Пиянски

Вицове за почитателите на алкохола

  • 6693

    Късно през нощта солидно пийнал гост на хотела крещи на администратора: – Ей, портиер, не работи ли асансьора? – Простете, господине, но асансьорът е наред, само че вие стоите в телефонната кабина.

  • 6108

    Двама пияници искали да отидат до съседното село, за да си довършат "партията". Видяли едно такси и попитали шофьора колко ще им вземе до там, таксиджията отговорил, че за 15 лева ще ги закара. Пияниците казали: – Амии… ние имаме само 10 лева.. – Еее, момчета какво да направя, и аз трябва хляб да ям все пак! – Е, че върви яж, ние ще те изчакаме!

  • 2015

    Активист на въздаржателско дружество изнася лекция за вредата от алкохола в едно шопско село. Накрая пита Вуте от първия ред: – Ти крава имаш ли? – Е па имам – отговаря Вуте. – Ако й дадеш една кофа с вода и една с ракия, коя ще изпие кравата? – Е па водата, естествено – отговаря Вуте. – Правилно! И защо? – Ами то говедото си е говедо… – ядосано отговаря Вуте.

  • 3691

    – Извинете, пиете ли? – Това въпрос ли е, или предложение? – Въпрос. – Не пия. – А ако е предложение? – Тогава ще пийна една голяма водка.

  • 8224

    Пиян мьж се прибира и жена му започва да вика: – Къде беше бе, пияницо? – Играх шах с Пешо. – А защо миришеш на ракия? – Че на шах ли да мириша?

  • 3786

    – Бабо мравке, де така? – Тичам щурчо за трева. А ти де с таз спринцовка? – Днес калинката се боцка та съм канен за другар. – Що ще чиниш ти зимъска? – Срам не срам ще искам аз от твоя паркизан. – Аз пък няма да ти дам, гиди дърти наркоман.

  • 3228

    Върви си наркоман по улицата – яко дрогиран. По някое време влиза във входа на един блок и звъни на първата попаднала му врата. Отваря му някаква жена. Наркоманът: – Влизай, влизай, щом си ми дошла на гости…

  • 5798

    Някакъв пияница се прибира посред нощ у дома. Кучето го залаяло в двора, а той му шепне: – Тихо, Шаро, тихо! Че ако се събуди жената, ти къде ще спиш?

  • 5583

    Каква е разликата между пияница и наркоман? Пияницата ще мине през всички стопове по пътя, а наркомана ще седи и ще чака да стане зелено.

  • 10930

    Срещат се двама наркомани. Единият носи мотика. – Накъде с тая мотика? – Отивам да се боря с плевелите. – Какви плевели? – Абе посях си коноп, а то поникнали и едни домати, едни краставици, не ти е работа…

  • 6338

    Наркоман отива в книжарницата: – Дайте ми 50 туби лепило! – Какво, ремонт ли ще правите? – Не, сватба.

  • 2154

    Hемец в лондонски баp: – Martini, bitte. – Dry? – Nein, zwei.

  • 1423

    Пиян се прибира вкъщи и учтиво се извинява на всеки стълб, в който се блъска, вземайки го за минувач. Накрая сяда на бордюра и мъдро заключава: – Ще почина, докато премине манифестацията…

  • 2528

    С това пиене няма да стигнеш далеч! – Не ми и трябва… Кръчмата е на пет метра от дома ми!

  • 9779

    Гостенин от града отива на село и го черпят с местна люта ракия. Удря една глътка и му изскачат искри от очите. – Какво е това чудо бе! Колко градуса е? – Не знаем. – отговарят селяните. – Ама една бутилка стига за десет сбивания и едно убийство.