1307
Деца,много сте ми умнички,ама що тъй простейте бе келеши. Учителка по музика
Учителката пита Иванчо: – Ти защо не си си написал домашното? – Ами вчера имаше пожар у нас и загина дядо. – Изгоря ли? – Не, успя да скочи през прозореца! – Преби се долу ли? – Не, долу имаше пожарникари. Те бяха опънали едно платно и той падна на него, отскочи и отново влезе през прозореца. – И тогава изгоря? – Не, пак успя да скочи! – И тогава се преби? – Не, нали Ви казах, че пожарникарите бяха опънали едно платно и той отскочи от него и пак в прозореца. – И тогава изгоря? – Не, пак скочи. – И този път се преби? – Абе нали ви казах, че пожарникарите бяха опънали едно платно… – Добре бе, какво все пак се случи с дядо ти? – Ми на пожарникарите им писна и го застреляха.
Учителят дава съчинение на учениците: – Съставете разказ, в който да употребите всички дни от седмицата. Иванчо написал: "В неделя татко отиде на лов. Той донесе такъв голям заек, че го ядохме в понеделник, вторник, сряда, четвъртък, петък, та остана даже и за събота!"
Един бездомник стои зад заведението "Св. Георги и змея". Излиза сервитьорка и той я моли за храна. – Я, се махай от тука! – развикала се тя. Той постоял, постоял и тръгнал. Като минавал пред заведението я среща отново: – Извинете госпожице, а може ли да говоря с Георги?
Сър Джон към прислужника си: – Питър, вчера те пратих до болницата да се поинтересуваш за здравето на сър Алфред. Отиде ли? – Да, милорд. – Добре, свободен си.
Американска кино звезда попаднала в съда в Италия.Преди процеса провела следния разговор с адвоката си:– Ами аз не знам италиански, как ще отговарям в съда?– Няма проблем. Отговаряш на съдята само със „Si senior“ и другото остави на мене. След делото кино звездата попитала адвоката:– Всичко наред ли е?– Да, но ти каза едно „si“ в повече и сега си съпруга на съдията.