На пътя му яма. – Аз съм каубой, аз ще я прескоча. – казал каубоят, засилил се и я прескочил. Продължил нататък. Стигнал до една пропаст. – Аз съм каубой, аз ще я прескоча. – пришпорил коня и я прескочил. Продължил напред. Стигнал до Големият каньон. – Аз съм каубой, аз ще го прескоча. Конят обърнал глава и казал: – Ти си каубоят, ти го прескачай…

  • 3002

    Изпратили Асан в казармата да отбива военната си служба. 10 месеца бил там без да се прибира в къщи. Не щеш ли, получава писмо от Айшето, че тези дни е станал баща. Взима Асан отпуска и се прибира в къщи. Още от вратата подхваща Айшето: – Ах ти, курво… – Чакай бе Асане, ще ти обесня. Ти снимка прати ли ми? – Да. – Е, аз я милувах, целувах и други работи и ето стана детето. В този момент Асан бесен започнал да я налага и й вика: – Кой лъжеш ти ма, аз на снимката бех до кръста.

  • 2402

    Загрижен, многодетният Асан отива при сексолог за съвет. – Ще пазиш, братко, ще пазиш. Излизайки, Асан навел глава и промърморил: – Аз пазя, ама другите не пазят…

  • 961

    Грузинец започва да се дави на руски плаж и като не се сеща как се казва "помощ!" на руски, почва да вика: – Последен път се къпя!

  • 627

    Проститутка поглежда през прозореца и вижда един чукча – потропва нетърпеливо на тротоара и поглежда към публичния дом. Подвиква му: – Какво чакаш, идвай! – Чакам червения фенер да светне зелено че да пресека улицата.

  • 5323

    Американски турист отишъл в Ерусалим и решил да види Стената на плача. Качил се на такси, обаче като не знаел как се казва "Стената на плача" на еврейски, казал: – Закарай ме на това място, където вие, евреите, плачете, викате, удряте си главата в стената… И шофьорът веднага го откарал до сградата на данъчното управление.

  • 11864

    Канибал гледа навъсено в чинията си и мърмори на жена си: – Да… майка ти… пак майка ти!

  • 8543

    Някакъв шотландец бил известен със своята неразговорливост. Влиза в една бръснарница. Питат го: – Подстригване? – Аха. – Бръснене? – Аха. – Горещ компрес? – Аха. – Одеколон? – Аха. – Двадесет и пет лири. – Охо!

  • 11032

    Лекарят започва да пише рецептата и пита циганката: – Как се казваш? – Айше. – Кажи фамилия. – Фамилия, докторе.

  • 11910

    Българин и турчин ловят риба. В края на деня те са хванали само две малки рибки. Турчина към българина: – Gidelim mi? (Ще тръгваме ли?) Българина: -А, че защо да ги делим? Взимай ги и двете!

  • 9871

    Един ден служител на смесена фирма идва на работа с бинтована глава, като го обяснява с неудачно падане в банята. Колегите му се интересуват от подробностите: Колегата-американец: – Нали вече си си взел застраховката? Колегата-французин: – Е нямаше ли жена до тебе, да те хване? Българин-началник: – А ти какво търсиш в банята във вторник?

  • 10049

    Примрял от глад каубой препуска през прерията и изведнъж вижда индианец, който пече месо на огъня. Каубоят спира до него и се нахвърля на месото. Като се позасища, решава от любезност да завърже някакъв разговор. – От кое племе си? – От чернокраките. – отвръща индианецът. – Знаеш ли… – продължава каубоят, – нещо не ми харесва вашият вожд. – Като не ти харесва, не трябваше да го ядеш!