Момченце държи снимка на младоженци и разпитва майка си: -Мамо, защо булката е облечена в бяло? -Защото бялото е символ на радостта,щастието и безгрижовността… А защо тогава младоженецът е облечен в черно?
Компания митничари се събрали да празнуват, седнали на масата и всеки почнал да вади цигари – все "Марлборо", "Лъки", "Парламент" и само един извадил "Арда". При което другите го погледнали като треснати: – Ти от къде имаш пари за цигари бе!?
Млада жена се съблича и влиза в реката да се къпе. Изведнъж от храстите изскача горския: – Къпането тук е забранено! – А защо не ми казахте преди да се съблека? – Събличането не е забранено.
– Скъпи, все си мисля че ме обичаш само защото чичо ми остави толкова голямо наследство. – Няма нищо такова. Щях да те обичам и ако някой друг ти беше оставил наследство.
– Колата ти е доста стара! – Наистина. Вчера на кръстовището подадох ръка през прозореца, за да покажа, че ще завия наляво и някой ми пусна милостиня в шепата…