Компютърджийски

Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти

  • 11624

    В компютърен сервиз: – Здравейте, вчера донесох тук за ремонт една памет… – Каква по-точно? – Не помня…

  • 1431

    Умира DOOM-ър. В ковчега, вместо цветя, слагат бяла тога и арфа, ако попадне в рая и моторен трион, ако попадне в ада.

  • 9058

    Въпрос: Какво да направим, ако в църквата е задушно? Отговор: намираме подходяща икона, кликваме два пъти и ще се отвори прозорец.

  • 4584

    Купува си един тип компютър, но не бил много на ти с тези машини. След няколко дена твърде разярен позвънява във фирмата, от която си е закупил компютъра: – Изобщо не съм доволен от този компютър и можете ли да ми обясните какъв е този "General Failure" дето си позволява да ми чете диска?

  • 11896

    Един юзър към друг: – Сложих си брояч на мишката. Сега знам, че е изминала 1253 метра.

  • 6278

    Двама геймъри разговарят за живота: – Живота е игра с много тъп сюжет. – Да, но каква графика има само!

  • 2162

    Въпрос към компютърна фирма: – Как да позная дали имам вирус CIH на компютъра? – Направете си датата на 26 април… (разяснение – вируса се задейства на 26 април и скапва тотално компютъра).

  • 5297

    Начинаещ хакер с отчаяна физиономия влиза в магазин за софтуер: – Моля, дайте ми най-новата версия на програма за разбиване на пароли! – Нямаме такива неща, ние продаваме само лицензиран софтуер. – Добре де, няма да искам пиратско копие – ще си платя лиценза!

  • 6074

    Разговор по телефона: – Ало, сървъра ли е? – Кой го търси? – Username: ivanov_22 & password: ****** – Изчакайте момент да ви свържа! (Verifing username and password) – Пиииииу (шум от модем)

  • 3418

    Хакер се промъква в тъмна уличка зад гърба на системния администратор, опира му пищов в гърба и вика: – Паролата или живота!

  • 2787

    Бащата на млад DOOM-ер извикан в училището: – Вашият син се държи безобразно в междучасията и постоянно гони момичетата – оплаква се учителката. – Ами нали знаете как е в пубертета, всички момчета го правят . . . – Да, ама само той ги гони с моторна резачка!

  • 10418

    Дяволът отива да се оплаква на Господа: – Господи, спасявай ме! – От какво бе, Дяволе? – Ами в ада се появи един маниак на Doom, изтрепа ми сума дяволи, и мен искаше да ме коли с автоматична резачка! – Че откъде е взел резачка в ада? – Мани, мани… На четвърто ниво намерил тайна врата…