1244
Разговор в театъра: – Тази вечер имаме много слабо посещение. – Къде има повече хора? В партера или на балкона? – На сцената са най-много.
Професионални вицове
Разговор в театъра: – Тази вечер имаме много слабо посещение. – Къде има повече хора? В партера или на балкона? – На сцената са най-много.
– Вие искате да работите като кондуктор на автобус? А какво сте работили досега? – Опаковах консерви, господине. – Подходящ сте. Ще ви приемем.
Пилотът към инструктора по парашутизъм: – Инструктор, всички новобранци скочиха. – Юнаци! – Но ние още не сме излетели!
Учителка отива при директора и казва: – Край! Напускам или ми увеличете заплатата! Директора: – Ама какво е станало, Иванова? Учителкатата: – Как какво? Моите деца отнякъде научили, че е нормално да се хранят по три пъти на ден!
Бранислав Нушич бил директор на Сараевския театър. Една вечер в ложата му влязъл посетител и му казал: – Знаете ли, за вас би било по-добре да напуснете представлението колкото може по-бързо. – Но защо? – Защото поразително приличате на писателя, чиято пиеса се играе в момента!
Две мишки ядат лентата от филма "Отнесени от вихъра" в мазето на едно кино в София. Едната мишка пита: – Как ти се струва? – Ами, да ти кажа честно, книгата ми хареса повече…
Военен се прибира в къщи вечерта и крещи от вратата: – Жена, след три минути ракията, салатата и вечерята да са на масата! – А вълшебната думичка? – Бегом!
Звъни телефонът на директора в цирка. Отсреща глас: – Ало, трябва ли ви говорещ кон? – Мамка ти, шегаджия смотан! – отвръща директорът и тръшка телефона. След малко пак се звъни: – Ама аз съвсем сериозно… – но директора пак затваря. Трето позвъняване: – Моля ви се, господин директор, не затваряйте, знаете ли колко трудно се набира седем цифров номер с копито?
– Докторе, колко ще ми се увеличи бюстът след пластичната операция? – Ами, поне ще се забелязва.
В цирка. – Чух, че сте търсели звероукротител. – Съжалявам, преди малко мястото беше заето. Елате утре…
"Търсим да наемем на работа телепат. Телефон за контакти: сами си го знаете".
Телефонът в сервиза звъни: – Ало, поправен ли е вече телевизорът ми? – А кога сте го дали на ремонт? – На седемнадесети септември. – По-точно, моля! Коя година?
Турист се е разположил върху високо кадифено кресло в музея. – Тук не може да се сяда – казва строго екскурзоводът. – Това е креслото на Луи Девети! – Сериозно? Е, добре, когато дойде, аз ще стана!
Знаете ли защо на строежите всички ходят с каски? Как защо, ами ако на краниста му се допикае?
"Моноспектакъл – театър с един актьор. Всичкият билет е продаден."
Един дядка бил обвинен, че е изнасилил 20-годишно момиче.Дядото си е наел млада и хубава адвокатка да защитава интересите му.Адвокатката на обвиняемия се обръща към съдията с думите:– Погледнете господин съдия, така както съм хванала в ръцете си тоя овяхнал клон на моя клиент, мислите ли че може да направи нещо с него?А дядото казва шепнешком на адвокатката:– Пусни ме, че ще изпуснем делото.