5397
– Черно, бяло, черно, бяло, черно, бяло, черно… – що е то? – Пингвин се търкаля по стълбите.
Две мутри се разхождат из Лувъра и си говорят. – Братче стига сме се мотали бе. Нали требваше подарък за шефа да купуваме. – Сега бе, сега, чакай малко. Я виж тая картина харесва ли ти? – казва другия и посочва една картина на Ван Гог. – Ми става бе! – отговаря другия. Викат те шефа на музея и го питат за цената. – Не се продава! – отсича той. – Аре не се прай на девственица бе. Сичко се продава, казвай колко! Шефа назовал една страхотна сума, като мислел, че ще се откажат. Мутрите обаче вадят и плащат в кеш. Изрязали картината от рамката, навили я на руло, сложили и една панделка и първият казва: – А така брато, картичка купихме, давай сега да ходиме да избираме подаръка, че стана утре!
Млад аптекар отишъл да се обучава при друг, по-възрастен. Наложило се, обаче стария аптекар да излезе по работа. За да не стане грешка заръчал на младока да обслужва само най-леките случаи и излязъл. Върнал се след няколко часа и попитал заместника си: – Е, как мина работния ден? – Нормално. Имах три случая-един с разстройсво, един със запек и един с кашлица. – И ти какво им даде? – попитал с интерес стария аптекар – И на тримата дадох рециново масло – отговорил с гордост ученика. – Как на всички едно и също – ужасил се ветерана – Това са различни диагнози. – А, и тримата ги излекувах моментално. – Как така? – Ами този с разстройството се затича, после изведнъж спря и махна с ръка. – А този със запека? – Той си ходеше спокойно, но изведнъж се затича – продължил с обясненията си младия аптекар. – А този с кашлицата – вече отчаян попитал възрастния човек – И него излекувах! Ей го там, седи на ъгъла и не смее да се изкашля!
Влюбена двойка влиза в ресторант да обядва. Те направо се изяждат с поглед. – Толкова си сладка, че ми се ще да те изям цялата… – И аз също… Приближилият се келнер се изкашлял и попитал: – А нещо за пийване ще желаете ли?
Един ден едно зайче си се разхождало в гората и много му се допило вода…Вървяло ли вървяло накрая видял кладенец.Но на него пишело:НЕ ПИЙТЕ ОТ ТАЗИ ВОДА ЩЕ ХЪЛЦАТЕ!!!Но то умирало от жажда и пило.По пътя се чувало:Хлъц хлъц!Пак се разхождал и видял друг кладенец на който пишело:НЕ ПИИ ЩЕ ПРЪЦКАШ!!!Но то пило и по пътя се чувало:хлъц пръц…И зайо пак му се допило вода и видял трети кладенец там пишело:НЕ ПИИ ЩЕ ТАНЦУВАШ!!!но заека пил и по пътя се чувало:Хлъц пръц ча-ча-ча…И пак зайо си вървял и пак му се допило, но той видял още един кладенец и н анего пишело:НЕ ПИИ ЩЕ ПСУВАШ!!!И той пил и по пътя се чувало:Хлъц пръц ча-ча-ча да ти е***ба майката… =)
Пилотът към инструктора по парашутизъм: – Инструктор, всички новобранци скочиха. – Юнаци! – Но ние още не сме излетели!