Пиянски

Вицове за почитателите на алкохола

  • 6848

    – За подобряване на храносмилането – пия бира. При отсъствие на апетит – пия бяло вино. При ниско кръвно – пия червено вино, а при високо – коняк. Ако имам ангина – пия ракия… – А вода? – Такава болест още не съм имал…

  • 1273

    Няколко наркомани, предварително надрусани, тръгнали на дискотека. По едно време пристигат – наоколо шум, мигащи светлини… Захванали да танцуват – час, два, три… По едно време единият малко се освестил и викнал: – Момчета! Какво правим ние бе! Ние сме още на светофара!

  • 847

    Двама приятели се срещат след празниците: – Как си, как прекара Нова Година? – Не знам, още не са ми разказали.

  • 1389

    Късно вечерта жената пристига в кръчмата да прибира мъжа си. Мъжът е възмутен: – Защо като ме няма, все идваш да ме търсиш в кръчмата? Защо не идеш да ме потърсиш в музея примерно?

  • 7477

    Пушач, пияница и наркоман умрели и попаднали на оня свят. Пушачът взел да разказва: – Братя, умрях в страшни мъки! Белият ми дроб беше станал на каша! Пияницата казал: – И аз умрях в мъки! Черният ми дроб беше станал на нищо. А наркоманът се хванал за главата: – Боже, боже, как съм се напушил! Вече и с умрели разговарям!

  • 8426

    В навечерието на коледа мъж се клатушка по улицата, носейки елхичка. Една възрастна дама го вижда и с изумление казва: – Как не ви е срам по Коледа да се напивате, а да не стоите при семейството си? – И на мен ми се иска да се прибера, но незнам как да се измъкна от тази гора?

  • 5583

    Каква е разликата между пияница и наркоман? Пияницата ще мине през всички стопове по пътя, а наркомана ще седи и ще чака да стане зелено.

  • 7212

    Стоят двама и пушат. Единият вика: – Абе ще взема да откажа пушенето… Вчера толкова лошо ми стана, направо не мога да ти опиша. – А ще зарежеш ли и пиенето? – Не, не ми беше чак толкова лошо.

  • 152

    Разговор между наркомани: – Виждаш ли онова там? – Къде? – Ей онова там! – Къде, бе? – Ей там! – А, там ли бе? – Къде, бе?

  • 6346

    – Скъпи, вчера оставих две бутилки водка в хладилника, а сега е само една. Защо? – Ами… защото не съм я видял.

  • 11618

    Мъж се прибира в къщи кьоркютук пиян. Решил да се прикрие от жена си. Чудил се какво да направи и измислил, че ако чете книга тя няма да се досети нищо. Сяда в хола на дивана и почва да чете. Влиза жена му, поглежда го и казва: – Е, кво… пак ли си се насвяткал!? Колко можеш да изпиеш? – Кой това ма? Не виждаш ли, че седя тука и си чета книга. – Абе я затваряй тоя куфар и отивай да си лягаш, пияница такъв!

  • 3419

    Мъжът се прибира късно вечерта. Жена му го подхваща: – Пак си пил! – Не съм! – Пил си! – Не съм! – Я кажи "Гибралтар"? – Гир… Гиб… лар… пил съм…

  • 7005

    …събуждам се сутринта след страшен запой, и гледам – нищо ми няма! Лежа си кротко в канавката, якето ми го няма, дънките ми ги няма, портмонето ми го няма, часовника ми го няма… Абе изобщо – нищо ми няма!

  • 972

    Стара и изпитана английска рецепта срещу грип: "Ляга се в леглото, слага се една шапка на видно място и се пие уиски дотогава, докато шапките станат две…"

  • 3056

    – Интересно. Аз те поканих да изпием по едно за мое здраве, а ти смучеш вече трета бутилка. – Извини ме обаче ти така ужасно изглеждаш.

  • 4716

    Пияница се прибира в къщи, но не може да пъхне ключа в ключалката. След половин час почва да звъни на домофона. Жена му се подава сънена от прозореца и пита: – Що звъниш, бе? Ключ нямаш ли си? – Аз ключ имам ама дупка да ми пуснеш, добре ще е! – отговаря пияндето.