Лекари

Вицове за лекари, медицина и лекарства

  • 3682

    Един пациент отива на доктор.Преглежда го докторът и казва: – Съжалявам,обаче ти остават само 3 минути живот! Пациентът скочил,хванал доктора за яката и извикал: – Докторе,ти баща,ти майка,не можеш ли да направиш нещо за 3 минути,бе човек! Докторът отговорил спокойно: – Мога бе!Ще ти сваря едно яйце!

  • 11500

    Главен лекар на болница вика в кабинета си млад хирург и започва да му се кара: – Млади момко, разбирам вашия ентусиазъм и хъс в работата… Трябва, обаче, да се съобразявате поне малко. Заради вас поръчвам вече трета операционна маса. Моля ви, ама много ви моля, не натискайте така скалпела!

  • 10972

    Лекция в Медицинска академия. „Младия, начинаещ хирург започва да се чувства уверен обикновено след 8-10 трупа… Извинете, след 8-10 операции.“

  • 11209

    Лекар посещава дома на двама болни – мъж и жена. След прегледа роднините им го питат: – Какво ще кажете, докторе? – Страхувам се – отговаря той, – че и двамата скоро ще овдовеят.

  • 9904

    – Докторе, защо толкова дълго ми пишеш диагнозата? Какво става? – Не се притеснявай, не е диагноза. Съчинявам ти некролога.

  • 979

    – Докторе! Не ми става вече! – Я покажете!… Да, даже не Ви виси правилно.

  • 7598

    В кардиологичния кабинет: – Не се безпокойте за сърцето си – казва лекарят. Ударите му са силни и равномерни. Въпросът е дали ребрата ще издържат.

  • 4397

    Две бабички си приказват: – Миче, пък Пена умря. – Да умря, ама я лекуваха професори.

  • 4060

    Родители отиват на лекар. – Какво ще бъде, докторе, момченце или момиченце? – Като порасне само ще реши.

  • 3089

    Операционна, на масата лежи келнер. В стаята влиза лекар. Келнерът: – Докторе, моля ви, помогнете! Лекарят: – Извинете, тази маса не се обслужва!

  • 5028

    – Докторе, това лекарство което ми предписахте много ми помогна! Докторът, замислено: – Да-а-а… какво ли не се случва.

  • 124

    – Обича ме, не ме обича, обича ме, не ме обича… – Докторе, оставете ми зъбите на мира!

  • 32

    – От какво се оплаквате? – От безсъние. – И по колко часа спите на ден? – По десет. – Че какво безсъние е това? – Абе аз спя, ама сънувам че съм буден…

  • 662

    – Докторе, мъжът ми е болен… – Ясно. Съблечете се и ми покажете къде точно го боли.

  • 4544

    Лекарят преглежда пациент и постоянно си мърмори под носа: – Добре… добре… добре… – Какво е толкова добре бе, докторе? – Добре, че аз не съм болен от това…