• 8357

    Из криминалната хроника: "Днес трима полицаи, преоблечени в цивилни дрехи, са арестували трима измамници, преоблечени в полицейски униформи".

  • 4144

    Катаджия спира кола за проверка. Поглежда в колата, вижда, че всички са поставили предпазните си колани и процежда през зъби: – Ейййй, за десет лева ще се издушите бе!

  • 5196

    Крадец бяга от полицията и малко преди да го заловят успява да се скрие в една детска градина. Децата тъкмо обядвали, той седнал при тях и започнал да се храни. В това време един от полицаите влязъл в детската градина застанал до престъпника и му казал: – Айде папай, моето момче, че след малко отиваме на бу-то!

  • 3184

    Полицай казва на презерватив: -Прикривай ме, влизам!

  • 2158

    – Вчера ми откраднаха куфара и палтото. – Ходи ли в полицията? – Ходих. Не са ги откраднали те.

  • 10998

    Катаджия глобява нарушител: – Десет лева глоба! – Добре, старши, ама имаш ли 20 лева да развалиш? – Какво да ти развалям, давай ги направо… Нали и без това пак ще минеш от тука довечера.

  • 4129

    Минава един с колата на червено и веднага го спира катаджия. – Излезте от колата! Не видяхте ли, че е червено? – Извинете, ама аз като пийна малко и нещо спирам да различавам цветовете… – оправдава се шофьорът. Катаджията радостно вика началството си по радиото: – Господин капитан, задържахме пиян водач! Капитанът дошъл с апарата, дали на шофьора да духне – резултатът отрицателен. Капитанът се ядосал: – Защо ми губиш времето? Та той не е пил! А шофьорът подличко се обадил: – Не, че искам да ви се бъркам, господин капитан, ама тоя ваш подчинен сега ще започне не само да разправя, че съм пил, ами и че съм бил минал на червено…

  • 5266

    Един КАТ-аджия решил да си направи майтап с един каруцар. Спира го той и му казва: – Я си дай книжката и талона! Каруцаря повдига опашката на коня и казва: – Ми бръкни в жабката и ги вземи!

  • 7599

    Група полицаи тръгнала на екскурзия с двуетажен автобус. Пътуват, на първия етаж цари веселба, смях, а на горния – нищо. По едно време един от първия етаж се качил на втория да види какво става: – Айде бе, защо не се веселите! А ония всичките налягали под седалките и му викат: – Добре сте вие долу, имате си шофьор, а при нас няма!

  • 5479

    Хубави мъже на повикване по домовете. Тел. 166.

  • 1767

    Няколко милицонери се събират в кръчмата да ударят по една бира, и по едно време идва техен колега, изтупан със страшно баровски костюм. – Бре, откъде го взе! Откъде имаш пари за такива дрехи! – Не съм го купил, подарък ми е. – И кой ти е подарил такова нещо? – Жена ми. Прибирам се вчера, тя ме чака гола в леглото, а тоя костюм проснат на стола в спалнята…

  • 10194

    Катаджията дълго гледа книжката на спрелия шофьор и накрая казва: – Абе нещо не ми харесва тая книжка… Нещо със снимката май не е наред? – Какво не е наред бе, старши? Ето ме на снимката – третия отляво съм!

  • 7285

    Катаджия спира шофьор и започва проверка: документи, аптечка, пожарогасител – всичко е изрядно. Резервна гума – наред. Светлини, спирачки, ръчна – изрядни. Накрая шофьора не издържа и пита: – Мога ли вече да си тръгвам? Катаджията отговорил: – Абе, тръгвай си, като нямаш съвест!

  • 2193

    Питат един полицай: – Ти биеш ли жена си вкъщи? – Ти пък! Да не мислиш, че работя и у дома?

  • 413

    Млада жена се съблича и влиза в реката да се къпе. Изведнъж от храстите изскача горския: – Къпането тук е забранено! – А защо не ми казахте преди да се съблека? – Събличането не е забранено.

  • 11338

    Мъж се обажда в районното полицейско управление:– Ало, добър ден! Искам да ви съобщя, че има пожар…– Имате грешка. Тук е полицията, а не пожарната.След малко звъни отново:– Ало! Бих искал да съобщя за пожар…– Нали вече ви казах, набирайте 160!След близо десетина минути колега на дежурния полицай влита и крещи:– Бързо, бързо… Районното гори!…