• 5008

    Плува лайно в реката. На брега полицай лови риба. Лайното му вика: – Здрасти, колега-а-а! – Хм, какъв колега мога да бъда на едно лайно, я изчезвай! – Че как бе, нали и двамата сме от вътрешните органи?

  • 1144

    – Преди час арестувах шефа на бандата от Блекстън и шефа на бандата от Уетстън – съобщава полицай. – Къде са? – В коридора. – Как така? Без охрана? – Не се опасявайте, господин началник. Те така ужасно се мразят, че нито един от тях не би позволил на другия да избяга.

  • 8760

    Студент пресякъл улица на червено. Спира го полицаят за глоба. Студентът му се примолва: – Моля ви, г-н полицай, аз съм беден студент, завършвам тази година… Дожаляло му на полицая и го пуснал. След една година друг студент пресича на червено. Спира го полицаят за глоба. Студентът му се примолва: – Моля ви, г-н полицай, аз съм беден студент, завършвам тази година… – А-а-а! – казал полицаят. – няма да ме излъжеш! Студентите завършиха миналата година…

  • 7155

    "На местопрестъплението не беше открито средството на престъпление…" из протокол за разследване на изнасилване.

  • 7901

    Изпитват полицай: – Какво е определението за "измама"? – Ъ-ъ-ъ-ъ… – Дай пример за документ за самоличност? – Ъ-ъ-ъ-ъ… – Изреди няколко областни града? – Ъ-ъ-ъ-ъ… – Добре де, кажи нещо! Коя е първата буква в думата "ъгъл"? – Ами-и-и-и…

  • 5488

    Полицай спира последен модел на ауди за превишена скорост, шофирано от млада красива блондинка. – Извинете, твърде бързо ли карах, г-н полицай? Полицаят поглежда радара и казва: – Ами, всъщност не. Просто ниско летяхте.

  • 738

    Двама полицаи стояли на улицата и единият се почесал през шапката по главата. Другият му направил забележка: – Свали си шапката, не е културно така! – А ти когато си чешеш задника, сваляш ли си гащите?

  • 4364

    Мъж си купил ново БМВ и го подкарал с висока скорост. След малко обаче забелязал преследващата го полицейска кола с включена червена лампа. Шофьорът си казал "Аз съм с БМВ, няма начин да ме стигне" и ускорил още повече. След няколко минути преследване обаче решил, че така си влошава положението, отбил встрани и спрял. Полицаят приближил и казал: – Добрее. Днес имах тежък ден, края на смяната ми е, освен това е петък, 13-ти. Не ми се пишат разни актове и фишове, така че ако ми дадеш за превишената ти скорост добро обяснение, каквото не съм чувал досега, те пускам да си ходиш. Шофьорът помислил и казал: – Предната седмица жена ми избяга с един полицай. Уплаших се да не би да ме гони, за да ми я върне. Полицаят казал: – Приятна събота и неделя!

  • 9118

    Пиян катаджия спира още по-пиян шофьор: – Защо сте двама зад волана? – Eeee, затова ли трябваше да обкръжавате цялата кола?

  • 10151

    Пиян катаджия спори със шофьор на камион: – Гражданино шофьор! Вече десети път ви питам – защо камионът ви не е уплътнен добре и сипете товара си по пътя? – Гражданино полицай! Аз пък вече за десети път ви обяснявам, че съм от "Чистота" и сипя пясък заради поледицата.

  • 3014

    Стои новобранец катаджия на кръстовището, спира кола, глобява шофьора… Оня му подава няколко банкноти. Катаджията гледа петолевките и почва да си мърмори на глас: – Пет и пет – десет, три по две – шест… От радиостанцията на колана му се чува гласа на началника му: – Иванов! Поставен си на този пост да делиш и изваждаш, не да събираш и умножаваш!

  • 825

    Двама полицаи питат в офис на голяма фирма как да открият г-н Пенчев, секретарката дава напътствия: трета врата в дясно. След като си свършват работата и си тръгват единия полицай пита колегата си: – А бе ти как толкова бързо се ориентираш ляво, дясно? – Е, никакъв проблем, винаги си държа ключовете в левия джоб.

  • 6713

    Какво е чисто и просто: къпан полицай.

  • 889

    Катаджия спира шофьор и му казва: – Превишихте скоростта – напишете обяснение за това на японски. Шофьорът казва: – Ама аз не знам японски. След това помисля малко и подава талона си с 10 долара в него. Катаджията: – А-а-а, вече си го научил наполовина японския.

  • 3470

    Катаджия спира кола. Започва да проверява всичко – книжка, талон, гражданска отговорност, аптечка, пожарогасител и т.н. Шофьорът не издържал и попитал: – Нещо да нямам? – Съвест нямаш!

  • 10363

    Някакъв човек отишъл да лови риба, и в храстите до реката намерил запечатана бутилка. Отворил я, а оттам излязъл един джин и му казал: – Затова, че ме освободи, ще ти изпълня едно желание. Казвай какво искаш. – Искам всичките полицаи в тая страна да са умрели, и да ги видят как плават в ковчези по реката! – Ама защо така, някои от тях може да са хубави хора. – Добре тогава, нека добрите да са в хубави ковчези!