• 4099

    Полицаи на практическо занятие на улицата. Инструкторът казва: – Сега, господа, ще овладеем техниките за използване на гумената палка. Обръща се към случаен минувач: – Извинете, господине, може ли за минутка…

  • 11895

    Полицай спира кола и вътре какво да види, класната му учителка от гимназията. Тогава полицаят оставя фишовете с глобите и изважда лист и молив и казва: – Госпожо Цонева, до утре да сте ми написали ей тук сто пъти "Аз повече няма да превишавам скоростта".

  • 1891

    Двама полицаи се зачели в едно табло пред кожно-венерологическият диспансер. Там съобщавали рисковите групи за заболяване от сифилис. На първо място – ТИР – шофьори. На второ място – артисти. На трето място – полицаи и т.н. Единият полицай попитал: – Какво е това сифилис? Другият отговорил: – Ей заради такива тъпаци като тебе, сме на трето място.

  • 4646

    Катаджия спира кола, а шофьор се оказва неговата бивша учителка: – Здравейте госпожо Петрова! Извадете една химикала и лист и напишете 100 пъти: "Повече никога няма да нарушавам правилата за движение по пътищата"…

  • 6517

    Полицай спира кола и внимателно я оглежда. – Тази трошка не може да се нарече автомобил! – Точно за това и нямам шофьорска книжка.

  • 9541

    Група милиционери ще заминава на екскурзия в планината. Началникът им ги събира за инструктаж: – Ще пътуваме с камион с ремарке. Половината от вас ще са в каросерията на камиона, половината в ремаркето. Да дойдете тук рано сутринта – камионът заминава в 7.00. Въпроси? – Да – а ремаркето кога заминава?

  • 2193

    Питат един полицай: – Ти биеш ли жена си вкъщи? – Ти пък! Да не мислиш, че работя и у дома?

  • 3563

    В полско фиатче се накатерили седем души. Като видял колата, полицай махнал с палката, за да ги спре. Шофьорът на фиатчето, обаче, не само че не спрял, но и увеличил скоростта. – Защо не спря? – попитал един от пътниците. – Е само той ни липсва в колата. Къде ще го денем?

  • 11918

    Някакъв човек гледа табло със снимки на престъпници – "издирват се", и си мисли: "Глей колко им е акъла на тия полицаи бе… Що не са ги хванали като са ги снимали?

  • 4041

    На автомагистрала, полицай спира кола, в която пътуват пет възрастни жени. Обръща се към жената, която шофира: – Госпожо, движите се с 28 км/час. Това е магистрала и затруднявате движението. – Ами преди малко имаше табела 28. – Вижте, това е номера на пътя. Препоръчително е да карате по-бързо. В същото време полицаят оглежда останалите пътници и изненадано пита: – Какво им е? Защо са пребледнели и се държат за вратите? – Не знам. Сигурно, защото току що излязохме от път № 260 – отговаря водачката.

  • 4511

    Сержант към лейтенант от полицията: – Шефе, този тип е заподозрян в кражба на кола. – Претърси го!

  • 4364

    Мъж си купил ново БМВ и го подкарал с висока скорост. След малко обаче забелязал преследващата го полицейска кола с включена червена лампа. Шофьорът си казал "Аз съм с БМВ, няма начин да ме стигне" и ускорил още повече. След няколко минути преследване обаче решил, че така си влошава положението, отбил встрани и спрял. Полицаят приближил и казал: – Добрее. Днес имах тежък ден, края на смяната ми е, освен това е петък, 13-ти. Не ми се пишат разни актове и фишове, така че ако ми дадеш за превишената ти скорост добро обяснение, каквото не съм чувал досега, те пускам да си ходиш. Шофьорът помислил и казал: – Предната седмица жена ми избяга с един полицай. Уплаших се да не би да ме гони, за да ми я върне. Полицаят казал: – Приятна събота и неделя!

  • 2927

    Жена шофьор паркира точно под знака "Паркирането забранено". Идва полицай. – Госпожо, нищо ли особено не забелязахте? – Аз… Ауу, извинете, колко съм разсеяна… Имате нова униформа. Честито!

  • 6367

    Обява: "Търсим шофьор – пиян, без книжка, с крадена кола. Звънете на тел. 166"

  • 6284

    Служител на Държавната автомобилна инспекция, с табелка "ДАИ" на ревера, спира автомобил за проверка. Шофьора слиза и пита: – Какво? Даяджията посочва табелката и казва: – Не какво, а колко!

  • 3298

    На един полицай за добра служба му подарили електронен часовник. – Е, как е часовника? – пита го шефа. – Абе добре е, ама докато разделя 11 на 24 и то стане 11 делено на 25.