Компютърджийски

Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти

  • 4327

    Умрял един "Doom"-аджия и отишъл при свети Петър. Пита го той къде иска да отиде – в рая или в ада. "Doom"-аджията поискал да му покажат двете места. Видял рая, видял и ада и казал на свети Петър: – Дай ми сто здраве и двеста броня и ме пращай в ада.

  • 3492

    Реклама на суперкомпютър: Новата ни машина е толкова бърза, че може да извърти безкраен цикъл само за шест секунди!

  • 7814

    Две групи от Американски специалисти се събрали да разяснят темата „компютърът от мъжки или женски род е“ Първата група състояща се от жени стигнала до заключение че е от мъжки род, поради следните причини: А) За да ти обръща внимание трябва да го докосваш Б) Съдържа много имформация, но няма въображение В) Предполага се, че ти е в полза, но в голяма част от случаите е източника на проблемите Г) Когато най-накрая си имаш такъв, се оказва, че ако беше изчакал малко би могъл да имаш по-добър Втората група състояща се от мъже стигнала до заключение, че е от женски пол поради следните причини: А) Никои с изключение на неговия създател не може да разбере логиката му. Б) Езикът с който комуникира с другите компютри е неразбираем. В) И най-малката грешка се запаметява (се съхранява в паметта) и излиза наяве в най-неподходящия момент Г) Когато най-накрая си вземеш един, разбираш, че трябва да си даваш половината заплата за аксесоари

  • 10571

    Интернетаджия отива на психиатър: – Докторе, имам раздвоение на личността! Почнах да получавам писма на втория ми e-mail от първия!

  • 6188

    Водят деца на посещение в зоологическата градина. Спират пред клетката на слоновете и ги питат: – Деца, какво животно е това? – Слон, слон, слон – отговарят всички. – А как го познахте? – По хобота и големите уши. Спират пред клетката на жирафа. – Деца какво животно е това? – Жираф е. Жираф е! – Как го познахте? – По дългите крака и дългата шия. Стигат до клетката на маймуната. – Деца, а това животно какво е? – Това е интернет маниак, госпожо – вижте има мазоли от седене на дупето си и очите му са зачервени.

  • 8389

    Internet все ни свързва ала БТК ни дели, ако ще и с модем Motorola да си. [по Васил Найденов]

  • 8472

    Имало едно време един млад човек, който искал да стане велик писател. "Искам да пиша думи, които цял свят да чете", казал той. "Нещо, което да предзизвиква силни емоции у хората. Искам написаното от мен да ги кара да пищят, плачат и вият от болка и гняв." Той заживял щастливо и в момента пише Error Messаges за Майкрософт.

  • 8235

    2100-та година. Разговарят майка-робот и син-робот: – Маа-а-мо-о-о-о! – Кажи сине? – Маа-а-мо-о-о-о, имали ли сме в нашия род Cyrix? – Не, сине. – Маа-а-мо-о-о-о, имали ли сме в рода AMD? – Не, сине. Защо питаш? – Не мога да разбера защо мисля толкова ба-а-авно!

  • 11084

    Геймър се връща от командировка и вижда апартамента си празен:– Ех! Поне да си го бях сейфнал!

  • 5843

    Блондинка и програмист. – И все пак, аз не можах да разбера, кое е хардуер и кое софтуер? – Уф, по-простичко ли да ти го обясня или по-сложничко? – Колкото се може по-простичко! – Софтуер – е това, което виждаш само при включен монитор. – А хардуер? – Всичко, което виждаш след изключване на монитора….

  • 7228

    Какво означава недоиграл геймър? Това означава, че сте играл повече, отколкото можете, но по-малко отколкото сте искали.

  • 4584

    Купува си един тип компютър, но не бил много на ти с тези машини. След няколко дена твърде разярен позвънява във фирмата, от която си е закупил компютъра: – Изобщо не съм доволен от този компютър и можете ли да ми обясните какъв е този "General Failure" дето си позволява да ми чете диска?

  • 9001

    Двама фенове на Delta Force са на война: – Bravo, тръгвам! – Добре, но си кажи кода. – I will survive! Алилуя! Напред! На втората крачка го застрелват. Bravo: – Ей, вярно, че сме на Deathmatch!

  • 8206

    Знаете ли как се разбива банкомат? Взимате един ноутбук и един голям чук. Отивате при банкомата, и го блъскате яко с чука. Трошите му всичките железарии, стигате до парите, взимате ги и бягате. А защо ви е тогава ноутбука ли? Че какви хакери сте без ноутбук?

  • 3837

    Какво е общото между пениса и Интернет? 1. Тези, които го имат, не искат да се разделят с него. 2. Тези, които го имат, считат тези, които го нямат за низши същества. 3. Тези, които го нямат, признават, че не е лошо, но не могат да разберат, защо около него се вдига толкова много шум. 4. Тези, които го нямат, нямат нищо против да го имат. 5. Той е бил измислен за предаване на информация, съществена за оцеляване на вида, а се е превърнал в забава. 6. Ако не се взимат предпазни мерки, то от него може да се пипнат вируси…

  • 569

    Двама пияници си говорят в кръчма: – Дали през 21 век компютъра ще замести вестника? – Не. – Защо? – С компютър муха можеш ли да убиеш?!