8392
Разговарят двама младежи: – Извинявай за въпроса, но ризата ти сива ли е или бяла? – Бяла, разбира се! Ако беше сива, щеше да е черна!
Черен хумор
Разговарят двама младежи: – Извинявай за въпроса, но ризата ти сива ли е или бяла? – Бяла, разбира се! Ако беше сива, щеше да е черна!
Жената влиза в спалнята и вижда, че мъжът й ожесточено се върти в леглото. – Какво ти става? Въртиш се като ненормален! – Проклетата ми склероза! Изпих лекарството, а забравих да го разклатя…
– Много напредна нашата медицина. – казва една 92-годишна баба на съседката си – Едно време, като бях на 20 години, по пет пъти се събличах пред доктора, докато разбере какво ми е. А сега като ме види на вратата, вика: "Покажи си само езика!" И веднага ми пише рецептата.
Иванчо се прибира вкъщи и казва на баща си: – Тате, днеска ми беше първият полов акт. – Браво, сине, кога ще е втория? – Батковците казаха като ми мине дупето да ги викна пак.
Превод на поема написана от един африкански "Шекспир" Скъпи Бели Приятелю, Ето някои неща, които ти си длъжен да знаеш: Като се раждам, аз съм черен. Като израствам, аз съм черен. Като ходя под слънцето, аз съм черен. Когато ми е студено, аз съм черен. Като ме е страх, аз съм черен. Като съм болен, аз съм черен. Като умра, аз все още съм черен. А ти, Бели Приятелю, Като се раждаш, ти си розов. Като растеш, ти си бял. Когато си под слънцето, ти си червен. Като ти е студено, ти си син. Като те е страх, ти си жълт. Като си болен, ти си зелен. Когато умреш, ти си сив. И имаш още нахалството да ме наричаш "ЦВЕТЕН"!
– Не съм ви виждал цяла година! – казва мъж на своя позната. – Невероятно много сте се изменила през това време! – На добро или на лошо? – пита тя кокетно. – О, жена като вас може да се измени само на по-добро!
Двама старци седели на една пейка в парка. Единия попитал: – Пешо, какво четеш бе? – Не знам. – отговорил другия. – Е как, нали четеш на глас бе? – Е да, ама нищо не чувам.
Какво е последното нещо, което минава през главата на муха, която се удря в стъклото на автомобил? Гъза й.
Демографската ситуация в България скоро ще се оправи. Според прогноза на учените раждаемостта ще бъде по-висока от смъртността. А най-популярните имена на новородените ще бъдат: Мехмед, Али, Хасан, Айше, Мюмюн…
– Имаше ли късмет мъжът ти на конните надбягвания? – Много голям късмет! Беше си забравил всичките пари у дома!
– Ех, наборе, лоша работа… Нещо май кръвотечението ми се е обърнало. – Как така? – Ами едно време стигаше само жената да ме погали по косата, и оная ми работа ставаше. А сега като ме погали по оная работа – косата ми се изправя.
А в Чернобил сега също е пролет… Тревата синее, птичките лаят…
Говорите ми за здравословният начин на живот, а пък аз ще ви кажа нещо друго: Моят дядо, много умен човек между другото, през целият си живот пиеше водка вместо чай, цигарата не излизаше никога от устата му и непрекъснато ходеше по жени. Достигна до деветдесет годишна възраст и още е жив. Неговият роден брат, близнак, пиеше само мляко, за цигари дори и не е чувал, а пък жена не е имал нито една и умря на тримесечна възраст!
Съобщение на ТАСС след инцидента в Чернобил: "Чернобилската АЕЦ изпълни плана за петилетката за 2 милисекунди".
– На какво мирише тук? – На Роза. – Тя да не е увяхнала? – Не, преоблича се…
В нощната тишина. – Пешо, колко е часа? – Три. (минава известно време) – Пешо, колко е часа? – Пет. –––––––– Пешо, колко е часа? – Шест. –––––––– Пешо, колко… – Иване, какво значение има? С доживотни присъди сме!