• 9313

    Шефът на полицията пита подчинен: "Защо старшините Иванов, Петров и Тодоров не са днес на служба?" "Ами, вчера имах рожден ден. Пийнахме с тях. После по телефона извиках такси за Иванов, Петров го изпратих на трамвая, а Тодоров взе метрото." "Но тук няма ни трамвай, ни метро!" "Там е работата, я. Аз нямам и телефон. Къде са се запиляли умът не ми го побира."

  • 1214

    Полицай се явява на изпит. Изпитващият пита: – Какво е Михайловград? – Ами, щом завършва на град, значи е град. – А тогава какво е Козлодуй?

  • 9630

    Звъни се в полицията: – На Петров му докараха дърва! – И какво от това – пита дежурния и затваря телефона. След няколко позвънявания човека успява да каже: – Ама Петров крие в дървата наркотици! – Ще проверим! – наостря уши дежурният. След малко звъни телефона у Петров: – Петров, обажда се Иванов. След малко ще дойдат едни момчета, да ти насекат дървата! – Какви момчета, бе, Иванов? – Абе ония дето миналата година ми прекопаха лозето за оръжие!

  • 1705

    Един полицай спира една Лада и започва да разпитва шофьора за документи,оборудване на автомобила и т.н.Оказва се,че всичко е на лице.Полицая не се отказва лесно и продължава: "Касетофон има ли в тази кола?" "Има и касетофон" – отговаря шофьора "Радио има ли"- отново пита полицая "Ами има и радиo" – пак шофьора "А Кондьо имаш ли на касета?" "Да имам и Кондьo" "Ами пусни го бързо" – настоява му пагона И така вече от колата чалга ехти, полицая започва да кърши снага ту-на ляво,ту-на дясно,гледа умно и вика: "Хайде лепи десетакаq не ме гледай!"

  • 9118

    Пиян катаджия спира още по-пиян шофьор: – Защо сте двама зад волана? – Eeee, затова ли трябваше да обкръжавате цялата кола?

  • 7209

    Катаджия спира автомобил за проверка и се представя на шофьора: – Главен сержант Петров, още не обядвал…

  • 3766

    Полицай спира кола, която минава с 80 покрай знак "разрешено до 60 км/час". Водачът спира и стои в колата. Полицаят му казва: – Я излез… – Не мога бе, старши, тука всичко е пълно – едни наркотици, едни истории… Ако отворя вратата ще се разсипят. – Какво? Излизай веднага! – Абе една бомба имам на дясната седалка, ще вземе да гръмне… – Излизай! – Ама на задната седалка карам едни пушки-самоделки, ще гръмня някоя… – Излизай или стрелям! – Недей бе човек, два трупа имам в багажника… Полицаят се шашка и вика подкрепления по радиото. След малко пристигат баретите и изкарват шофьора от колата. – Там са наркотиците! – вика полицаят. Баретите проверяват – няма нищо. – И бомба има на дясната седалка! Проверяват – няма бомба. – И пушки… Гледат – няма пушки. – И трупове в багажника! – Я отваряй багажника! Отваря шофьорът и показва: – Ето, няма трупове… Вие к"во го слушате тоя полицай бе, той още малко ще каже че съм превишил и скоростта.

  • 5573

    – Знаете ли колко вица има за милиционери? – Нито един! Всичко е истина!

  • 4916

    Полицай се вози в трамвай. Ватмана обявява: – Следващата спирка е на "Шести септември". Полицаят започва да тича нагоре-надолу по трамвая и да вика нервно: – Как така, по-рано няма ли да спираме?

  • 738

    Двама полицаи стояли на улицата и единият се почесал през шапката по главата. Другият му направил забележка: – Свали си шапката, не е културно така! – А ти когато си чешеш задника, сваляш ли си гащите?

  • 4297

    Отишла една селска женица в града и търси болницата. Вижда насреща си един милиционер и го пита: – Абе Мильо, къде е окръжна болница? – Първо – не съм Мильо, а Иван. Второ, болницата е квадратна, а не окръжна. И трето – махай се от тука, че ще минава Индира Ганди със жена си.

  • 3131

    Пътен полицай спира автомобил за проверка. Полицаят: – Фамилия? Водачът: – Чия? Полицаят: – Име? Водачът: – Чие? Полицаят (замислено гледащ шофьорската книжка): – Чия… Чие… Китаец ли е, какво ли е…

  • 10693

    Решили да съкратят конната полиция в София. Вместо коне за икономия на двама полицаи дали по една камила. Камилата хем по-малко зоб яде, хем по-малко вода пие. В една ранна утрин двама полицаи, препили от Нова година, отишли в една закусвалня. Закусили, излизат и гледат пет – шест камили на камиловръза. – Как ще си познаем нашата камила? – попитал единият. – Не се бой. – отвърнал другият и взел да им надига опашките. – Тази сутрин като минавахме по булеварда един вика: "гледайте една камила с две путки минава".

  • 6314

    Един човек си стоял на пейка в градската градинка. В този момент минал униформен полицай с куче и човекът му казал: – Ей, на къде си повел тази овца? – Това не е овца, а куче – отговорил полицаят. – Не питам теб, а питам кучето!

  • 230

    Шофьор минава на червен светофар. Спира го полицай и разгневен започва да обяснява какво голямо нарушение е направил водача. Поисква му документите за правоуправление и в последствие разбира, че това е министър. Тогава полицаят сменя тактиката и се обръща към министъра: – Г-н министре, много хубаво си минахте на червено, но не се знае коя будала ще мине на зелено!

  • 519

    Двама шофьори си говорят: – Ей, мамка им на тия катаджии! – Защо? – Абе все се заяждат, все да те глобят за нещо… Вчера като ме подхванаха – защо съм карал без аптечка. И със зацапани номера. Пийнал. На заден. На червено. В обратната лента…