• 11895

    Полицай спира кола и вътре какво да види, класната му учителка от гимназията. Тогава полицаят оставя фишовете с глобите и изважда лист и молив и казва: – Госпожо Цонева, до утре да сте ми написали ей тук сто пъти "Аз повече няма да превишавам скоростта".

  • 6243

    Полицай спира шофьор на средна възраст, заради превишена скорост. Човекът протестира: – Но, господин полицай, аз карах в рамките на допустимото. – Сър, Вие се движехте с 53 мили в участък, където разрешената скорост е до 40 мили. – Не съм превишавал скоростта – настоявал шофьорът – сигурно Ви е повреден радарът. В този момент го прекъсва жена му, обръщайки се към полицая: – Няма смисъл да спорите с него, господин полицай. Винаги става заядлив, когато се напие.

  • 3131

    Пътен полицай спира автомобил за проверка. Полицаят: – Фамилия? Водачът: – Чия? Полицаят: – Име? Водачът: – Чие? Полицаят (замислено гледащ шофьорската книжка): – Чия… Чие… Китаец ли е, какво ли е…

  • 1678

    Седи един върху кофа за боклук и пуши. Идва полицай и му се кара: – Абе момче, защо седиш тук? Не виждаш ли какво пише: "За боклук" – О, извинете, заповядайте. Не знаех, че е вашето място.

  • 1719

    Полицай гледа на улицата мъж, който лази и го пита: – Загубихте ли нещо, господине? – Да, равновесие.

  • 7263

    Криминална новина: Вчера в ресторант "Кривата круша" избухнала престрелка между две групи бандити. Патрулът на полицията успял да изчезне навреме от местопроизшествието.

  • 4714

    Един гражданин отива при шефа на полицията да подава оплакване и му се казва да почака защото има учение. Докато чака във фоаейто чува някой да вика „Карноба-а-а-ат“ и вижда как 10 полицаи с куфари профучават излизайки от едната стая и влизат в другата. След 5 минути същите полицаи тупур-тупур отново профучават от едната стая в другата. Това се повторило още няколко пъти и едва тогава гражданинът бил поканен да влезе при шефа. От любопитство гражданинът попитал какво е било това учение, а шефът отговорил : – А, нищо особено, тези полицаи в понеделник ги пращаме в командировка в Шумен, но в Карнобат ще сменят влака, та тази седмица репетират.

  • 7031

    Катаджия спира пожарникарска кола за проверка. Оглежда документите, аптечката и т.н., и накрая пита: – Така… А пожарогасителя къде е?

  • 9617

    Някакъв КАТ-аджия умрял и попаднал на небето. Свети Петър го попитал: – Сине мой, вършил ли си добри дела на земята? – Да, случвало се е. – А лоши? – И лоши съм вършил. – А кои са били повече – добрите или лошите? – Ами поравно бяха, Свети Петре. – Добре, значи ще ти дам право на избор – ето по този път можеш да влезеш в Рая, а по онзи – в Ада. Къде искаш да отидеш? – А не може ли да остана тук на кръстовището?

  • 3014

    Стои новобранец катаджия на кръстовището, спира кола, глобява шофьора… Оня му подава няколко банкноти. Катаджията гледа петолевките и почва да си мърмори на глас: – Пет и пет – десет, три по две – шест… От радиостанцията на колана му се чува гласа на началника му: – Иванов! Поставен си на този пост да делиш и изваждаш, не да събираш и умножаваш!

  • 6097

    Един катаджия разправя на колегата си: – Реших да си пусна мустаци. – Правилно, човек все с нещо трябва да се занимава.

  • 825

    Двама полицаи питат в офис на голяма фирма как да открият г-н Пенчев, секретарката дава напътствия: трета врата в дясно. След като си свършват работата и си тръгват единия полицай пита колегата си: – А бе ти как толкова бързо се ориентираш ляво, дясно? – Е, никакъв проблем, винаги си държа ключовете в левия джоб.

  • 9313

    Шефът на полицията пита подчинен: "Защо старшините Иванов, Петров и Тодоров не са днес на служба?" "Ами, вчера имах рожден ден. Пийнахме с тях. После по телефона извиках такси за Иванов, Петров го изпратих на трамвая, а Тодоров взе метрото." "Но тук няма ни трамвай, ни метро!" "Там е работата, я. Аз нямам и телефон. Къде са се запиляли умът не ми го побира."

  • 2879

    Полицай отива на сексолог. – Докторе, когато нощем в леглото целувам жена си, на сутринта намирам странни синини по лицето й. Докторът: – Аха, а пробвали ли сте да си сваляте фуражката нощем? Полицаят: – Ти луд ли си, бе? Още малко ще кажеш и свирката от устата да си вадя…

  • 4041

    На автомагистрала, полицай спира кола, в която пътуват пет възрастни жени. Обръща се към жената, която шофира: – Госпожо, движите се с 28 км/час. Това е магистрала и затруднявате движението. – Ами преди малко имаше табела 28. – Вижте, това е номера на пътя. Препоръчително е да карате по-бързо. В същото време полицаят оглежда останалите пътници и изненадано пита: – Какво им е? Защо са пребледнели и се държат за вратите? – Не знам. Сигурно, защото току що излязохме от път № 260 – отговаря водачката.

  • 6517

    Полицай спира кола и внимателно я оглежда. – Тази трошка не може да се нарече автомобил! – Точно за това и нямам шофьорска книжка.