1743
Първият съвет към току-що проходило ескимосче: – И запомни един път завинаги, жълт сняг не се яде!
Национални вицове
Първият съвет към току-що проходило ескимосче: – И запомни един път завинаги, жълт сняг не се яде!
Двама грузинци отиват на баня. Събличат се в съблекалнята, влизат в банята и тогава единият от тях изпуска сапуна. Няколко минути го гледат с обречен поглед и единият тежко въздъхва: – Е, това беше… И днес няма да се къпем…
Едно циганче стои на една спирка. До него един българин го пита: – Абе вие не се ли къпете? – Е как бе бате, къпем се, как не?! – Ами тогава защо така миришеш? – Ами виж сега значи в банята с едната ръка си държа кура ако някой си изтърве сапуна да го прецакам, а с другата си държа едно канче на гъза ако аз изтърва сапуна да не ме изненадат и с крака докъдето стигна.
Един човек вървял, вървял през пустинята – потен, жаден и уморен. На края на силите си стигнал до един оазис, където забелязал някакъв бункер. Влязъл с надежда в него и учуден видял Хитлер и д-р Менгеле залегнали върху някакви чертежи:– Абе хора, вие живи ли сте бе? Какво правите тук?Хитлер му отвърнал:– Че сме живи – живи сме, не виждаш ли?– Ами какви са тези чертежи?Хитлер:– С доктора се опитваме да направим бомба, която да убие един милион евреи и 10 камили.– Но Фюрер, защо точно 10 камили!Хитлер се обърнал към д-р Менгеле и му намигнал:– Докторе, казах ли ти, че никой пак няма да попита за евреите!
Чукотските учени опровергават твърдението, че земята е кръгла. Те твърдят, че тя е черна, мръсна и скрипти между зъбите.
Чукча отива на среща. Стои на ъгъла и чака мадамата. Чака, чака, по някое време вади термометъра, поглежда го и казва: – Чакам до минус 40, и ако не дойде дотогава си тръгвам.
Говорят си двама каубои: – Ти чувал ли си за Неуловимия Джо? – Не. А защо е неуловим? Да не би да има най-бързия кон? – Не, кара една кранта. – Или е страшен стрелец? – Изобщо не може да стреля. – А защо не могат да го уловят тогава? – Че кой ще го гони пък него, на кого е притрябвал?
– Погледнете тоя идиот – от половин час лази по земята да търси монета от десет пенса! – А вие откъде знаете какво търси? – Аз я прибрах!
Селище на човекоядци. Двама мъже носят ковчег. Среща ги трети и пита: – А бе, вие днес на консерви ли сте?
Един чукча стои на един къс лед и си вика: – Бедняци, бедняци, мамка им! Друг чукча го пита: – Кои са бедняци? – Американците. – Защо? – Защото купиха Аляска, а за Чукотка не им останаха пари!
Шотландче се хвали пред приятеля си: – Вчера татко ми поправи касичката, и тя вече не дрънчи…
Двама цигани ходили на курс по английски. След време случайно се срещат и единия пита: – Сокерес ту ю? Другия отговаря: – Шукар съм, тенкю.
Интервюирали франузин: – Какво ще направите ако ви дам една ябълка? – Ще я изям. – А ако ви дам съндък с ябълки? – Ще ги изям. – А ако ви дам вагон с ябълки? – Ще ги продам. Питали евреин: – Какво ще направите ако ви дам една ябълка? – Ще я продам. – А ако ви дам съндък с ябълки? – Ще ги продам. – А ако ви дам вагон с ябълки? – Ще ги продам. Питали българин: – Какво ще направите ако ви дам една ябълка? – Ще я изям. – А ако ви дам съндък с ябълки? – Ще ги изям. – А ако ви дам вагон с ябълки? – Ще изям колкото мога a останалите ще нахапя.
Един чукча се помолил на един пилот на самолет на да го откара до неговото село. Пилотът се съгласил, но го предупредил, че там няма летище и ще трябва да скочи от 150 м височина. Когато наближат селото, пилотът извикал: – 150 м! Скачай! Чукчата скочил, а помощник-пилотът попитал: – Защо го излъга? Та ние сме на 1550 м! Главният пилот отговорил: – Предният път пак качих така един, само че той като скочи, 15 се качиха на неговото място – после цял ден ги карах по селата.
– Кои са най-големите оптимисти в света? – Евреите… те още не знаят колко голям ще порасне, а вече го обрязват.
Канибал цяла вечер не спи – върти се в леглото, мисли. "Кой съм аз? Защо съм се появил на този свят? Какъв е смисълът на живота?". Жена му му казва: – Казвах ли ти аз да не ядеш интелигенти преди лягане?