11337
Жена разказва на своя приятелка: – Моят мъж е художник-авангардист. Ние си живеем прекрасно с него. Сутрин той рисува, а аз готвя. На обяд сядаме и се опитваме да познаем при кого, какво се е получило…
– Защо хвалиш толкова много този мост? – Как защо? Този мост ние сме го строили. – Тогава, защо те е страх да минеш по него? – По същата причина.
Чапай отива на нивата и вижда една лопата и на нея бележка: "Чапай, ако обичаш ми донеси лопатата защото я забравих. Подпис: Петка" На другия ден Петка отива на нивата и гледа – лопатата си стои, и на нея нова бележка: "Съжалявам, Петка не можах да я намеря. Подпис: Чапай"
Социологическо проучване сред митничарите. Въпрос: Колко времe Ви трябва да закупите BMW ? Митничар от Кулата: -Не по малко от три месеца. Митничар от Калотина: -Поне пет месеца. Митничар от Капитан Андреево (след кратък размисъл) -Не по малко от пет години. – ??? – Все пак това е голяма фирма.
Оженили се мравката и слона, но след първата брачна нощ слонът починал. Какво да прави мравката, като млада вдовица трябвало да го погребе. Почнала да копае гроб и си говорела: – Ех, горката аз, една нощ удоволствие а после цял живот гроб копаеш.
Два бандита се возят в мерцедес. По едно време гледат на едно кръстовище нещастен Запорожец. Решили да се изгаврят със собственика, засилили се и го блъснали в предницата. Собственика на Запорожеца слязъл, извадил една картечница от багажника, насочил я към тях и ги накарал да слязат. – Сега единият да чука другия на капака на Мерцедеса! – заповядал той. Пътуват след това бандитите и в колата цари тягостно мълчание. След известно време единият се обръща към другия и казва. – Е, сега вече не сме само мафиози! Сега сме едно семейство!