• 6009

    Един кон влиза в бар и казва: – Барман, дай една сода! – А не искаш ли уиски? – Не, с каруцата съм.

  • 11983

    Едно коте си седяло на пътя.Минавала една крава. Кравата вика. Колко си малко па имаш мостаци. А котето му вика. Ти колко си голема па без сотиен одиш.

  • 7079

    Отива Зайо Байо в сладкарница и пита продавача: – Имате ли толта от молкови? – Ми, нямаме. Отива на другия ден и пак пита: – Имате ли толта от молкови? – Ми, нямаме. И така 4-5 пъти и решили да направият торта от моркови. На другия ден идва Зайо и пита: – Имате ли толта от молкови? – Имаме. – Много е гадна, нали…

  • 9392

    Направили Наборна комисия в гората. Заекът обаче не искал да ходи войник и решил да си отреже едното ухо. Отишъл на преглед и го обявили за НгВС (негоден за военна служба) поради инвалидност. Това обаче се разчуло и вълкът решил да си отреже опашката. Обявили го също за НгВС. Слона също нямал желание да ходи в казарма и решил да си отреже оная ти работа. Тръгнал към комисията да го преглеждат, но те като го видели още от далече се провикнали: – Слоне, ти не идвай, тебе няма да те вземем, ти си дюстабанлия.

  • 9663

    Върви си лъвът из гората, а насреща му лисицата плаче. – Защо плачеш? – Заекът ме излъга и ме наеба… – Гледай го ти! – казал лъвът и продължил. Среща вълка – и той плаче. – Какво ти се е случило? – Заекът ме излъга и ме наеба… – Виж го ти хитрецът! Продължил нататък и среща мечката – също плаче. – Какво е станало, защо плачеш Мецо? – Заекът ме излъга и ме наеба… – И тебе ли? Ще я видим ние тая работа! Продължил нататък лъвът и гледа – заекът стои до една дупка и мисли. – Абе Зайо, ти цялата гора си наебал – бива ли такива работи? – Остави се лъвчо, това са бели кахъри. Тука в тая дупка има злато, а аз не мога да го стигна, ащото са ми къси лапите… – Къде, къде – казал лъвът, навел се и бръкнал в дупката с лапи. – Ах ти хитър заек!

  • 3351

    Два бика, баща и син седят на хълм и наблюдават кравите в подножието. – Тате, давай да изтичаме и да изчукаме онази първата крава. – Спокойно сине, ще го даваме бавно и ше ги изчукаме всичките!

  • 2742

    Мъжката стоножка брои: – 97, 98, 99, 100, 101… Скъпа! Родило ни се е момченце!

  • 8391

    Две кокошки разговарят: – Скъпа, ти какви яйца снасяш? – От 14 стотинки. А ти? – Е, аз от 16, скъпа. – Ти па скъпа, за 2 стотинки ще си скъсаш задника.

  • 9100

    Последните изследвания показват, че общото мнение според което кравите дават мляко и месо, изобщо не е вярно. Кравите нищо не дават – хората им го отнемат насила.

  • 7783

    – Бабо, защо са ти толкова големи очите? – За да виждам по-добре, внучко. – Бабо, а защо са ти толкова големи ушите? – За да чувам по-добре, внучко. – Бабо, а защо ти е толкова голям носът. – Ех, така сме си ние слоновете, внучето ми…

  • 7481

    – Какво ще се получи, ако кръстосаме крава и костенурка? – Теле с каска.

  • 10150

    Мъж се прибира вкъщи и носи папагал. – Какъв е тоя папагал? – пита жена му. – Купих го от един търг. Платих за него 200 лева. Представяш ли си, искаха да го купят още десет човека. Обаче аз дадох най-добрата цена. А най-интересното е, че дори не знам дали е говорящ или не… – Как не знаеш дали съм говорящ, бе? – обажда се папагалът. – А кой според теб наддаваше на търга?

  • 9688

    На лисицата страшно и се приискало да спи с мъж. Тръгнала из гората, и срещнала заека. – Заю, ела ми довечера на гости. Каня те на вечеря. – Добре – казал заекът, и си отишъл. Следобяд тръгнал към къщата на лисицата. Стигнал там, и като влязъл, лисицата се била изтегнала на кревата. – Заю, ела ми вземи най-скъпото – подканила го лисицата. Заекът помислил, помислил, пък взел телевизора и видеото и хукнал навън. Срещнал го вълкът. – Къде бягаш бе Зайо? Какво носиш с теб? Заекът обяснил на вълка всичко. – Ти си бил голям идиот бе Зайо! Ти не си никакъв мъж! – А ти като си мъж, вземи пералнята и хладилника!

  • 703

    Слонът танцува с мухата. – Ох, много се извинявам, май ви настъпих, мадам? След малко: – Ама защо не ми говорите вече? Обидихте ли се?

  • 5783

    Научен вариант на поговорката:"Гладна мечка хоро не играе" "Неконсумирал медолюбив бозайник не интерпретира фолклорни мотиви"

  • 3148

    Един жираф, една топка и един слон решили да се бесят. Но жирафа бил много дълъг за да влезе в примката, топката нямала врат, а слонът скочил и счупил бесилката. Тогава решили да скачат от 8-мия етаж. Топката скача и започжа да брои: – 8,7,6,5,4,3,2,1;1,2,3,4,5,6,7,8 – и започнла да се качва на горе. Скача жирафа и започва да брои: – 8,7,6,5,5,5,5,5 – и оставал на 5-я етаж. Скача слона и брои: – 8,7,6,5,4,3,2,1 мазе, здравейте миньори, аз съм по-надолу.