11388
Питат един компютърджия: – Каква е разликата межу сериен и паралелен порт? – През паралелния порт байтовете се изнизват напречно, а по серийния – надлъжно.
Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти
Питат един компютърджия: – Каква е разликата межу сериен и паралелен порт? – През паралелния порт байтовете се изнизват напречно, а по серийния – надлъжно.
Интернет маниак се опитва да се откаже от ровенето в мрежата. Сяда пред компютъра и започва да си повтаря: – Няма да го пусна! Няма да го пусна! Няма да го пусна! По някое време не издържа, включва компютъра и модема и продължава да повтаря: – Не бях аз! Не бях аз…
– Как интернетаджията ще разбере, че е започнала ядрената война? – playboy.com not responding…
Умира DOOM-ър. В ковчега, вместо цветя, слагат бяла тога и арфа, ако попадне в рая и моторен трион, ако попадне в ада.
Потребител на интернет се свързва със сървъра на доставчика на 28800. Диалог: Login: _____ Password: ******** На което сървъра отговаря: "Паролата е само наполовина вярна. Connect 14400."
Маниак на играта Doom умира и попада в ада. След две седмици дявола се явява при Господ и казва: – Шефе, подавам си оставката, не мога да се справя с положението долу! – Защо бе, какъв ти е проблема? – Ами долу дойде един, изби всичките дяволи с една резачка и сега пита къде е изхода за второ ниво.
– Тате, тате, какво означава "Format C: Complete"?
– Татко, татко, купи ми нов хард диск, че тоя се задръсти! – А вълшебната думичка? – Мамка му, и тука са сложили вече парола.
Как било Plug&Play на български: Ръг и Тръг.
Мутра в магазин за компютри: – Дай един компютър, ама да не е менте. – "Бял" или "жълт"? – Други цветове нямате ли?
Разговор между отскорошни юзери на DOS: – Пускам си Norton Comander-а и гледам – отляво диск С: и от дясно диск С: … и си викам за какво са ми два диска С:. И единия го форматирах…
Геймър се връща от командировка и вижда апартамента си празен:– Ех! Поне да си го бях сейфнал!
– Тате, как се пише "адрес"? – Ами… Абе, я пиши "URL" и ме остави на мира.
Програмист е на гости на друг програмист. По едно време котаракът влиза в стаята. – Много сладък котарак! Как се казва? – Rockwell. – Защо? – Гледай. – Взима метлата и побутва котарака с нея. Той започва да съска: – С-с-с-ссс! – Охо, 14 400! – възкликва колегата му.
Блондинка и програмист. – И все пак, аз не можах да разбера, кое е хардуер и кое софтуер? – Уф, по-простичко ли да ти го обясня или по-сложничко? – Колкото се може по-простичко! – Софтуер – е това, което виждаш само при включен монитор. – А хардуер? – Всичко, което виждаш след изключване на монитора….
Двама геймъри разговарят за живота: – Живота е игра с много тъп сюжет. – Да, но каква графика има само!