11517
-Госпожо, знаете ли че Гео Милев бил пънкар? -Така ли?Ами то щом Йовков е написал "По жицата", трябва да е бил металист!
Две мравки тръгнали на лов за слонове. Стоят в засада на един клон, слона минава отдолу и те му скачат на врата. Едната мравка вика на другата: – Сега остава само да го съборим и като падне – да го заритаме…
Лъвът забранил със закон пиенето в гората. Когото види пиян, ще го изяде. Първият ден излязъл да види спазва ли се законът. Среща Зайо и го пита: – Зайо, защо си пиян? Сега ще те изям. – Лъве, ти издаде закон в гората и ние го поляхме. – Добре, прощавам ти, но хвана ли те пак… На другия ден лъвът срещнал заека отново пиян и го хванал: – Зайо, защо си пиян? – Избивам махмурлук от вчера. На третия ден лъвът вижда заека да лежи мъртво пиян в една локва. Вдигнал го и заекът завалено попитал: – Ти закон за животните в гората издаде ли? – Да! – казал лъвът. – А защо закачаш рибите?
Жена към мъжа си: – Ей, знаеш ли каква реклама гледах? Разработили са нови домашни роботи, които възприемат команди гласово и визуално. Например, ако кажа боклук и посоча нещото за изхвърляне, роботът ще го изнесе при кофата за смет! Супер, нали? Искам такъв подарък за рождения ден! – А, и дума да не става! Това значи, че при всяко наше скарване ще спя до кофата за боклук.
Умряло полковото магаре. Погребали го, а на гроба му написали: "Тук почива магарето Марко, любимо на целия полк. През живота си то ритна двама полковника, четири майора, десет капитана, 24 лейтенанта, 42 сержанта, 486 редника и една пехотна мина"…
– Иванчо, защо рибите са неми? – Що за въпрос? Може ли някой да каже дори една дума, като си завре главата под водата?
Рота парашутисти-новобранци се строява за първия си скок. Старшината се обръща към един от войниците: – Защо трепериш такъв? – Страх ме е, за пръв път ще скачам с парашут… – Е, ако чак толкова те е страх, тоя път може да скочиш и без парашут.
Зрител напуска театъра след първото действие. – Защо така рано? – пита го една разпоредителка. – Ами, доколкото знам, и второто действие е написано от същия автор.
– Докторе, снощи сънувах, че съм бик и изядох цяла копа сено! – Не си заслужава да обръщатe внимание на подобни дреболии. Хората сънуват какво ли не! – Дреболии! А къде ми е матракът?