11247
Във влак пътуват подпийнали младежи. Един се мръщи на разнасящата се смрад: – Абе, приятел, ти сменяш ли си чорапите? – Да… за водка!
Питали радио "Ереван": – Вярно ли е, че при комунизма ще могат да се поръчват продукти по телефона? Радиото отговаря: – Вярно е, но ще ги дават по телевизията!
Политик се прибира вкъщи уморен. Жена му загрижено пита: – Защо работиш толкова много? Почини си малко… Политикът: – Не мога, знаеш, че се трудя за благото на народа… Съпругата: – Стига бе, нали оня преди теб също се трудеше за благото на народа и после кво? Насраха го! Оня преди него, също се трудеше за благото на народа… и него го насраха… Политикът: – А пък аз, ще се трудя до тогава, докато няма какво да серат…
Чапаев и Петка, поради липса на спирт, се напили с ракетно гориво. Излиза по едно време Петка от стаята. След малко звъни телефонът. Чапаев вдига: – Да? – Чапай, недей да ходиш до тоалетната! – Ама защо? Кой се обажда? – Петка. – Откъде се обаждаш бе? – От Америка.