• 10363

    Някакъв човек отишъл да лови риба, и в храстите до реката намерил запечатана бутилка. Отворил я, а оттам излязъл един джин и му казал: – Затова, че ме освободи, ще ти изпълня едно желание. Казвай какво искаш. – Искам всичките полицаи в тая страна да са умрели, и да ги видят как плават в ковчези по реката! – Ама защо така, някои от тях може да са хубави хора. – Добре тогава, нека добрите да са в хубави ковчези!

  • 4297

    Отишла една селска женица в града и търси болницата. Вижда насреща си един милиционер и го пита: – Абе Мильо, къде е окръжна болница? – Първо – не съм Мильо, а Иван. Второ, болницата е квадратна, а не окръжна. И трето – махай се от тука, че ще минава Индира Ганди със жена си.

  • 819

    Полицай спира шофьор за превишена скорост. Оня започва да мрънка: – Моля ви, г-н полицай, бързах… и т.н. Полицаят решава да се погаври с него: – Няма "бързах", сега ще опишеш в тая протоколна книга защо направи това нарушение, но го искам на чист китайски език. – Ама как на китайски, не знам… – Пиши! Шофьорът взима книгата, позачудва се, слага вътре 20 лева и я връща на полицая. Той я отваря и казва: – Не знаел той китайски, виж как знаеш! Ама само половината си написал…

  • 4400

    Мерцедес 600 се врязва във валяк, шофьора на валяка става, изтупва се и умрял от страх гледа, как борчето от колата говори с някой по мобифона. След минута спира полицейска кола, полицая прегръща нежно и грижовно шофьора на валяка и започва: – Разказвай – как го изпревари, как го засече…

  • 10213

    Из отчет на полицаи след обиск в нелегална спиртоварна: "След извършеният обиск, аз и сержант Михайлов изпитахме известни трудности да намерим вратата. Тъй като той заспа в тоалетната, се принудих да го оставя там и да се прибера сам. Защо обаче съм донесъл със себе си въпросната врата нямам спомен…"

  • 2019

    Полицай спрял лек автомобил, погледнал към шофьора, който здраво е затегнал обезопасителния колан и казва: – Честито! Вие току що спечелихте 500 лева от асоциацията за безопасно движение по пътищата. Какво мислите да направите с тези пари? – На първо време смятям да изкарам шофьорски курс. Тогава се обадила седящата до шофьора жена: – Полицай, не го слушайте, той винаги говори така, когато е пиян. От задната седалка се поразмърдал един задрямал младеж. Видял полицая и казал: – Знаех си че с тази крадена кола до никъде няма да стигнем. Последвало шумолене в багажника и един глас се обадил: – Минахме ли най-после границата?

  • 3791

    – Полицията издирва човек с едно око на име Драган. – А как се казва другото му око?

  • 4708

    Вървят двама гробари из гробищата, и гледат до един пресен гроб няколко човека правят див купон. – Какво става тука? – пита единият. – Ами оня ден погребахме един катаджия. – И тия хора какви са? – Таксиметрови шофьори, още празнуват.

  • 1214

    Полицай се явява на изпит. Изпитващият пита: – Какво е Михайловград? – Ами, щом завършва на град, значи е град. – А тогава какво е Козлодуй?

  • 9360

    Наемат мъж на работа и го разпитват за биографията му: – Какво сте работили? – Ами най-напред работих в КАТ. – Така-а-а… катаджия. – записва си интервюиращият. – После бях в една охранителна фирма. – Охранител значи. – записва пак интерюиращият. – После пак се върнах в КАТ. – Ясно – мърмори си интервюиращият – записвам: катаджия-рецидивист.

  • 10254

    – Как полицаят пие "средно кафе"? – Нарежда три чашки една до друга и пие от средната.

  • 2753

    МВР съобщава, че считано от днешна дата за предупредителен ще се счита не първият, а четвъртият изстрел.

  • 4041

    На автомагистрала, полицай спира кола, в която пътуват пет възрастни жени. Обръща се към жената, която шофира: – Госпожо, движите се с 28 км/час. Това е магистрала и затруднявате движението. – Ами преди малко имаше табела 28. – Вижте, това е номера на пътя. Препоръчително е да карате по-бързо. В същото време полицаят оглежда останалите пътници и изненадано пита: – Какво им е? Защо са пребледнели и се държат за вратите? – Не знам. Сигурно, защото току що излязохме от път № 260 – отговаря водачката.

  • 3777

    Съобщение на полицията: "След вчерашния грабеж на банката се издирват престъпниците, които отмъкнаха оттам милион и половина долара. Опитваме се да разберем с какви мотиви е било извършено престъплението…".

  • 9511

    В една пуста местност стоят двама полицаи; никой не минава. Гледат в далечината се задава кола: – А, сега тоя ще го одерем. Поне 10 лв. ще му вземем. – казва единия полицай на другия. Спират колата и питат шофьора: – Аптечка имаш ли? – Имам – отговаря човека и я показва. – А пожарогасител? – Имам – отговаря пак човека и го показва. Полицаите разбрали, че не могат да хванат човека в грешка и го питат: – А касетофон имаш ли? – Имам. – Я пусни нещо. Пуснал човека чалга и полицаите започнали да танцуват. – Какво правите, бе? – попитал ги човека. – Танцуваме за теб, зер дадеш 10 лева. – отговорили му те.

  • 3014

    Стои новобранец катаджия на кръстовището, спира кола, глобява шофьора… Оня му подава няколко банкноти. Катаджията гледа петолевките и почва да си мърмори на глас: – Пет и пет – десет, три по две – шест… От радиостанцията на колана му се чува гласа на началника му: – Иванов! Поставен си на този пост да делиш и изваждаш, не да събираш и умножаваш!