Пациент е на преглед при доктора със силни болки в стомаха. Доктора го пита: – Какво си ял напоследък? – Ами едни миди ядох снощи… – Случайно да ти замирисаха на лошо като ги отваряше? – Ама то трябвало ли да ги отварям?
Един мъж отива при лекаря и показвайки my с палец разни места по тялото казва: Докторе, като натисна тук ме боли, като натисна тук също ме боли, като натисна тук също ме боли, като натисна … Добре добре – казва докторът – Идете на рентген и направете снимка на палеца.
Пациент изскача от операционната зала. Наблизо минавала една сестра и попитала: – Защо бягате? Пациентът отвърнал: – Защото старшата сестра каза: "Не се притеснявайте! Операцията на апендицит е много лесна!". Но тя каза това не на мен, а на лекаря, който ще ме оперира…
Докторът продължително опипва гръдния кош на пациента със слушалката и накрая му казва: – Хм… не знам и аз какво да мисля. Или стетоскопът ми е счупен, или отдавна сте мъртъв.
– Докторе, по цяла нощ не мога да заспя, защото мисля за хиляди неща наведнъж. – В такъв случай ви препоръчвам преди лягане да пиете по три лъжици разхлабително. – И тогава ще заспя ли? – Не, разбира се, но пък за сметка на това ще мислите само за едно нещо…
В провинциално американско градче местният хирург пита собственикът на магазин за мотоциклети: – Колко моторетки продадохте от началото на годината досега? – Точно тридесет, докторе. – При мен досега са докарали 26 човека. Интересно къде ли са другите четири?!