• 8515

    – Сто мили в час? – изненадва се шофьорът. – Та аз се движех със скорост не по-голяма от петнайсет мили в час! – А може би ще кажете, че изобщо сте стояли на едно място? – ехидно пита полицаят. – Ами да! Практически направо бях спрял! – Чудесно! Глоба от сто долара! – За какво? – За спиране на непозволено място.

  • 7747

    Полицаи отиват в музей. Екскурзоводката ги посреща. След кратка разходка тя им показва едно яйце и пита: – Някой знае ли от какво е това яйце? – От щраус – казва един полицай. – Много добре. Когато полицаите си тръгват екскурзоводката пита: – Имате ли някакви въпроси? Полицаят, които каза какво е яйцето пита: – Извинете, имате ли яйца от други известни композитори?

  • 6958

    Някакъв дядка се запознава с дама и й казва: – Аз работя най-старата професия – спя за пари. – Какво?! – Нощен пазач съм.

  • 7809

    Началник на полицейско управление събрал подчинените си и им казал: – Ще ходим на "Сватбата на Фигаро". Купете подаръци, за да не се изложим. От подчинените му се чул глас: – Шефе, да не стане като миналия път с харпуните и въдиците на "Лебедово езеро"!

  • 7599

    Група полицаи тръгнала на екскурзия с двуетажен автобус. Пътуват, на първия етаж цари веселба, смях, а на горния – нищо. По едно време един от първия етаж се качил на втория да види какво става: – Айде бе, защо не се веселите! А ония всичките налягали под седалките и му викат: – Добре сте вие долу, имате си шофьор, а при нас няма!

  • 5008

    Плува лайно в реката. На брега полицай лови риба. Лайното му вика: – Здрасти, колега-а-а! – Хм, какъв колега мога да бъда на едно лайно, я изчезвай! – Че как бе, нали и двамата сме от вътрешните органи?

  • 2077

    Баща катаджия буди сина си – и той катаджия: – Ставай, време е да ходим на работа! – Колко е часът? – 7.30. – Ама още е рано бе, тате! – Как рано? Вече от половин час безплатно карат, гадовете!

  • 1077

    Трима рибари хванали златната рибка. Тя им казала: – Пуснете ме и ще ви изпълня три желания. Но тъй като сте трима – на всеки по едно. – Добре, – казал първият, – имам един проблем. Аз съм шофьор на камион, постоянно обикалям из страната. И катаджиите все ме спират, все ме глобяват, все подкупи искат… Направи нещо по въпроса. – Ето ти една торба злато да си плащаш. – Аз пък живея в блок. – казал вторият. – Пълно е с хлебарки, не мога да се отърва. Направи нещо. – Ето ти една малка хлебарка. Пусни я в апартамента, тя ще избие всички останали хлебарки и после ще се самоубие. – А аз живея в къща. – казал третият. – Пълно е с плъхове, няма отърване от тях. Направи нещо. – Ето ти един малък плъх. Пусни го в къщата, той ще избие всички останали плъхове и ще се самоубие. Първият рибар помислил малко и казал на рибката: – Знаеш ли какво… Я си вземи торбата със злато и ми дай един малък полицай.

  • 6763

    Полицай влиза в бара, оглежда внимателно, приближава и пита бармана: – Да се е мяркала някоя червенокоса блондинка в бара тези дни. – Абе вие пак ли подгонихте извънземните? – Как се сети? – Ами на земята няма червенокоси блондинки.

  • 928

    Изпит в милиционерска школа. Тест: дават им дървени сфера, куб и пирамида, които трябва да се вкарат в тръби със съответните сечения. След теста кандидатите се разделят на две групи: А. Пълни идиоти. Б. Много силни.

  • 1874

    Момиченце си играе на улицата. Изведнъж намира пистолет. На пистолета пише: "На старшина Петров, за отлична десетгодишна служба в полицията…". Оглежда се момиченцето и вижда на кръстовището един полицай. Притичва до него и пита: – Чичко, чичко, това да не е твоят пистолет? – Не малката, не е моят, моят вчера го загубих…

  • 2753

    МВР съобщава, че считано от днешна дата за предупредителен ще се счита не първият, а четвъртият изстрел.

  • 6517

    Полицай спира кола и внимателно я оглежда. – Тази трошка не може да се нарече автомобил! – Точно за това и нямам шофьорска книжка.

  • 11918

    Някакъв човек гледа табло със снимки на престъпници – "издирват се", и си мисли: "Глей колко им е акъла на тия полицаи бе… Що не са ги хванали като са ги снимали?

  • 3992

    – Каква е разликата между мечката и пожарникаря? – Мечката спи само зиме.

  • 11478

    Изпит за професионална пригодност в Н-то РПУ. Показват снимка на човек в профил. Задачата е да се отбележат особените белези. Влиза първият: – Човекът е с едно ухо! Влиза втория: – Човекът е с едно ухо! Третият: – Този носи контактни лещи! Проверяващият гледа в досието – вярно: – Браво! Как познахте? – Ами, човекът е с едно ухо, как да сложи очила?