• 3499

    Двама равини се срещат пред синагогата в събота. – Да знаеш, какво чудо ми се случи днес! Вървя си аз по пътя за синагогата и заваля дъжд. Но как да си разтворя чадъра – нали е събота? Боже, помогни ми, казвам! И става чудо: отляво дъжд, отдясно дъжд, а по средата слънчева пътека. – Това е нищо – казал другия. – Вървя аз насам и гледам кюлче злато на земята. Но как да го вдигна – нали е събота? И стана чудо: отляво събота, отдясно събота, а по средата – петък!

  • 11102

    Най-краткият английски виц: – Минава един ирландец покрай кръчмата…

  • 4854

    Срещат се две термоядрени ракети. Едната пита другата: – На къде летиш? Втората: – Към бившия Съветски Съюз. А ти? – Аз към САЩ. – Дай да пийнем по чашка за това събитие, – предложила руската. – Давай, – съгласила се американската. Пийнали по чашка, замезили с краставичка, американската казва: – Е, добре, аз се връщам у дома в САЩ. – Нещо изморена ми се виждаш,- казала руската. – Я по добре да те изпратя.

  • 1068

    По време на комунизма, един циганин се възмущава от властта: – Като е за работа или да ходя на събрания: "Другарю Манго", пък като е за банкет: "мръсен сиганин".

  • 2827

    Шотландец отива на операция за подмладяване. Във вагона съсед го пита: – А защо не си купи билет и за връщане? – Ами ако операцията излезе много успешна, може да се върна с детски билет.

  • 3439

    Един англичанин отива на лов за бели мечки при чукчите. Чукчата, който ще го води го пита: – Можеш ли да бягаш? – Мога. – Пак те питам, можеш ли бързо да бягаш? – Мога, разбира се! Тръгнали на лов. Вървели цял ден. Накрая чукчата видял една заспала мечка. Отишъл до нея и леко я набучкал с ножа. Мечката се разярила, скочила и ги подгонила. Тичали, тичали… На англичанина му омръзнало да тича, спрял, обърнал се и застрелял мечката. Чукчата ужасно се ядосал и го пита: – Аз като те питах можеш ли да бягаш ти какво ми отговори? – Мога. – А сега, ти ще носиш мечката до селото.

  • 8107

    Каубой язди из пустинята и гледа насреща му – индианци. Вика си – ей сега тия ми ебаха майката… Обаче, изведнъж се обажда вътрешният му глас: – Още не са! Убий вожда, убий вожда! – Ама как бе, ама защо… – Убий вожда! Послушал вътрешния си глас, дигнал пушката и гръмнал вожда. Вътрешният глас уточнява: – Ей сега вече ти ебаха майката…

  • 3100

    Пресконференция на израелския национален отбор по тенис на маса. Треньорът казва: – Господа, след тримесечно прекъсване нашият отбор възобнови тренировките! Глас от залата: – Значи все пак намерихте топчето?

  • 11573

    Двама евреина се виждат на сватба. И двамата са приготвили по един плик подарък за младите. Единият пита другия: – Соломон Василиевич, вие какво сте сложили във вашия плик? – Ха, а вие да не си мислите че плика сам по себе си нищо не струва?

  • 9734

    Двама чукчи се качват в автобуса. Първият пита шофьора: – Извинете, с този автобус мога ли да стигна до гарата? – Не. Вторият чукча: – А аз?

  • 863

    Въпрос: Защо на евреите са им големи ноздрите? Отговор: Защото е безплатен въздухът!

  • 4897

    Изпратили чукча на разузнаване. След три дни се връща, изпокъсан, мръсен с рани навсякъде. Командирът пита: – Е, как е? – Другарю командир! Пехотата не може да мине, само с танкове може. – А кавалерия? – Не, само с танкове! – Защо? – Там на моста има две зли кучета!

  • 5219

    Близкоизточна поговорка: Ако планината не отива при Мохамед – значи Моше й е платил повече…

  • 944

    Питат един пътешественик: – Защо не можахте да спасите приятеля си от канибалите? – Ами пристигнахме много късно – когато му се притекохме на помощ, те вече го бяха задраскали от менюто.

  • 5317

    – Исак, бебето ти яде един вестник! – Нека яде, той е вчерашен.

  • 9955

    Пристигнали японци в Съветския съюз в завод за камиони. Питат работниците: – А защо вашите камиони има три оси и толкова големи гуми? – Това е за по-добра проходимост – отговорили работниците. – Дааа… Какво ли не се прави, само и само да не се ремонтират пътищата!