Компютърджийски

Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти

  • 2956

    Двама старци си говорят в кръчма: – Дали през 21 век компютърът ще измести вестника? – Не, естествено! – Защо мислиш така? – С компютър муха можеш ли да убиеш?!

  • 2176

    – Ало, пешо ти ли си? Защо още не си ми пратил файла по e-mail? – Ох, кво да ти кажа! Модема ми не бачка! Не мога да ти го пратя . . . но щом толкова много ти трябва, имам една идея. – Каква? – Слушай сега! Значииии . . . създай един файл. Промени му големината на 1 234 832 байта. Разбра ли? – Мисля. . . че да!? – Добре, имаш ли PC Tools? – Ми да! – Добре, стартирай PCT, отвори го с редактора, превключи на шестнайстичен режим, позиционирай в началото и пиши . . . A1 B7 34 1F 4A 61 35…

  • 9848

    Системен администратор се учи да стреля на стрелбище. Вдига пистолета, изстрелва цял пълнител – нито един куршум в мишената. Инструкторът казва:– Абе какво става, как може нито един път да не уцелиш?– Не знам, от моята страна всичко е наред – куршумите излязоха от цевта.

  • 826

    – Кажете, професоре – пита журналист учен – какъв е смисъла от преминаването към компютри? – Това е много просто. Сега десет хиляди души трябва да работят денонощно в продължение на век, за да направят толкова грешки, колкото прави машината за три секунди.

  • 9218

    Съществуват 5 категории лица използващи компютри: хакери, програмисти, юзери, ламери и счетоводители.

  • 6278

    Двама геймъри разговарят за живота: – Живота е игра с много тъп сюжет. – Да, но каква графика има само!

  • 8142

    Мутра в магазин за компютри: – Дай един компютър, ама да не е менте. – "Бял" или "жълт"? – Други цветове нямате ли?

  • 6495

    Лепенка на монитора на програмист: "Ако този надпис се смалява, значи някой ви отнася монитора".

  • 7485

    Пешо влиза в стаята на приятеля си – хакерчето Иван и вижда на бюрото му книгата "Тайните прекъсвания на IBM" след което искрено се учудва: – Егати компютрите! Толкова пари, а да ти прекъсват! … и то тайно!

  • 8830

    Търговец продава компютър на клиент и му обяснява: – С тази машина можете да си автоматизирате много работата – може да ви върши половината работа вместо вас! – Добре, дайте ми два.

  • 3709

    В компютарна зала се води унищожителна битка на "Стар Крафт": – Ха-ха, как го раэбих… – Ти по-добре си виж базата. – А, къде ми е базата? – Ами няма я!

  • 3661

    Двама интернет-маниаци си говорят: – Какво става, как си? – Уф, имам мускулна треска на пръстите… – Защо? – Абе снощи се засякохме с едни приятели в един чат, до сутринта пяхме песни…

  • 11914

    Разговор между отскорошни юзери на DOS: – Пускам си Norton Comander-а и гледам – отляво диск С: и от дясно диск С: … и си викам за какво са ми два диска С:. И единия го форматирах…

  • 9327

    Kалеб и Лара Крофт провеждат операция. Калеб: – Ще се наложи да ампутираме левия крак. Режи! Туп… Калеб: – Левия ма! Туп… Калеб: – Левия ма! Туп… Калеб: – Левия ма!

  • 10850

    Геймър на DOOM се прибира късно вечерта и минава през гробищата. Зад гърба си усеща студено дихание и някаква слузеста ръка го хваща през рамото, но той без паника извиква "IDDQD" и продължава напред.