4887
Синче на системен администратор го моли: – Тате, разкажи ми пак приказката за добрия, схватлив и интелигентен потребител…
Вицове за компютърджии, програмисти и IT специалисти
Синче на системен администратор го моли: – Тате, разкажи ми пак приказката за добрия, схватлив и интелигентен потребител…
"Ако някога все пак се реша да си направя операция за увеличаване на пениса, то това ще бъде само, за да отмъстя на спамърите."
В училището учителката задала въпрос на класа: какво работят вашите родители? На Петя баща й – шофьор, на Гошко майка му – доктор, а Иванчо отговаря: – А тати работи в стриптийз клуб – музикант. Учителката изпада в ужас и вечерта отива на гости на семейството. Вратата се отваря, бащата – дребен, плешив тип с големи кръгли очила, в апартамента навсякъде висят кабели, тонове микросхеми. Учителката го пита: – Вашият син, Иванчо, каза че работите в стриптийз клуб – музкант? Ама вярно ли е? Таткото отговаря: – А Вие мислите ли, че първокласник ще разбере, че баща му е специалист по протоколи TCP/IP в ethernet мрежите, на микро ниво?
Разговор по телефона: – Ало, сървъра ли е? – Кой го търси? – Username: ivanov_22 & password: ****** – Изчакайте момент да ви свържа! (Verifing username and password) – Пиииииу (шум от модем)
Двама програмисти: – Свалих страхотна мадама! – От кой сайт и колко К?
Съобщение: "Вчера за пръв път хакер беше осъден за проникване в чужда компютърна мрежа и влезе в затвора да излежава 20-годишна присъда. По данни от централния компютър на полицията, вдругиден хакерът излиза на свобода поради изтичане срока на наказанието".
Малко хумор с UNIX команди: # who grep -i blonde talk # cd ~ # wine # talk; touch; unzip; strip; gasp # finger; gasp; mount # fsck; more; yes; more; yes # gasp; umount # make clean # sleep
Двама си разговарят: – Твоя син къде работи. В интернет ли? – Не. Той е в частна фирма.
Какво е общото между пениса и Интернет? 1. Тези, които го имат, не искат да се разделят с него. 2. Тези, които го имат, считат тези, които го нямат за низши същества. 3. Тези, които го нямат, признават, че не е лошо, но не могат да разберат, защо около него се вдига толкова много шум. 4. Тези, които го нямат, нямат нищо против да го имат. 5. Той е бил измислен за предаване на информация, съществена за оцеляване на вида, а се е превърнал в забава. 6. Ако не се взимат предпазни мерки, то от него може да се пипнат вируси…
Един човек получил внезапно клаустрофобия. Попитали го от какво: – Возих се в един асансьор с Лара Крофт.
Системен администратор се връща ден по-рано от отпуска и заварва жена си гола в леглото: – cat /var/log/secure less После я поглежда накриво и казва: – w?
Дяволът отива да се оплаква на Господа: – Господи, спасявай ме! – От какво бе, Дяволе? – Ами в ада се появи един маниак на Doom, изтрепа ми сума дяволи, и мен искаше да ме коли с автоматична резачка! – Че откъде е взел резачка в ада? – Мани, мани… На четвърто ниво намерил тайна врата…
Потребител на интернет се свързва със сървъра на доставчика на 28800. Диалог: Login: _____ Password: ******** На което сървъра отговаря: "Паролата е само наполовина вярна. Connect 14400."
Как се псува човек? Обикновено с някоя дума от три букви. А компютър? С три клавиша… (Ctrl, Alt, Del)
– Това е просто… ужасно е да си търсиш спътницата в живота с помощта на компютър! – казва баща на сина си. – А ти как си се запознал с мама? – Нормално, спечелих я на покер.
Internet все ни свързва ала БТК ни дели, ако ще и с модем Motorola да си. [по Васил Найденов]