8276
– Няма да ти дам пари за сладолед и толкоз! – вика майката. – Добре – отговаря синчето, – но като влезем в магазина ще ти викам "бабо"!
Млада певица пее в операта. След изпълнението я викат на бис. После втори бис. Трети, четвърти… осми. По някое време се престрашила да попита: – Докога ще ме викате така на бис? Глас от публиката: – Докато се научиш да пееш!
– Добър ден, безплатен докторе. – Добър ден, безнадеждно болен пациент.
Кучето на един полицай и кучето на един борец попаднали в капан, докато ловували. Полицейското куче жертвало заклещения в капана крак, като го отхапало и се освободило. На другия ден се върнало да търси приятеля си и го видяло целия в кръв. – Какво става, защо си още тук? – Абе, брато три крака отхапах и не мога да се освободя.
Катаджии спряли един поп с моторче и му казали: – Дядо попе, дай да видим дали всичко ти е наред! – Добре. – казал попа. Катаджиите проверили книжката на попа, но всичко било наред. – Дядо попе, защо всичко ти е наред? – Защото Господ е с мен! – А-а-а! Значи на моторче за един се возите двама! Глоба!