• 10693

    Решили да съкратят конната полиция в София. Вместо коне за икономия на двама полицаи дали по една камила. Камилата хем по-малко зоб яде, хем по-малко вода пие. В една ранна утрин двама полицаи, препили от Нова година, отишли в една закусвалня. Закусили, излизат и гледат пет – шест камили на камиловръза. – Как ще си познаем нашата камила? – попитал единият. – Не се бой. – отвърнал другият и взел да им надига опашките. – Тази сутрин като минавахме по булеварда един вика: "гледайте една камила с две путки минава".

  • 4297

    Отишла една селска женица в града и търси болницата. Вижда насреща си един милиционер и го пита: – Абе Мильо, къде е окръжна болница? – Първо – не съм Мильо, а Иван. Второ, болницата е квадратна, а не окръжна. И трето – махай се от тука, че ще минава Индира Ганди със жена си.

  • 6367

    Обява: "Търсим шофьор – пиян, без книжка, с крадена кола. Звънете на тел. 166"

  • 7155

    "На местопрестъплението не беше открито средството на престъпление…" из протокол за разследване на изнасилване.

  • 6958

    Някакъв дядка се запознава с дама и й казва: – Аз работя най-старата професия – спя за пари. – Какво?! – Нощен пазач съм.

  • 9571

    Един полицай решил да пише завещание: "- Завещавам на жена си 100 000$, завещавам на малкия си син 50 000$, завещавам на дъщеря си 50 000$ … леле това са толкова много пари … от къде ще ги взема… – взел палката Е са ви…. мамата! Отбий в дясно!

  • 97

    Пиян сяда на пейката и изведнъж изревава: – Ах, тяхната мамица… До него сяда полицай и строго казва: – На какво прилича това? Защо псувате вулгарно на обществено място? – Защото пейката е прясно боядисана! – Ах, тяхната мамица…

  • 825

    Двама полицаи питат в офис на голяма фирма как да открият г-н Пенчев, секретарката дава напътствия: трета врата в дясно. След като си свършват работата и си тръгват единия полицай пита колегата си: – А бе ти как толкова бързо се ориентираш ляво, дясно? – Е, никакъв проблем, винаги си държа ключовете в левия джоб.

  • 4519

    Полицай отива на бръснар. Бръснаря го пита: – Господин полицай, какъв се пада на баща ми другия син? Полицаят помисли, помислил и не могъл да се сети. Бръснарят му казал: – Абе господин полицай, брат ми се пада, брат! Излязъл полицаят и срещнал свой колега. Попитал го: – Какъв се пада на баща ми другия син? Помислил, помислил и не можал да се сети. – Абе будала, на бръснаря брат бе!

  • 8515

    – Сто мили в час? – изненадва се шофьорът. – Та аз се движех със скорост не по-голяма от петнайсет мили в час! – А може би ще кажете, че изобщо сте стояли на едно място? – ехидно пита полицаят. – Ами да! Практически направо бях спрял! – Чудесно! Глоба от сто долара! – За какво? – За спиране на непозволено място.

  • 6283

    На един пропускателен пункт полицейски патрул спира колите и проверява шофьорите за алкохол. Дванайсетият поред шофьор обаче крясва възмутено: – В какво ме карате да духам! Това е презерватив! – Можете да минете! Явно сте трезвен…

  • 10441

    Разтревожена жена влиза в полицията: – Току-що в тролея ми откраднаха всичките пари. – Как се случи? – Не разбрах. До мене стоеше симпатичен мъж и помислих, че има добри намерения. – Къде ви бяха парите? – В пазвата.

  • 2019

    Полицай спрял лек автомобил, погледнал към шофьора, който здраво е затегнал обезопасителния колан и казва: – Честито! Вие току що спечелихте 500 лева от асоциацията за безопасно движение по пътищата. Какво мислите да направите с тези пари? – На първо време смятям да изкарам шофьорски курс. Тогава се обадила седящата до шофьора жена: – Полицай, не го слушайте, той винаги говори така, когато е пиян. От задната седалка се поразмърдал един задрямал младеж. Видял полицая и казал: – Знаех си че с тази крадена кола до никъде няма да стигнем. Последвало шумолене в багажника и един глас се обадил: – Минахме ли най-после границата?

  • 1144

    – Преди час арестувах шефа на бандата от Блекстън и шефа на бандата от Уетстън – съобщава полицай. – Къде са? – В коридора. – Как така? Без охрана? – Не се опасявайте, господин началник. Те така ужасно се мразят, че нито един от тях не би позволил на другия да избяга.

  • 7809

    Началник на полицейско управление събрал подчинените си и им казал: – Ще ходим на "Сватбата на Фигаро". Купете подаръци, за да не се изложим. От подчинените му се чул глас: – Шефе, да не стане като миналия път с харпуните и въдиците на "Лебедово езеро"!

  • 426

    Двама полицаи партнъори са повикани по сигнал за банков обир. В бързането си забравили сирената и буркана. По пътя имало голямо задръстване и за да могат да преминат по бързо единият започнал да вика: – Тииууууу – тииууу-тииууу .. Другият взел пример от колегата си, показал се през прозореца и завикал: – Синьо.. синьо.. синьо.. синьо..!